ÁRKÖTÖTT

i

Sok erő és egy csipetnyi gyöngédség borító
Karácsonyfa ág borító
Beleolvasok

Sok erő és egy csipetnyi gyöngédség

Sokféle értelemben hibrid Andrei Dósa önéletrajzi regényének elbeszélői hangja: egyszerre magyar és román, idealista és cinikus; olykor mintha Holden Caulfield kamaszkori vívódásait látnánk a Székelyföld kulisszái között, máskor Karl Ove Knausgard kíméletlen őszinteségével szembesülünk. Útkeresése során a szerző-főhős valamiféle ösztönös erkölcsi és esztétikai iránytűt követve próbál kikeveredni az identitások kusza hálójából, anélkül hogy pontosan tudná, milyen árat kell majd ezért fizetnie.

"Hogy bebizonyítsa, hogy ő egy igazi székely, Atti felmászott a Királykőre, magával cipelt egy magnót, és amikor felért a csúcsra, betette kazettán a székely himnuszt, felhúzta maximumra a hangerőt, és elkezdte ordítani a szöveget."

Andrei Dósa 1985-ben született Brassóban. Az egyik legfontosabb román nyelvű magyar író, eddig öt verseskötete és két regénye jelent meg. Műfordítóként Kosztolányit, Petrit, Kemény Istvánt és sok más kortárs magyar szerzőt ültetett át román nyelvre. Jelenleg a Poesis International című folyóirat szerkesztője. Füveskert című regénye 2023-ban jelent meg a Helikon Kiadó Margó-könyvek sorozatában.

További információk

  • publisher icon

    kiadó

  • calendar icon

    megjelenés

    2025-10-01

  • document icon

    hossz

    232 oldal

  • genre icon

    műfaj

  • language icon

    nyelv

    magyar

  • barcode icon

    ISBN

    9789636206932
Karácsonyfa ág
Formátumok
1+25%

Ezekkel együtt is megveheted

Sok erő és egy csipetnyi gyöngédség borító

+

Gátak borító

+

...szakadt farmerban... borító
Karácsonyfa ág
6 597 Ft

0 pont

Karácsonyi fények