Mindig ez van, ha egy család titkot őriz… és ha végül ez a titok tartja meg őket.
Mindig ez van, ha egy család örökkön-örökké boldogan él… amíg ez az örökkön-örökké össze nem kuszálódik.
Mindig ez van, ha a gyerekek megváltoznak… azután pedig a világot változtatják meg.
Ő itt Claude. Ötéves, öt fiútestvér közül a legkisebb, és szereti a mogyoróvajas szendvicset. Lányruhát is szeret hordani, meg arról álmodozni, hogy ő egy hercegnő.
Ha majd felnő, mondja Claude, lány szeretne lenni.
Rosie és Penn azt szeretné, ha Claude-ból az lenne, aki lenni akar. Csak abban nem biztosak, hogy ezt készek megosztani a világgal. Egykettőre az egész család Claude titkát őrizgeti. Míg az egy napon ki nem robban.
A Mindig ez van a revelációkról, az átalakulásokról, a tündérmesékről és a családról szóló regény. És arról, hogy mitől van az, hogy mindig ez van: a változás mindig keserves és csodaszerű és ismét csak keserves, a gyermeknevelés mindig ugrás az ismeretlenbe, drukkolva és szívünket-lelkünket beleadva. A gyerekek felnőnek, de nem mindig a terv szerint. Azok a családok pedig, amelyeknek titkaik vannak, nem őrizgethetik azokat örökké.
Történeteinket és titkainkat elárulni keserves dolog. És néha veszélyes is. Mégis ezt kell tennünk, mert az élet így lesz jobb mindenki számára.
100 pont
„A kezembe vehettem az írást. Összefűzetlen lapokat, itt-ott még kusza, tisztázatlan szöveget kaptam. Megvallom, megizzasztott mire bizonyos történéseket, neveket kibogoztam benne, de kíváncsiságom töretlenül hajtott. Kitti egy gördülékeny, izgalmas történetet bújtatott napló-szerű köntösbe. Lujzi élete csajos, egyben nagyon mai. A főhős lehetnél Te vagy akár én. kendőzetlenül beszél saját naivitásáról, törésekről, csalódásokról, családi tragédiákról, szeretetről, szerelemről, karrierről és a legfontosabbról, az álmairól. Lujzi problémái ma, de akár a múltban is megállhatnák helyüket. Így az elénk táruló jellemfejlődése tinik, fiatal felnőttek számára is ugyanolyan izgalmas lehet, s az idősebbeknek is múltidéző pillanatokat szerezhet. A Lujzi élete könnyed olvasmány, sokszor mély érzelmekkel, kis humorral, jövőbe mutató gondolatokkal fűszerezve.”
Marosi Nikolett
ECET ÉS MÉZ – ritka találó cím a könyvnek, amely nem másról, mint az ÉLETRŐL kíván szólni. „Olyan vékulcsárosan”. Benne is van fehéren-feketén, ami a mai édes-keserves világunkat jellemzi.
V. Kulcsár Ildikó mindent észrevesz, ami körülöttünk zajlik, és a legjobban foglalkoztat: írásaiban, beszélgetéseiben szó esik a későn jövő szerelem körüli bonyodalmakról, a mamahotel „intézményéről”, a zaklatás félelmetes jelenségéről, a szingli öntudatról, a gyerekbántalmazásról, a házastársi kapcsolatok 21. századi változásairól, a világot megállító koronavírus emberi hatásairól, a szenior korosztály aktivitásáról, a külföldön élésről, az öregekről való gondoskodásról, és arról a nem kicsit igazságtalan helyzetről, hogy bár a férfiak szerepe is változik, még mindig a nők állnak a frontvonalban.
A szokásos Ildi-derű továbbra is jelen van, de most a nők erejébe vetett hit és a velük való szolidaritás sugárzik a könyv lapjairól. Erdélyi Z. Ágnes
Az ebben a kötetben szereplő fordulatokban gazdag elbeszélések egy modern világba kalauzolják az olvasót. Ez a világ egyszerre tele van a hétköznapi élet terheivel, megpróbáltatásaival, ugyanakkor a bennük szereplő emberek érzékenysége, összetett lélekrajza az olvasót is azonnal gondolkodásra készteti. A hercegnő, aki saját magáról rendel festményt, és a festő saját műalkotásába lesz szerelmes. Az ifjú szerelmes pár egy vulkán szomszédságában tervez álomnyaralást. Áruszállító kisiparos veri a feleségét, és gyermekeit, mert képtelen tanulni nevelési hibáiból. Egy félszeg fiatalember zenekart vezényel volt osztálytársa esküvőjén, majd öngyilkos lesz, mert félt szembenézni érzéseivel. A szerelmét halála után is hűségesen szerető, fiatal özvegy, aki segít kiadatni férje kéziratait. Minden íráson érezzük a romantikát, mely mintha mindig hiányozna a világból. A kötet valamennyi elbeszélésében kedvükre válogathatnak az olvasók.
Az Olaszországban hamar bestsellerré váló Fehér, mint a tej, piros, mint a vér méltán hozta meg a nemzetközi sikert is Alessandro D'Aveniának. Az irodalomtanárból lett sztárszerző második regényének hősei ismét kamaszok, és az előző könyv sok motívuma is visszaköszön, de a történet most több síkon játszódik. A szereplők egy család tagjai; ki-ki az élet nehézségeivel, a maga, életkorához illő bajával igyekszik megküzdeni. Az özvegy nagymama gyászos hangulatban süt-főz, a faképnél hagyott lány a férje hűtlensége miatt kesereg. Apjuk távozását az unokák sem tudják feldolgozni, olyannyira, hogy a nagyobbik, a tizennégy éves Margherita egyszer csak gondol egyet: elhatározza, hogy felkutatja az apját. Kilopva hát a család autóját a garázsból, az iskola csodabogár irodalomtanárának homéroszi útmutatói szerint mintegy eposzi elszánással indul hát neki vadóc lelki társával és szerelmével, a hiperokos árva fiúval, Giulióval, hogy megtalálja és hazahozza a tengeren kódorgó Odüsszeuszt. A két kiskorú útját várható és váratlan veszedelmek is keresztezik. Vajon sikerrel járhat-e mégis a romantikus fúga? Van-e kiút a bajból, és jóra fordulhat-e, ami elromlott? Egy bizonyos: a könyv végére minden kiderül. „Úgy morajlott a város, mint egy hatalmas beton csigaház. Margherita és Giulio ég és föld között fülelt ebbe a csillagokig szálló tompa zúgásba, és nem tudta megfejteni, mit üzen. Mi ez az alapzaj? Bánat és öröm, a házak labirintusában, az utcák gombolyagában, az alagsoroktól a tetőterekig az élet teljessége kavarog benne. Azt, hogy pontosan mit mond, senki sem tudja, talán csak az Isten. – Elhatároztam, hogy elmegyek – mondta Margherita. - Veled megyek - felelte Giulio. Hogy hova, azt nem tudta, de biztos volt benne, hogy neki is ott a helye.”
Egy lepusztult lakókocsi egy nemzeti park végtelen erdősége mélyén. A hely, amit a tizenöt éves Carey az otthonának hisz. Csak a fák oltalmazzák őt és a húgát, Jenessát, miközben mentálisan beteg anyjuk hosszabb-rövidebb időre egyedül hagyja őket, mígnem egyszer csak végleg eltűnik az életükből. A lányokat az apjuk találja meg, és visszaviszi őket a gimik, a ruhák és a helyes fiúk zavarba ejtően sziporkázó világába.
© 2023 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.