Milyen módszerekkel kezelhetjük a családi vállalkozásokra jellemző kihívásokat? Miért fontos és hogyan tudjuk megtervezni az utódlást? Hogyan teremthetjük meg a család értékrendjét tükröző vállalati kultúrát? A családi vállalkozások működésére döntő hatással van a családi viszonyrendszer. Az ilyen szervezetekben nagyobb fokú stabilitás, elhivatottság, rugalmasság jellemző, és a hosszú távú tervezés is könnyebb. Az erősségek mellett azonban sajátos feladatokkal is szembesül, aki a családtagjaival dolgozik. Peter Leach, a londoni Imperial College egyetemi docense, keresett tanácsadó sorra veszi, hogyan lehet harmonizálni a vállalkozás és a család szükségleteit a mindannapi ügyvitel, az utódlás vagy a pénzügyi tervezés területén. Hiánypótló könyvében részletes magyarázatokon és jellemző esettanulmányokon keresztül segít abban, hogy a családi vállalkozásokra jellemző problémák megoldásával további versenyelőnyre tehessünk szert. „A Családi vállalkozások segít megismerni a generációváltás nehézségeit és kockázatait, de a családi kötelékek összetettségét is. Aki szeretne úgy lottózni, hogy a sorsolás előtt egy nappal, mondjuk pénteken ismer legalább három nyertes számot az ötből, annak feltétlen ajánlom, hogy olvassa el ezt a könyvet." Bárány László, a Master Good Kft. alapítója, a Felelős Családi Vállalatokért Egyesület elnöke „A családi kézben lévő vállalkozások a legtöbb országban a gazdaság motorját jelentik. Peter Leach könyve átfogó és részletes képet ad arról, milyen nehézségekkel kell szembenézniük ezeknek a cégeknek, és hogy milyen stratégiák segítségével küzdhetik le őket. Kötelező olvasmány nemcsak a családi vállalkozók új generációjának, de a vállalkozás lélektanát és a stratégiai tervezést tanulmányozó szakembereknek is.” G. „Anand" Anandalingam, a londoni Imperial College Üzleti Iskolájának dékánja
189 pont
Összefoglaló:
Sikeres ingatlanközvetítő szeretne lenni? Növelni szeretné hitelességét? Csiszolni szeretné tudását? Szeretné részleteiben megismerni az ingatlanok csodálatos világát? Amennyiben igen, ez a könyv pontosan Önnek szól. Több mint 3.000 db, - lakás és családi ház elemzéssel kapcsolatos - ingatlan elemzési szempont, rövid checklistákba rendezve, egyetlen felesleges szó nélkül. Cél. A sikeres ingatlan eladás!
Vevő, eladó, térség, város, városrész, utca, épület, lakás, családi ház, piac, kereslet, kínálat, árazás. A könyv segítségével, bármit kielemezhetsz, képezheted tudásodat és hitelesebb lehetsz ügyfeleid előtt. Minden témakörhöz, több rövid checklista tartozik, ami kifejezetten ingatlanközvetítői szemszögből készült.
A könyv alapján készült „ingatlan elemző rendszer” elnevezésű, népszerű applikáció tökéletes támogatója egy sikerre éhes, motivált ingatlanközvetítőnek! Nyűgözd le ügyfeleidet ingatlan elemzésekkel és a siker nem maradhat el!
A könyv a hiteles és sikeres ingatlanközvetítők támogatására íródott.
A Harcos pszichológusok két férfi lebilincselő együttműködéséről szól, akik nagy irodalmi alakokhoz mérhetők. Hősök voltak az egyetemen és a harctéren – mindketten fontos karriert futottak be az izraeli hadseregben –, és kutatásuk szorosan kapcsolódott rendkívüli élettapasztalatukhoz. Tversky ragyogó, magabiztos harcos és nyitott személyiség volt, akit mindenütt lelkes kíváncsiság kísért. Kahneman, aki gyerekkorában a nácik elől menekült, befelé forduló ember, akinek kutató kétkedéséből csíráztak ki a gondolatai. Ők lettek a tudomány történetében az egyik legnagyszerűbb páros, és olyan szoros volt az együttműködésük, hogy nem emlékeztek rá, melyikük fejéből pattant ki egy-egy ötlet, és nem volt fontos számukra, hogy azt kinek tulajdonítsák. Feldobtak egy érmét, hogy ki legyen a szerző az első helyen az első tanulmányukban, ezután pedig egyszerűen váltogatták egymást.
Ez a történet az emberi elme működéséről szól, két lenyűgöző ember személyiségén keresztül, akik annyira alapvetően különböztek egymástól, hogy valószínűtlennek tűnik, hogy barátok vagy kollégák lehettek. Közben végérvényesen megváltoztatták az emberi elmével kapcsolatos nézeteinket.
Miért fontos inspirálnunk a vevőinket ahelyett, hogy manipulálnánk őket? Miért tudnak egyes vezetők mindenki másnál jobban hatni a csapatuk tagjaira? Miért nyereségesebbek és befolyásosabbak bizonyos vállalatok a versenytársaiknál? Bármelyik szervezet meg tudja mondani, mit csinál; a legtöbb azt is el tudja magyarázni, hogyan csinálja; de azt csak nagyon kevesen tudják világosan megfogalmazni, miért csinálják. A miért soha nem a pénz vagy a profit – az mindig csak eredmény. Simon Sinek vezetés és marketing-tanácsadó a világformáló vezetők gondolkodását, cselekedeteit és kommunikációját tanulmányozva felismerte, hogy azért tudták inspirálni a környezetüket és értek el nagy dolgokat, mert ösztönösen a miérttel kezdtek. Sinek e felismerés alapján megalkotott nagy hatású modellje, az arany kör filozófiája mentén egész szervezeteket lehet felépíteni, mozgalmakat elindítani és tömegeket inspirálni – kis- és nagyvállalatoknál, nonprofit szervezeteknél és a politikában egyaránt. A való életből vett sokféle történeten keresztül kirajzolódik előttünk, mi kell ahhoz, hogy valóban vezetni és motiválni tudjunk – akár inspirálni szeretnénk másokat, akár valaki olyat keresünk, aki minket inspirálhat. A nagy vezetők ugyanis nemcsak motiválnak, hanem inspirálnak, cselekvésre buzdítanak. Aki inspirálni képes, az célt ad az embereknek, vagy az összetartozás érzését nyújtja. [...] A valódi vezető követőket szerez, akik nem utasításra cselekszenek, hanem azért, mert vezetőjük cselekvésre inspirálta őket.
Vajon mit tanulhatunk közismert üzletemberek elszántságából, sikereiből és bukásaiból?
Egy új vállalkozás elindításához egy jó ötlet, egy adag becsvágy és önbizalom szükséges. A sikerhez azonban még ennél is több kell: napjaink elismert vállalkozói, mint Elon Musk, Mark Zuckenberg vagy Steve Jobs, képesek voltak radikális ötleteiket új, globális márkákká alakítani, és világszerte megváltoztatni az emberek életét.
Philip Delves Broughton, gazdasági újságíró könyvében tanulmányozza a vállalkozói szellem sajátosságait, a siker elengedhetetlen ismérveit, mint az új szemléletmód kialakítására irányuló törekvéseket, a határtalan kreativitást és a szenvedélyes elkötelezettséget. Az általa bemutatott megközelítések segítségével példaértékű karriertörténeteket ismerhetünk meg, és mi magunk is sikerrel alkalmazhatjuk a vállalkozói gondolkodásmódot a munkahelyünkön csakúgy, mint a magánéletünkben.
„Az erkölcsi és értékrendi zűrzavar korában az önsegítő könyveknek is megújulásra van szükségük. Az élet iskolája (The School of Life) sorozat egyfajta újjászületés. Olyan, mindnyájunkat érintő témákkal foglalkozik, mint a pénz, a munka, a technológia, az otthonteremtés, az egyedüllét, az érzelmi egészség, a szex és a párkapcsolatok.”
Alain de Botton, a sorozat szerkesztője
A könyv elolvasása után lényegesen nagyobb üzletvezetési ismeretekkel fog az olvasó rendelkezni, mint azt valaha is gondolta volna. Ennek köszönhetően a jövőben már több tízezer forintot tud vállalkozása zsebében tartani, sőt, időt is spórolhat és az idegeskedéstől is megkímélheti magát!
© 2023 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.