Abraham Maslow pszichológusi pályáját viselkedéskutatóként kezdte, erős élettani háttérrel, azután áttért az emberben rejlő lehetőségek felfedezésére, ahol a tudományt a vallással ötvözte, és lerakta egy új, humanisztikus tudomány alapjait.
Ugyanakkor mondanivalóját kiszélesítette társadalmi méretekre is, hiszen ha felismerjük, hogy a magasabb motivációk megjelenéséhez szükség van az alacsonyabb szükségletek kielégítésére, akkor mindannyiunk felelőssége, hogy részt vegyünk egy olyan társadalom megalkotásában, amelyben minél több ember minél több szükséglete ki tud elégülni.
Az 1950-es években kidolgozott szükségletelmélete, a Maslow-piramis ma is a motivációkutatás egyik alaptétele. Két olyan úttörő pszichológiai irányzat is az alapítói között tartja számon, amelyek nélkül ma más lenne a világ: a humanisztikus és a transzperszonális pszichológia.
ABRAHAM MASLOW (1908-1970) New Yorkban született. A City College of New Yorkban, a Cornell Egyetemen, majd a Wisconsini Egyetemen tanult. Mielőtt a Massachuttes-beli Brandeis Egyetem pszichológia tanszékének vezetője lett, tizennégy éven keresztül tanított a Brooklyn College-ben. Az Amerikai Pszichológiai Társaság 1968-ban elnökévé választotta.
A mindennapi élet pszichopatológiája Freud alapvető műve. Azt mutatja meg benne, hogy egészséges emberek mindennapos gondolataiban és cselekvéseiben hogyan nyilvánulnak meg a tudattalan erői. A tulajdonképpeni pszichopatológia, a kórlélektan tárgya éppen a társadalom mindennapjaiba beilleszkedni nem tudó, aszociálissá vált ember, aki ösztönei és indulatai rabjaként szenved. Kis elvétések, elszólások, elírások, feledékenységek analízise árulja el a könyvben a tudattalan mozgását. A mindennapi élet ilyen apró „kórtüneteiből” elemzi ki Freud a mögöttük meghúzódó indulati és ösztöntényezőket.
Az anyag, amelyen Freud a tudattalan szerepét itt bemutatja, mindenkinek rendelkezésére áll; mindennapi élete apró jelenségeinek megfigyelésével mindenki önmagán tanulmányozhatja és ellenőrizheti Freud állításait. A mindennapi élet pszichopatológiájában elemzett jelenségek tudattalan motívumai számos esetben korántsem fekszenek olyan ményen, hogy a műben adott útmutatás segítségével alkalomadtán bárki ne próbálhatná ki önmagán is felderítésüket, elmélyítve ezzel önismeretét, emberismeretét.
1932-ben jelent meg először magyar fordításban azoknak az előadásoknak a szövege, amelyeket 1916 -1917 telén Sigmund Freud orvosoknak és laikus hallgatóknak tartott a pszichoanalízis alapvető kérdéseiről, a pszichoanalitikus kezelésről, „a szavak alkalmazásáról a pszichoterápiában”, ahogyan ő maga jellemezte módszerét.
Három alapkérdést elemez a huszonnyolc fejezet. Az elvétések, az álom és a neurózisok tana körül csoportosítva, a pszichoanalitikus teórián és a gyakorlaton kívül megismerjük azokat a társadalmi körülményeket és azt a tudományos légkört is, amelyekben a freudizmus kialakult és világszerte ismertté vált.
A Bevezetés a pszichoanalízisbe kiadásával egyidejűleg Hermann Imre remek fordítói tevékenységére emlékezünk: ma is jórészt az ő magyar szakkifejezéseit használja a pszichoanalitikus szakirodalom.
A győztesek törvényei több mint 1,5 millió olvasónak segített világszerte, No.1. bestseller számos országban.
Mit szeretnél leginkább az élettől? Gazdagság, hatalom vagy boldogság? Sok embernek nehézséget okoz meghatározni a saját céljait, útját. Csak sodródnak a mindennapokkal.
Nem lenne könnyebb, ha lennének szabályok és törvények, amelyeket követhetnél, amelyek hozzásegíthetnének hogy csatlakozhass az eredményesek,és a sikeresek köreihez?
Ez a könyv ebben segíthet.
Bodo Schafer Európa No.1. pénzügyi,- és életvezetési coach-a.
Professzionális karrierjének a tapasztalatai alapján összeállított egy 30 törvényből álló rendszert. Ha követed, drasztikusan feljavíthatod az életminőséged.
Akárcsak a világ elitje, te is képes lehetsz kontrollálni saját életedet, és megszerezheted azt az önbizalmat, amelz segíthet, hogy elérd a céljaidat,és te is az igazi győztesek közé tartozhass.
Ebből a könyvből:
- megtanulhatod, hogy lehetsz talpraesett, boldog,és sikeres
- megtudhatod, hogyan érheted el a céljaidat
- megtudhatod hogyan juthatsz mérhetetlen önbizalomhoz
- és még sok más fontos dolgot, melyek segíthetnek boldogabb életet élni.
Csatlakozz te is a győztesekhez!
Ebben a könyvben Brian Tracy megosztja velünk elveit, gondolatait és bölcsességét arról, hogy miként élhetünk jóbb és teljesebb életet. Megmutatja, hogyan szabadítsuk fel a bennünk rejlő lehetőségeket a siker és a jobb teljesítmény érdekében. A szerző számos praktikus fortélyt, technikát és trükköt megoszt velünk, melyek a siker útjára terelnek. Megtudhatjuk, hogy belső erőforrásaink felhasználásával hogyan lehet teljes életünk, annak minden területén. Ha mindezt mindennapjaink részévé tesszük, akkor nemcsak sikeressé válunk, hanem megállíthatatlanná.
Hogyan találjuk meg a számunkra megfelelő társat? Korunk egyik legnagyobb kalandja a párválasztás, de modern életünk egyéb aspektusai – a globális mobilitás növekedése, a vallásosság háttérbe szorulása, a társadalom liberalizálódása – miatt a társkeresés még sosem volt olyan nehéz, mint manapság. Susan Quilliam a párválasztás kulturális hátterét vizsgálva és saját párkapcsolati tanácsadói tapasztalataira támaszkodva segít végiggondolni azokat a ‒ néha talán meglepő ‒ szempontokat, amelyek alapján megtalálhatjuk a megfelelő társat ‒ és közben magunkat is jobban megismerhetjük. Az erkölcsi és értékrendi zűrzavar korában az önsegítő könyveknek is megújulásra van szükségük. Az élet iskolája (The School of Life) sorozat egyfajta újjászületés. Olyan, mindnyájunkat érintő témákkal foglalkozik, mint a pénz, a munka, a technológia, a szex, a testedzés és az egyedüllét.
© 2022 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.