Budapest kulturális értékeit számos könyv bemutatta már, területén azonban olyan különleges természeti kincsek is rejtőznek, amelyekkel ritkán foglalkoznak. Ez az e-könyv válogatott fotókkal illusztrálva ezeket a védendő értékeket mutatja be – közülük nem egy, nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedő. A szerző és fotós, Bajor Zoltán hasznos ismeretek tömegével kalauzolja olvasóját Budapest védett területeire, szikláihoz, barlangjaihoz, és sorra veszi az itt honos állat- és növényritkaságokat. A kiadvány szinte enciklopédikus alapossággal ismerteti a magyar főváros természeti különlegességeit. A mű első felében az országos jelentőségű védett természeti értékeket, védett területeket, lápokat, kerteket, barlangokat, forrásokat és kutakat, valamint a Natura 2000-es területeket mutatja be. A könyv második fele a helyi, fővárosi és kerületi jelentőségű védett értékeket veszi sorra, és nem maradnak ki a védettség alól kivont természeti értékek sem. Varjú, galamb, sirály, veréb – az olvasó eddig talán csak ennyit látott Budapest madárfaunájából. A kötet végén a fővárosban megfigyelt/megfigyelhető 251(!) madárfaj felsorolása olvasható. A gazdag és részletes leírásokat több mint 200 színes fotó illusztrálja. A kiadvány nem csak a fekete-fehér e-könyv readerek olvasói számára kínál élményt. A legjobban akkor használhatja ki az e-könyvet, ha Ön a kirándulására magával viszik színes tabletjét. Az elektronikus könyv formátuma által biztosított teljes szövegű keresés valódi természeti kisenciklopédiává varázsolja a tabletet. Az elektronikus könyv elkészítését és kiadását a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.
65 pont
Lépésváltás eredménye a könyv.
A szerző - megelégelve, ami a politikai színtereken zajlik - hátat fordított ennek a kegyetlen világnak, és a mesék birodalmában keresett menedéket. Megírta a mesekönyvét, mielőtt azonban ki tudta volna adni, üldözőbe vette a negyedik technológiai forradalom, a mesterséges intelligencia és társai. Naponta értesült a legfrissebb fejleményekről. Gyorsan megkereste a téma hírcsatornáit, majd tudományos forrásait, és csapdába esett. Lépésváltás mellett döntött: laikusként megírta ezt a könyvet, amelynek első vázlatai meglepő elismerést váltottak ki. Volt, aki "nem tudtam letenni" felkiáltással üdvözölte, többen méltatták hiánypótlóként, rendkívül időszerűként.
Annak ellenére, hogy kifejezetten kerülte a politikai aspektusokat, nem sikerült teljesen kikerülnie: tapadnak a témakörhöz, mivel nagyhatalmak berkeiben érlelődnek, és a hatalmi harc fegyverei, mégpedig nemcsak a gazdasági harc rendkívül fontos tényezőiként, hanem tényleges fegyverekként is.
Az egész világnak figyelemmel kell kísérnie a fejlődését: az emberiségre gyakorolt számtalan jó hatása mellett ijesztő veszélyeket is hordoz magában. Az utóbbiak kivédése csak nemzetközi összefogással lehetséges.
Ahhoz, hogy meghódítsuk a világot, nem elég létrehozni a világ leghatalmasabb kereskedelmi birodalmát, vagy a világ legütőképesebb fegyveres erejét. Az időjárás erőin is felül kell kerekednünk. Ez eddig a világtörténelem egyik birodalmának sem sikerült, ezért mindannyiukat utolérte a végzet.
- Hogyan lett Amszterdam a világ egyik legfontosabb kikötővárosa egy cunami miatt?
- Miért nem tudta elfoglalni Julius Caesar Britanniát, és a mongolok Japánt?
- Hogyan tűnt el Észak-Európa Atlantisza, a Dogger-föld?
- Mi köze az indonéz Krakatau vulkán kitörésének Munch: A sikoly c. festményhez?
A könyv számtalan példát sorol a szélsőséges időjárás okozta drámai eseményekre egészen napjainkig.
© 2023 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.