Az áltudománynak nincs menetrendje.
Nem lehet tudni, mikor kezdődik. Ha
nem kezdődik el, akkor biztos, hogy
nem fejeződik be. Ez egy axióma.
(Ismeretlen áltudományos innovatív kutató örökségéből)
Szeretettel és tisztelettel köszöntjük Önt az Államtudományos Akadémia (ÁA) első szürreális szimpóziuma alkalmából.
Ismeretes, miért választották tudósaink kutatási területüknek az áltudomány berkeit. Azért, mert köztudomású, hogy az erre a célra fordított állami támogatás elosztása és könyvelése jóval pontosabb és gyorsabb, mint a valódi, reális tudomány kutatásainak finanszírozása. Ugyanakkor az áltudományos megvilágítás és feltárás teljesen veszélytelen, nem képezheti vita tárgyát, ugyanis kialakítottunk egy axiómát, amely ab ovo érvényes: az áltudományt nem lehet és nem érdemes meghamisítani.
Az Államtudományos Akadémia kidolgozta a büntetlen meghamisítás időigénytelen koncepcióját, amely előadásokon, tévés bemutatókon igen szemléletes és reprezentatív tud lenni előadó professzoraikkal együtt.
Első szimpóziumunk áltudományosan szimbolikus és szürreális kilátóként működött, amelyről hatalmas távlatokat lehetett belátni, valamint körvonalazódott az a politikai elit, amely a kutatásokat finanszírozta, meghatározta és megkövetelte. Mindez belátható következményeket és követelményeket nem vont maga után, viszont abszolút kizárta a valóság meghamisítására vonatkozó rálátást.
Innováltuk a témákat, kutatási területeket, továbbképzéseket tartottunk, ahol delegáltjaink megismerkedtek az áltudomány új útjaival, kideríthették a pénztárca nagyságát, és a benne lévő tőke elegáns színeit.
A február 30-án és 31-én tartott szimpóziumunk előadásait rövidített, szerkesztett változatban közöljük.