Zinedine Zidane játékosként utoljára a 2006-os világbajnokság döntőjében lépett pályára, ahol tizenegyesét követően Franciaország egy újabb bajnoki címről kezdett álmodozni. Ám a történet keserű szájízzel ért véget... Zidane ennek ellenére legendás labdarúgó maradt. Tíz évvel később pedig a Real Madrid Bajnokok Ligájában aratott győzelme tette fel a koronát edzői pályafutása első, ragyogó, 2016-os évére. Zidane keveset nyilatkozik, úgy emlegetik, mint a "férfi, aki csak a labda nyelvén beszél". Ebben az érdekfeszítő életrajzban beleshetünk különleges karrierje kulisszái mögé, és felfedezhetjük a legenda mögötti hús-vér embert. Jean Philippe neves sportújságíró, aki a Nice-Matin munkatársaként már az AS Cannes-ban induló pályafutása kezdete óta ismeri Zidane-t. Patrick Fort Franciaország egyik legismertebb sportújságírója.
Mi történhetett pontosan a brazil Ronaldóval a '98-as finálé napján?
Milyen trükkel érte el Diego Maradona '86-ban, hogy a többiek is elhiggyék: rajtuk is múlhat a siker, nem csak az isteni Diegón?
Csak két kérdés, amire választ kaphat az, aki elolvassa ezt az e-könyvet.
Izgalmas háttérsztorik, hihetetlen kulisszatitkok a labdarúgó-világbajnokságok aranymeccseivel, illetve a végső győztesekkel kapcsolatban.
Magyar nyelven még sohasem publikált sztorik.
„A színtiszta tények mellett háttér-információkkal is tarkított könyv közelebb hozza az olvasóhoz a világbajnokságokat. A döntők különleges történetein keresztül nem csak a csapatok életébe láthatunk bele, de végigkísérhetjük a labdarúgás fejlődését is. Futballrajongóknak kifejezetten, de minden sportkedvelő embernek csak ajánlani tudom!" /Berki Dániel, vlogger/
„Más lesz olyan szemmel nézni a katari világbajnokságot, hogy tudom: honnan indult el ez az egész. Milyen jó, hogy ma már elképzelhetetlen olyan szintű megfélemlítés, mint amiről Ferkai Marcell az első vb kapcsán írt! Kiskorom óta követem a focit, és nagyon érdekes volt belelátni azokba a korszakokba, amikor még nem is éltem. Ha volna egy időgépem, szívesen visszamennék 1958-ba, amikor Pelé 17 évesen berobbant. Időgép helyett ezzel a könyvvel kell beérnem, de ez sem kevés!” /Veres Richárd tiktokker/
„Most élvezem az életet. De a mosoly mögött rengeteg munka van. Míg eljutottam idáig, rengeteget sírtam…” A francia utánpótlásképző központok elutasították vékony, alacsony termete miatt, ezért Antoine Griezmann tizennégy éves korában a spanyolországi Baszkföldet választja, mivel a San Sebastian-i Real Sociedad az egyetlen klub, amely hisz benne. Rengeteg kitartásra van szüksége, hogy feljusson a csúcsra. 2016-ban Lionel Messit és Cristiano Ronaldót megelőzve a spanyol bajnokság legjobb játékosának választott 26 éves csatár nagy tetteket visz véghez az Atlético Madriddal és a Kékekkel a Franciaországban megrendezett Európa-bajnokság során: kiérdemelte a bajnokság legjobb góllövője és legjobb játékosa címet. Az alapjában hallgatag, visszafogott fiú, az Aranylabda harmadik helyezettje úgy döntött, elmeséli eddigi pályafutásának történetét. A kétségeit, ambícióit sem elrejtve, most először beszél magáról: a mâconi gyerekkoráról, ami a labda körül forgott, sikertelen próbálkozásairól, a fantasztikus Európa-bajnokság kulisszatitkairól, Didier Deschamps-mal folytatott beszélgetéseiről, a párizsi szórakozóhelyre történt kiruccanása miatti tizenhárom hónapos felfüggesztéséről, a 2015. november 13-án a Stade de France-ban megtartott Franciaország–Németország mérkőzésről, miközben a nővére éppen a Bataclanban volt… És természetesen imádott feleségéről, Erikáról és kétéves kislányáról, Miáról. Egy különleges bajnok érzelmekkel teli, őszinte története. Készült Arnaud Ramsay újságíró közreműködésével.
Messi Ronaldo ellen. Katalónia Kasztília ellen. A nemzet az állam ellen, a szabadságharcosok Franco fasisztái ellen. Óriási gólok, elbűvölő mutatványok, piros lapok és dulakodások a kispadoknál. A világ két legjobb csapata szemtől-szemben. Ez több, mint játék. Ez háború. Ez a Barcelona-Real Madrid.
…Csakhogy mindez nem ilyen egyszerű. Sid Lowe történész és a spanyol labdarúgás szakértője könyvében fellebbenti a fátylat a sportvilág legnagyobb rivalizálásáról a polgárháború ejtette sebektől a két klub legutóbbi világméretű dominanciájáig. Lowe beszélt a két klub történetét meghatározó legnagyobb nevekkel s az elfeledett hősökkel is. Olyan személyek szólalnak meg, mint Alfredo Di Stéfano, Johan Cruyff, továbbá a politika által legjobban befolyásolt mérkőzés utolsó túlélője, a Barcelona csatára, aki először ejtette ki a Real Madridot a BEK-ből, és az elnök, aki klubja legnagyobb sikerét úgy ünnepelte meg, hogy megmártózott a Temzében.
Lowe anélkül, hogy megfeledkezne a pályán zajló drámai eseményekről, feltárja azok történelmi, politikai, kulturális, gazdasági és nyelvi hátterét is, bemutatván a két óriás kapcsolatának szimbolikus természetét s a rivalizálás mögött meghúzódó emberi történeteket.
A bajoroké Németország egyik legszenvedélyesebb szurkolótábora, de őket is gyűlölik a legtöbben. Afelől viszont semmi kétség, hogy ők a legsikeresebbek. Globális márkanév külföldi sztárokkal teletűzdelt kerettel, akik egyetlen lehetőséget sem hagynak ki, hogy bőrnadrágban mutatkozzanak.
A főszereplőkkel folytatott exkluzív beszélgetések segítségével Uli Hesse megnyitja előttünk a bajor szupercsapat kapuit, bevezet minket a Bayern München szívébe és azoknak a vezéralakoknak a gondolataiba, akik megalkották ezt a világhírűvé vált focijelenséget.
A Bayern huszonötször nyert német bajnokságot a 60-as évek második fele óta, a BEK-ben vagy a Bajnokok Ligájában pedig ötször ért a csúcsra, így már majdnem fél évszázada a kontinens labdarúgásának közvetlen krémjéhez tartozik. Ráadásul mindezt úgy, hogy semmilyen multimilliárdos tulaj nem ül a lelátón, nemzetközi viszonylatban nem igazolnak őrült pénzekért, nincsenek már-már arcpirító adósságaik, és a jegyárak sem verdesik az eget.
A könyv ennek a különleges klubnak a történetét meséli el a kezdetektől a náci éra megpróbáltatásain, a legendák születését hozó aranykoron, majd az 1990-es éveken át, ahol egoista sztárjai miatt az FC Hollywood gúnynevet is megkapta – egészen a világ legjobb edzőjének tartott Pep Guardiola titkos szerződtetéséig.
A virágzó magyar futballkultúra története, amely a II. világháború előtt forradalmasította a modern labdarúgást és egy új korszakot indított el a sportágban.
Az 1950-es évek elején a magyar válogatott verhetetlennek számított: az Aranycsapat megnyerte az olimpiát, az Évszázad Mérkőzésén pedig leiskolázta Angliát. Az együttes legendás kapitánya, Puskás Ferenc a sportág egyik első nemzetközi szupersztárjává vált. De Jonathan Wilson könyvéből kiderül, hogy ez a sikerkorszak valójában a magyar labdarúgás legfényesebb korszakának csak az utolsó szakasza volt.
Az 1920-as, ’30-as évek Budapestjén új futballiskola született, amely igen jelentős hatást gyakorolt a sportág történetére. A megannyi zseniális játékos és edző nevével fémjelzett időszakban a magyarok egyedülálló módon ötvözték a szigort a szárnyaló fantáziával. De a II. világháború kezdetén, a fasizmus és az antiszemitizmus térnyerésével sokan hazájuk elhagyására kényszerültek.
Örökségük azonban tovább élt. A két világháború közti gazdasági és politikai válság idején az egész világot magyarok tanították meg futballozni."
© 2023 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.