Sokunkhoz hasonlóan az újságíró Johann Hari is kénytelen volt belátni, hogy napjai nagy részében felváltva bámul különböző képernyőket, és képtelen rendesen koncentrálni. Miután nem sikerült megoldania a problémát, járni kezdte a világot, hogy aztán három éven át beszélgessen az emberi figyelemről különböző szakértőkkel. Utazása során arra jutott, hogy téves feltételezésekkel éltünk erről a válságról.
Könyvében bemutatja többek között a Szilícium-völgy néhány kiugrott fejlesztőjét, akik megtanulták meghackelni az emberek koncentrációját; egy Rio de Janeiró-i nyomornegyedet, ahol az emberek egészen szürreális módon veszítették el a tisztánlátásukat; és egy új-zélandi irodát, ahol rendhagyó megoldással állították helyre a dolgozók termelékenységét.
Hari az álmodozás lehetőségének eltűnésétől kezdve a technológia uralmán át a fokozódó környezetszennyezésig tizenkét tényezőt azonosít be, amelyek felelőssé tehetőek figyelmünk romlásáért. Ugyanakkor azt is világossá teszi, hogy egyénekként és társadalomként is tehetünk lépéseket a probléma enyhítése érdekében.
175 pont
3 x
pontJohann Hari Elveszett kapcsolatok című világsikerű könyvével olyan hiánypótló alkotás született, mely új és reményteli irányokat szabhat a depresszió megértésében és kezelésében egyaránt. A díjnyertes újságíró és szerző beutazta a világot, hogy eltérő kultúrákban, különféle társadalmakban kutathassa, milyen okok rejlenek a globális szinten is egyre nagyobb méreteket öltő depresszió és szorongás jelensége mögött. A könyvében feltárt összefüggések ismeretében ki kell jelentenünk: mindaz, amit eddig a depresszióról és a szorongásról mondtak nekünk, tévedés volt. A gyógyszeripar megpróbálja elhitetni a depressziósokkal: a baj veled van, a baj a fejedben van, tessék, itt a megoldás. Az Elveszett kapcsolatok elemi erővel irányítja a tekintetünket az igazságra: a depresszió és a szorongás életmódunkból, életvitelünkből táplálkozik, tünet csupán, ami rámutat arra, hogy valami nincs rendben az életünkben, és változtatnunk kell. Ne úgy tekintsünk magunkra, mint egy elromlott gépre, hanem mint egy olyan élőlényre, akinek valamilyen alapvető szükséglete - értelmes munka, tisztelet, biztos jövőkép, támogató közösség stb. - nem kerül kielégítésre. Az elsőre talán sokkoló felismeréseket követően a szerző a lehetséges megoldásokkal sem marad adósunk. Johann Hari világhírű újságíró és író már első kötetével is óriási sikereket ért el, ám az Elveszett kapcsolatokkal a nemzetközi sikerlisták élére került. Maga is depressziós volt, és bár 17 éves kora óta kezelték, mindig is úgy érezte, hogy a tünetei leküzdésére folyamatosan felírt különféle antidepresszánsok csak ideig-óráig hoznak számára enyhülést. Ezért úgy döntött, megpróbál a probléma mélyére ásni és megérteni a betegsége mögött húzódó valódi okokat. Ennek a kutatómunkának az eredményét tartja kezében az olvasó.
Johann Hari Elveszett kapcsolatok című világsikerű könyvével olyan hiánypótló alkotás született, mely új és reményteli irányokat szabhat a depresszió megértésében és kezelésében egyaránt. A díjnyertes újságíró és szerző beutazta a világot, hogy eltérő kultúrákban, különféle társadalmakban kutathassa, milyen okok rejlenek a globális szinten is egyre nagyobb méreteket öltő depresszió és szorongás jelensége mögött. A könyvében feltárt összefüggések ismeretében ki kell jelentenünk: mindaz, amit eddig a depresszióról és a szorongásról mondtak nekünk, tévedés volt. A gyógyszeripar megpróbálja elhitetni a depressziósokkal: a baj veled van, a baj a fejedben van, tessék, itt a megoldás. Az Elveszett kapcsolatok elemi erővel irányítja a tekintetünket az igazságra: a depresszió és a szorongás életmódunkból, életvitelünkből táplálkozik, tünet csupán, ami rámutat arra, hogy valami nincs rendben az életünkben, és változtatnunk kell. Ne úgy tekintsünk magunkra, mint egy elromlott gépre, hanem mint egy olyan élőlényre, akinek valamilyen alapvető szükséglete – értelmes munka, tisztelet, biztos jövőkép, támogató közösség stb. – nem kerül kielégítésre. Az elsőre talán sokkoló felismeréseket követően a szerző a lehetséges megoldásokkal sem marad adósunk. Johann Hari világhírű újságíró és író már első kötetével is óriási sikereket ért el, ám az Elveszett kapcsolatokkal a nemzetközi sikerlisták élére került. Maga is depressziós volt, és bár 17 éves kora óta kezelték, mindig is úgy érezte, hogy a tünetei leküzdésére folyamatosan felírt különféle antidepresszánsok csak ideig-óráig hoznak számára enyhülést. Ezért úgy döntött, megpróbál a probléma mélyére ásni és megérteni a betegsége mögött húzódó valódi okokat. Ennek a kutatómunkának az eredményét tartja kezében az olvasó.
Agyunk a világ leghatékonyabb szerkezete, de használati utasítást még soha nem kaptunk hozzá. Egészen mostanáig. Nincsenek korlátaid. Bármit mondtak is mások, a lehetőségeid végtelenek – persze, ha tudod, hogyan használd az agyadat.
JIM KWIK a memória javításának világszerte elismert szakértője. Miután egy gyermekkori agysérülésből adódóan tanulási nehézségekkel küzdött, stratégiákat dolgozott ki, amelyek segítségével hatalmas mértékben tudta növelni szellemi teljesítményét.
Több mint 25 éve dolgozik közismert színészekkel, sportolókkal, vállalati vezetőkkel és az élet minden területét képviselő kiemelkedő szakemberekkel, hogy segítsen felszabadítani valódi képességeiket. Sikerkönyve nem elméleti ismereteket, hanem gyakorlati, könnyen érthető és bevált módszereket tartalmaz, amelyek pontosan megmutatják, mit kell tenned, hogy szabadjára engedd saját korlátlan képességeidet.
Készülj fel:
• szokásaid irányítására – tanuld meg, hogyan törheted meg negatív mintáidat és miként alakíthatsz ki könnyedén új pozitív szokásokat;
• produktivitásod felszabadítására – győzd le az idegpályáidat bitorló négy „főbűnöst”; • a határtalan motivációra – kapcsolódj rá egy olyan korlátlan hajtóerőforrásra, amelynek segítségével elérheted céljaid;
• fókuszod élesítésére – légy összeszedett és megállíthatatlan figyelemzavaró tényezőktől és túlterheléstől szenvedő világunkban;
• bármilyen tudás elsajátítására – életkortól függetlenül olvass gyorsabban, hozz jobb döntéseket, és emlékezz magabiztosan mindenre, legyen szó nevekről vagy idegen nyelvekről.
A könyv középpontjában egy sorsdöntő titok rejlik: ha megtanulod, hogyan tanulj, megszabadulhatsz a korlátozó meggyőződésektől, új sikereket érhetsz el és valóban kivételes életet élhetsz.
Az állítás, miszerint a só egészséges, az első pillanatban talán megdöbbentően hangzik. Folyton azt halljuk, hogy a só ártalmas az egészségre, tehát veszélyes. A tengervízben, amely minden élet alapja, az ásványi sók oldott állapotban találhatók. Az igazság az, hogy só nélkül nem lenne élet. Mik azok a Schüssler-sók? Jacob Moleschott holland kutató fedezte fel, hogy az ember csak akkor marad egészséges, ha mindig megfelelő mennyiségben állnak a sejtek rendelkezésére az élethez nélkülözhetetlen ásványi anyagok. Egy oldenburgi orvos, dr. Wilhelm Heinrich Schüssler (1821–1898) erre a felismerésre építve fejlesztette ki nagyszerű terápiáját. Rengeteg vérvizsgálatot végzett, valamint elemezte az elhunytak hamvait, és mindig ugyanazt a 12 ásványi anyagot találta. Ebből arra következtetett, hogy ezek nélkülözhetetlenek (esszenciálisak) az emberi szervezet számára, és hiányuk betegséget okoz. A nyelvtanárból lett orvos rajongott Hahnemann homeopátiás módszeréért, ezért a potenciálást – hígítást – alkalmazva készített a 12 sóból a szervezet, a sejtek számára hasznosítható anyagot, amelyek mindegyike előfordul a szervezetben természetes körülmények között is. „Minden sót annyira kell hígítani, hogy az egészséges sejtek működését ne zavarja, viszont pótolni tudja az esetleges hiányokat.”
Sejtjeink születésünk napjától öregednek, ám az öregedésnek nem kell együtt járnia a hanyatlással. A növényparadoxon világhírű szerzője, a szinte egész életét felnőtt betegek gondozásával töltő dr. Steven R. Gundry jól tudja, hogy mindannyian örökké szeretnénk élni – egészen addig, amíg nem szembesülünk idős szüleink és rokonaink szenvedésével. Hogyan lehet megoldani az emberiség egyik legnagyobb paradoxonját: hogy hosszú öregkort érjünk meg, mégis testben és lélekben fiatalnak érezzük magunkat?
Dr. Gundry úttörő könyve erre a kérdésre válaszol. A betegek ezreivel dolgozó neves kardiológus és szívsebész munkája során felfedezte, hogy az öregedéssel elérkező betegségek egyáltalán nem törvényszerűek, hanem életmódunk következményei. A hosszúélet-paradoxon megmutatja az egészséges öregedés módszerét: hogyan támogassuk szervezetünk „legősibb” részeit, a testünkben élő mikroorganizmusokat.
Egészségünket jelentős részben a mikrobiomot alkotó bélbaktériumok határozzák meg. A ráktól az Alzheimer-kóron át egészen az olyan közönséges nyavalyákig, mint a reuma és az elhízás, ezek az apró lények irányítják életünk minőségét, miközben egyre idősebbek leszünk.
Ám sosincs túl késő ahhoz, hogy támogassuk a bennünk élő mikrobákat, és megadjuk nekik azt, amitől gyarapodásnak indulnak – és velük együtt mi is. A hosszúélet-paradoxonban felvázolt étrend és életmódterv révén megőrizhetjük emésztőrendszerünk egészségét, és a lehető legjobb életminőségben tölthetjük a nekünk rendelt évtizedeket. Az öregedés tudományát forradalmasító kiadvány segítségével életünk végéig egészségesek és életerősek maradhatunk.
Megjelent az Évszázad Könyve!
Mentsd Meg Magad és a Földet!
Tények és összefüggések.
Az alternatív élet eddig sokak számára ismeretlen oldalával ismerkedhet meg az olvasó.
A jelen kor betegségeinek kialakulása és annak feltárása, valamint természetes módszerekkel való kezelési lehetőségeinek bemutatása.
A legaktuálisabb információk mindenki számára, közérthető és olvasmányos módon.
Csak az információ hiányos embereket lehet megtéveszteni.
Ne legyen köztük!
Ne szenvedjen! Védekezzen!
Erre a könyvre minden családnak szüksége van!
Csak magán múlik, hogy meddig él kétségek között.
Ne habozzon, inkább lapozzon!
A könyv árának sok ezerszeresét spórolhatja meg, ha megismeri a lehetőségeket.
A daganatos megbetegedések kiegészítő kezelései holisztikus szemlélettel: testi, lelki és energetikai terápiákkal az immunrendszer helyreállításáért
Hazánkban a második leggyakoribb halálok a daganatos, rosszindulatú betegség. Az orvosi, nyugati kezeléseknek célja a daganat elpusztítása, mindegy, hogy milyen áron. Ezzel szemben a természetgyógyászati kezelések célja a szervezet és az immunrendszer megerősítése, a test energetikájának helyreállítása, a lelki traumák és a stressz oldása. Ugyan egészen más szinten működik a kettő, mégis, vagy épp ezért, nagyon jól megférnek egymás mellett, és e két szemlélet együttes alkalmazásával segíthetünk minden érintettnek a lelki felépülés és egészség útjára lépni.
Dr. Csomai Zita orvosként és természetgyógyászként több mint húsz év szakmai tapasztalatát és tudását adja át mindazoknak, akik személyesen vagy közvetetten érintettek a daganatos betegségek valamelyikében. A szerző a tőle megszokott holisztikus szemlélettel közelíti meg a daganatos betegségek megelőzésének, kiegészítő kezelésének lehetőségét, figyelembe véve a testi, lelki és energetikai oldalt, ámde minden esetben szem előtt tartva az orvosi véleményt is. Természetgyógyászati módszerekkel az orvosi kezelések előtt, alatt és után a beteget mind fizikailag, lelkileg és energetikailag is erősíteni lehet. Hiszen ezek a szelíd gyógymódok számtalan esetben képesek tovább növelni a kezelések hatékonyságát, mind a megelőzésben, mind a tünetek, mellékhatások csökkentésében vagy akár a rehabilitációban.
Amit a könyv kínál:
• A daganatos betegségek kialakulásának holisztikus szemlélete: a fizikai, testi okok felkutatása, a lelki okok megismerése, az energetikai okok feltérképezése
• Teljes körű lista és tudás a különféle daganattípusok szerinti kiegészítő kezelésekről
• Hogyan segíthet a táplálkozás, a méregtelenítés, a vitaminpótlás, a nehézfémkivezetés a megelőzésében, a terápiák melletti felépülésben
• A természetben fellelhető gyógyító erő: a vízben, gyógynövényekben, illóolajokban, CBD-ben rejlő lehetőségek
Fotó mellé:
„Ahhoz, hogy valaki egy daganatos betegségből meggyógyuljon, nagyon aktívan részt kell vennie a folyamatban, akarnia és hinnie kell a gyógyulásában. Mi, természetgyógyászok megmutatjuk hozzá a lehetséges utakat, és megadjuk a lehetséges támogatást." - DR. CSOMAI ZITA
© 2023 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.