Mia Thermopolis az egyik percben még teljesen átlagos, tizennégy éves manhattani kamaszlány, a következőben pedig már Genovia trónörököse, akinek minden lépését egy állig felfegyverzett testőr követi, hercegnői illemtanleckéket kap igencsak nehéz természetű nagyanyjától, akit Grandmère-nek kell szólítania, és külsejének megváltoztatásán egy Paolo nevű stylist fáradozik.
Frankie Landau-Banks 14 évesen:
Vitaklub.
Apukájának Nyuszifül.
Egy mérsékelten kocka-hajlamú lány egy nagyon elit bentlakásos iskolában.
Frankie Landau-Banks 15 évesen:
Az alakja észbontó.
A nyelve felvágva.
A harci kedve feltüzelve.
És az új fiúja a végzős, lenyűgözően lökött, szavakért bolonduló Matthew Livingston.
Frankie Landau-Banks 16 évesen:
Már nem olyan lány, akinek nemet lehet mondani.
Különösen nem akkor, ha ez a nem azt jelenti, hogy kizárják a barátja szigorúan fiúknak fenntartott titkos társaságából.
Nem akkor, ha a volt pasija itt is, ott is váratlanul felbukkan.
Nem akkor, ha tudja, mindegyiküknél okosabb.
Nem akkor, ha tudja, hogy Matthew hazudik neki.
És nem akkor, amikor annyi akciót végre lehet hajtani.
Frankie Landau-Banks valószínűleg egy bűnöző lángelme.
Ez a történet azt meséli el, hogyan vált azzá.
Palotai Boris népszerű regénye, a Kegyetlen ifjúság az írónő első regénye, mely 1943-ban látott először napvilágot. Hősnője a későbbi, jellegzetes Palotai Boris-hősnők prototípusa: a serdülő lélek kitörő szeretetéhségével és érzékenységével környezetét felkavaró kamasz lány, ebben a regényben a félig, majd egészen árva Kádár Zsuzsa, akit rossz sorsa a két háború közti Magyarországon vet árvaházba, aki a kínzó szeretetéhségtől űzött „feltűnési vágyában” a legnagyobbtól: a Haláltól sem riad vissza, hogy környezete figyelmét magára irányítsa.
Para dolgok listája hatodikból:
Barátok nélkül ülni az órákon
Új (viszketős) egyenruha
Rájönnek, hogy autista vagyok
Tally nem szégyelli autizmusát, hiszen bármennyire is megbonyolítja néhanapján az életét, lénye szerves része. Ám most első évét tölti a Kingswood Akadémián, és egyedül legjobb barátnője, Layla tud arról, hogy autizmussal él. Bár valamiért sokan érzik kényelmetlenül magukat Tally társaságában, Layla sosem volt ilyen… egészen mostanáig.
A hatodik osztály más, mint az eddigiek, és a lány úgy érzi, „normálisan” kell viselkednie. Ám mit jelent a normális? Miközben Tally valódi énjét rejtegeti, felmerül benne a kérdés: vajon tényleg annyira fontos és jó dolog a beilleszkedés?
A fiatal szerző, Libby Scott saját tapasztalatai által inspirált Láttok engem? őszinte és megindító történet arról, hogyan találjuk meg valódi helyünket a családban, az iskolában és a világban.
© 2022 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.