Több mint húsz éve kutatja a sikerlistás Jean Sasson a Közel-Kelet valóságának történeteit. A Szultána hercegnő szavaival tolmácsolt Hercegnő sorozat kötetei jóvoltából az olvasók bepillanthattak a Szaúd-Arábia hétköznapjait takaró fátyol mögé, és megismerhették a nőket sújtó iszonyú – és máig fennálló – nemi elkülönítést és megkülönböztetést.
A Szultána hercegnőről szóló sorozat legújabb kötete hűen ecseteli a világ egyik leggazdagabb és legkonzervatívabb királyságának az életét. Ebben a világban férfi gondviselők irányítják a nők világának minden mozzanatát – kihez menjen férjhez, hol dolgozzon. Bár a hercegnő a kiváltságosok életét éli palotáiban szolgái közepette, még neki is titokban kellett dolgoznia, amikor lejegyezte a megvert, lenézett, sőt kivégzett asszonyok történeteit.
Az írónő ugyanakkor rendkívül megnyerően és emberségesen ábrázolja egy szeretetteljes szaúdi család és barátai hétköznapjait, melyekből nem hiányoznak a gyengéd pillanatok, de az érzelemkitörések, a családi viták és a szüntelen igazságkeresés sem.
Miközben a világ a Közel-Kelet vontatottan zajló társadalmi átalakulását figyeli, Szultána hercegnő, a barátnői és a családja egyre több fiatal nőt ment meg a régióban a férjük, az apjuk és az őket elrabló, embertelen ISIS-katonák kegyetlenkedései elől. Ám a hercegnő fényűző szaúd-arábiai palotájában a düh szikrái és a félelem nyilai cikáznak, mert titokban kell maradnia, hogy nőkőn és gyerekeken segítenek. Férje, Karím őrjöng, mert Szultána őrzi Maha titkát, aki traumát átélt gyerekek mellett végez önkéntes munkát egy törökországi menekülttáborban. A hercegnő szomorúan és megigézve hallgatja a szaúdi királyi palotában megjelenő csodaszép jemeni nő hét házasságának történetét. Mindeközben Karím apja új feleséget vesz – és Szultána hercegnőt hibáztatják érte.
Jean Sasson tizenhárom sikerlistás művet írt, köztük A fátyol mögött című könyvet és a Hercegnő-sorozat további négy kötetét.
Ez a könyv egy okos és gyönyörű libanoni fiatalasszony, Jazmína története, aki az I. Öböl-háború idején került egy kuvaiti börtönbe. Jazmína megrendítő életútja a háborús téboly, a káoszban elburjánzó szexuális kegyetlenség és a női bátorság meséje, azé a nőé, aki a veszéllyel dacolva próbált segíteni a vele szenvedőknek. Szókimondó, szemléletes, becsületes írás – csak felnőtteknek.
Anna, Viola, Amália, Angelika és Erika megdöbbentő őszinteséggel avat be bennünket a velük megtörtént eseményekbe, mintha csak a legjobb barátnőjüknek mesélnék el a legféltettebb titkaikat. Az 5 lány történeteiben az a közös, hogy mindegyikük olyan pasit fogott ki magának, aki bebizonyítja, hogy vannak még olyan férfiak, akikkel egy ad hoc kialakult, vagy akár egy online szervezett randi is jól sülhet el, sőt, akár egy életre is szólhat.
Anna három történettel is szerepel a könyvben. Az első közel harminc évvel korábbi eseményekbe avatja be az Olvasót. Kiderül belőle, hogy az élet produkálhat néha elképzelhetetlennek gondolt dolgokat is. Anna mai napig nem érti, hogyan eshetett szerelembe egy olyan valakivel, aki ellen minden porcikája tiltakozott és akit az első találkozásukat követően soha többé nem akart látni. A második történet évekkel későbbi és egy új szerelem kibontakozásába enged bepillantást. Egy nap váratlanul felhívták Annát telefonon. Egy ismeretlen férfi volt, aki egy újsághirdetésre hivatkozott, amit a társkereső rovatban talált. A vicces csak az volt a dologban, hogy a hivatkozott újság nagyjából egy évvel korábbi keltezésű volt. Anna udvariasan lerázta a hívót. Délután azonban újra csengett a telefon. Ez a hívás azonban már egy olyan találkozót készített elő, aminek során Anna átélte élete legromantikusabb csókját, amibe még a térde is beleremegett. A harmadik történet egyéjszakás kalandnak indult, ami egy céges buliban kezdődött, a kiszemelt férfi lakásán folytatódott, majd egy erotikus táncnak szánt szuperbéna próbálkozás után egy rendőrautó villogó fényeinek kíséretében zárult, miközben Anna könnyesre nevette magát. Viola igazán meghökkentő történetet mesélt el nekünk, olyat, amilyenhez hasonlóval csak „fővadász hímek” szoktak dicsekedni. Taxival indult el egy randira, de nem ért oda. Kérésére a szexis taxis menet közben megváltoztatta az úticélt és egy másik címre fuvarozta el Violát, a saját lakására. Amália hosszú ideig élt egyedül. Már nagyon hiányzott egy férfi az életéből, társként és szexuális partnerként egyaránt. Online próbált szerencsét. Össze is hozta őt a sors egy szimpatikus pasival, akit a második randi után be is engedett a hálószobájába. A fiú alaposan „lepókhálózott” mindent. De nem csak a szex volt az, amit a javára lehetett írni. Nagyon rendesnek és megbízhatónak bizonyult, akire lehet számítani az élet egyéb területein is. Egyetlen gond volt csupán vele. Amália kezdett beleszeretni és nem tudta, mit kezdjen ezzel a végtelenül kedves, aranyos sráccal, aki azonban tizenöt évvel volt fiatalabb nála.
Angelika gyerekkorától kezdve úgy érezte, hogy alaposan kibabrált vele az élet. Mindig jóval magasabb volt a korosztályánál, beleértve a fiúkat is. Így sok csúfolódást kellett elviselnie az iskolatársaitól az évek során. Felnőtté válva, párkapcsolatában is komoly problémát jelentett extrém testmagassága. Több sikertelen próbálkozás után kezdte feladni a reményt, hogy testalkatban is hozzá illő párt találjon magának. Ekkor eszébe jutott a nagymamája, aki kiskorában imádkozni tanította őt. Végső elkeseredésében letérdelt és kiöntötte szíve minden bánatát Istennek. Néhány hét múltán, hogy ez történt, különös késztetést érzett arra, hogy regisztráljon a tinderen, pedig korábban esze ágában sem volt ezen a portálon megjelenni. Pár nap múlva valaki jobbra húzta őt. Erikát nagyon megrázta férje hűtlensége és a közel két évtizedes házasságának menthetetlen összeomlása. Miután valamelyest kiheverte a sokkot, online próbált ismerkedni. A virtuális térben is érték azonban csalódások. Már kezdett lemondani annak reményéről, hogy valaha is talál még normális társat magának. Ám a Gondviselés váratlanul megajándékozta őt azzal a férfival, akiről Erika édesanyja - néhány héttel a halála előtt - csak ennyit mondott: „Kislányom, ennél jobb férjet nem is kívánhattam volna neked.”
Judith hamarosan betölti az ötvenet, a házassága kihűlt, a gyerekei felnőttek, és a hazugság, amellyel hosszú évek óta együtt él, lassan már-már igaznak tűnik.
Húsz évvel ezelőtt szörnyű katasztrófa húzta keresztbe minden tervét. Ekkor elhagyta a szülővárosát, és úgy döntött, örökre megőrzi a titkát. Most, anyja halála miatt visszatér oda, és egyszerre minden a feje tetejére áll.
Maradjon vagy menjen? Mi a fontos az életében, és mi nem az? Képes lesz-e vigaszt nyújtani halálos beteg barátnőjének és összeszedni a bátorságát, hogy bevallja végre, miért is szakadt meg akkor régen a barátságuk?
A barátai szerint nem mehet minden úgy tovább, ahogy eddig. Vajon túl késő lenne új életet kezdeni?
Még nem.
De itt az ideje.
Ildikó von Kürthy határtalan öniróniával és könnyed humorral mesél az életközepi válsággal küszködő, azaz a második kamaszkorukat élő nők olykor csip-csup, máskor igen fontos problémáiról.
· Ráháb, a feslett múltú nő, akinek Isten a bátorságáért jövőt ajándékozott;
· Ruth, egy idegen asszony, aki hűségének köszönhetően új életet kezdhetett;
· Betsabé, a királyság leggyönyörűbb asszonya, aki a bűnbánat közepette igazi megbocsátásra lelt;
· Mária, egy fiatal parasztlány, akire engedelmes szíve miatt kivételes feladat várt.
Francine Rivers amerikai szerző népszerű, ezúttal egy kötetben megjelenő regényciklusában finom érzékenységgel rajzolja meg ezeket az esendő, tökéletlen asszonyokat, akik végül kiemelt szerepet játszottak Isten tökéletes tervében, a Megváltó világra jöttében.
Vajon létezik netes társkeresős szerelem? Boldog párkapcsolat alakulhat ki az interneten indult ismerkedésből? Mi a hazugság? Mi az igazság? Marie M. naplójából fény derülhet rá...
Nem mindennapi könyvet tart kezében az olvasó: a kronologikus blogbejegyzésekből összeállított kötet a női lélek mélységeibe kalauzol.
Szerzőnk, a bloggerinából íróvá avanzsált MARIE M. megosztja velünk kétségeit, gondolatait, érzelmeit, benyomásait. Intim részletekben bővelkedő írása lerántja a leplet az online társ- és partnerkeresés zavarba ejtő miliőjéről is, miközben hősnőnk egyik férfi ágyától a másikig sodródik. Hogyan éli meg mindezt belülről? Vajon megtalálja-e a nagy Őt (ez-e a célja egyáltalán)? És önmagát? Vezet-e valahová a „teremtés koronái"" közötti, féktelennek tűnő szexuális kalandozás?
Miközben a világ a Közel-Kelet vontatottan zajló társadalmi átalakulását figyeli, Szultána hercegnő, a barátnői és a családja egyre több fiatal nőt ment meg a régióban a férjük, az apjuk és az őket elrabló, embertelen ISIS-katonák kegyetlenkedései elől. Ám a hercegnő fényűző szaúd-arábiai palotájában a düh szikrái és a félelem nyilai cikáznak, mert titokban kell maradnia, hogy nőkőn és gyerekeken segítenek. Férje, Karím őrjöng, mert Szultána őrzi Maha titkát, aki traumát átélt gyerekek mellett végez önkéntes munkát egy törökországi menekülttáborban. A hercegnő szomorúan és megigézve hallgatja a szaúdi királyi palotában megjelenő csodaszép jemeni nő hét házasságának történetét. Mindeközben Karím apja új feleséget vesz – és Szultána hercegnőt hibáztatják érte.
Jean Sasson tizenhárom sikerlistás művet írt, köztük A fátyol mögött című könyvet és a Hercegnő-sorozat további négy kötetét.
© 2023 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.