* Mi a közös a Mercedes Forma-1-es csapatában és a Google-ben? * Mi köt össze egy többszörös Tour de France-gyõztes csapatot a légiközlekedéssel?
Mindegyik saját hibáira alapozza fejlõdését.
Egy légi katasztrófa után mindig nagy figyelmet fordítanak a feketedoboz megtalálására, hiszen ennek révén lehet kielemezni a tragédiához vezetõ hibákat, és elkerülni az újabb eseteket. A hibák feltárása az egészségügyben is életeket menthet, ám a „feketedoboz-gondolkodásnak" hétköznapi életünkben is óriási jelentõsége van. A legtöbben kudarcként éljük meg hibáinkat, és sokszor fel is adjuk a próbálkozást. Ám az igazán sikeres sportolók, üzletemberek vagy vezetõk „örülnek" minden hibának, mert ezek révén fejlõdhetnek és jobbá válhatnak.
Matthew Syed szédítõ mennyiségû esettanulmánnyal, valamint valós példákkal szolgál az antropológia, pszichológia és komplexitáselmélet legfrissebb eredményeivel alátámasztott könyvében. Megtudhatjuk, mi a siker valódi titka, és szembe kell néznünk a ténnyel: addig nem fejlõdhetünk, amíg nem vagyunk készek tanulni a hibáinkból.
„A kreatív áttörések mindig milliónyi hibával indulnak. Ez a zseniális könyv bebizonyítja, hogy az igazi találmány nagyszerûsége azon múlik, képesek vagyunk-e megérteni ezeket a hibákat, és felülkerekedni rajtuk. Ez a legfontosabb tulajdonság, amit el kell sajátítanunk."James Dyson tervezõ, feltaláló és vállalkozó, a porzsák nélküli porszívó megalkotója
169 pont
Változtasd meg világlátásodat, hogy megváltoztasd a világot!
Milyen hamis sztereotípiák és megrögzült gondolkodásmód okozta az egész nyugati világot megrendítő 2001. szeptember 11-ei terrortámadást? Hogyan ejt minket észrevétlenül csapdába világlátásunk? Hogyan használhatjuk a kreatív gondolkodás hatalmát, hogy közösen megoldást találjunk korunk legégetőbb problémáira a klímaváltozástól a globális terrorizmusig? Az elismert író és üzleti tanácsadó, Matthew Syed esettanulmányok sokaságával demonstrálja a sokszínű gondolkodásban rejlő lehetőségeket és az annak hiányából származó kockázatokat, legyen szó akár a CIA katasztrofális kudarcáról a 2001-es terrortámadás megelőzésében, egy végzetes kommunikációs zavarról a Mount Everest csúcsán, avagy a náci Enigma titkosító berendezés feltöréséről. A pszichológia, rendszerelmélet, közgazdaságtan és idegtudomány legújabb eredményeit felhasználó Forradalmi ötletek megtanít minket arra, hogyan legyünk kreatívabbak, hogyan boldoguljunk közösen az egyre szövevényesebbé váló világban, és hogyan törjünk ki a minket körülvevő visszhangkamrából.
Itt az ideje máshogyan gondolkodni…
© 2023 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.