Többféleképpen is lehet több embert szeretni. A Nyitott szívvel több kapcsolatban (amelyből angol nyelven immár 50 000 példánynál is több talált gazdára) rávilágít, hogyan növekszik az emberekben a monogámia biztonságos, felelősségteljes alternatívái iránti igény.
Sokak számára a többszerelműség, azaz a poliamoria nyújt élhető megoldást. Franklin Veaux és Eve Rickert kutatásukat személyes élmények alapján szerzett tapasztalataikkal színesítik, tanító jellegű magyarázataikat pedig nehezen megszerzett bölcsességgel ötvözik. A sikereikről és kudarcaikról készült szívszorító beszámolók egyaránt felbecsülhetetlen értékűek kezdők és veteránok számára. A poliamoria személyes és interperszonális küzdelmekkel jár. Hogyan működik a bizalom és az átláthatóság olyan kapcsolatokban, ahol egy vagy több ember a jelenlegi kapcsolatán kívül aktívan keresi a szexet és/vagy a romantikát? Hogyan adjunk hangot a bizonytalanság és a féltékenység érzésének anélkül, hogy akaratlanul akadályoznánk partnerünk más kapcsolatait?
A Nyitott szívvel több kapcsolatban arra biztatja olvasóit, hogy szerezzék vissza szuverenitásukat, beszéljenek igényeikről, és legyenek ők maguk saját idejük, érzéseik és határaik urai. Segít megbirkózni azokkal az elméleti és hétköznapi akadályokkal, amelyek a szeretetet, a szerelmet és a társas együttlétet biztosító élet kialakítása során felmerülnek.
„A könyv nem a térkép, hanem az iránytű szerepét tölti be. Megmutatja, hogy a részletes megbeszélések, a saját érzelmeinkért és döntéseinkért vállalt felelősség, a partnereink iránti tisztelet és a segítőkész empátia eredményezhet erős, élénk és kielégítő kapcsolatokat.”
dr. Szilágyi Vilmos
210 pont
Ez a könyv, mind a hazai, mind a nemzetközi irodalomban hiánypótló munka. Olyan mű, amely a különböző mítoszokban és vallásokban a lélek fogalmának eltérő képzeteit, megjelenítéseit tárgyalná, eddig nem létezett. Dr. Simon-Székely Attila, tudat-pszichológus és a végtelen fogalmának lételméleti és ismeretelméleti kutatója, jelen munka nagyobb részének szerzője, másik részének pedig, szerkesztője. A kiadványból megtudhatjuk, hogy a világ nagy mítoszai és vallásai miként szemlélik és szemléltetik az emberi és isteni lélek fogalmát, valamint több népnek, különleges, túlvilággal (égi és földi léttel) kapcsolatos hitét és mitológiáját ismerhetjük meg. Ezt a könyvet nem szabad kihagyni, el kell olvasni!
Hogyan lehetünk nyertesek, ha a játék soha nem ér véget? A véges játékokban minden játékos ismert, kötöttek a szabályok, és világos a végpont; könnyű eldönteni, ki győzött, ki veszített – mint a fociban vagy a sakkban. A végtelen játékokban – az üzleti életben, a politikában, vagy általában a nagybetűs életben – azonban nincsenek győztesek és vesztesek: csak előrébb jutni lehet vagy lemaradni. Egyes vállalatok és szervezetek problémái abból erednek, hogy a vezetőik véges gondolkodásmóddal játszanak egy végtelen játékot. Így sok tekintetben elmaradnak versenytársaiktól – lassul az innováció, elfogy a lendület, hanyatlani kezd a munkamorál, és ez végül a teljesítményre is kihat. Ezzel szemben a végtelen gondolkodású vezetők erősebb, innovatívabb, inspirálóbb környezetet teremtenek, ahol az embereik megbíznak egymásban és a vezetőikben is. Az ő vállalataik kellőképp reziliensek ahhoz, hogy talpon maradjanak az álladó változás közepette, miközben versenytársaik sorra maradnak el mögöttük. Végső soron ezek a szervezetek vezetnek át minket a jövőbe, ezért fontos, hogy mielőbb átformáljuk eddigi viselkedésünket, és végtelen gondolkodásmódunkkal hatást gyakorolhassunk a világra.
Minden nevelés önnevelés. A gyerekre nem az hat legerősebben, amit mondunk neki, hanem ahogy mondjuk, ahogy valójában érezzük, és főként: ahogy mi élünk. Ha tehát eredménytelenül igyekszünk változtatni problémás viselkedésén, elsőként saját reakcióinkat érdemes felülvizsgálnunk és módosítanunk.
Az Egyszerűbb gyermekkor és a Melegszívű fegyelmezés világhírű gyermekpszichológus szerzője ebben a könyvében szülői és pedagógusi önnevelésünkhöz nyújt értékes segítséget. Hogyan őrizhetjük meg lélekjelenlétünket a legnehezebb és legkiborítóbb nevelési helyzetekben is? Miként maradhatunk hűek elveinkhez és értékeinkhez akkor is, amikor a gyerek épp az érzékeny pontunkra tapint rá, és kezdünk kijönni a sodrunkból?
Payne olyan szemléletmóddal ismertet meg minket, amely segít abban, hogy minél ritkábban kelljen utólag megbánnunk szavainkat és tetteinket. A lehető legjobb formánkat tudjuk nyújtani, amikor a gyerek épp a legrosszabb arcát mutatja. Ha ez sikerül, az a gyerek viselkedését is szükségszerűen megváltoztatja, és nem csupán az egyes problémás helyzetek, hanem az egész kapcsolat javulását eredményezi. Kiléphetünk az unalomig ismert, régi forgatókönyvből, és a sehova sem vezető ordibálások, fenyegetések és büntetések helyett hatékonyabb és kedvesebb módon oldhatjuk meg konfliktusainkat. Automatikus reakciók helyett tudatosan adhatunk megfelelőbb válaszokat a gyerek problémás viselkedésére. Hozzá intézett szavaink tisztább és együtt érzőbb forrásból fakadnak majd, ezért egészen más eredményhez vezetnek.
A szakember nagy hangsúlyt helyez a tudatos jelenlét állapotának elérésére, melyet egy speciális vizualizációs technika, az együttérző reakciók gyakorlatának bemutatásával segít.
Ennek a Polcz Alaine-nel folytatott beszélgetéseimből készült, először 2007-ben megjelent könyvnek a sikere nyomán már 2012-ben elkezdtem gondolkozni egy olyan, utószóval bővített második kiadáson, amely beszámolna arról, mi minden történt Alaine halála óta a jobb életvég elérése érdekében. Nyugaton, ahol sok minden megvalósult abból, amiről beszélgettünk, illetve itthon, ahol jószerével semmi. Ám be kellett látnom, hogy pusztán a kérdésfelvetés is messze túlmenne egy utószó szokványos keretein. Így ezekkel a kérdésekkel a Boldogabb élet - jó halál című könyvem második, bővített kiadásában foglalkoztam, amely 2014-ben jelent meg. Ennek az új, beszélgetéseinknek az eredeti hangfelvételei alapján bővített kiadásnak a végén található Visszatekintésben inkább csak azzal foglalkozom, amit Alaine feladatként rám hagyott; még utolsó hónapjaiban sikerült belefognunk annak a kórházi hospice-osztálynak a megvalósításába, amelyről ő is álmodozott. A könyvnek ez a fejezete, képekkel is alátámasztva, főleg azt a célt szolgálja, hogy közelebb hozza ezt a mindig támogatásra, bővítésre szoruló intézményrendszert a potenciális támogatókhoz. És segítsen eloszlatni azoknak a félelmét, akik a kíméletes, méltóságteljes távozás érdekében rászorulnak a hospice-gondozásra, és a szeretteikét is, akik talán el sem tudják képzelni, milyen barátságos lehet egy ilyen életből kisegítő intézmény.
Reményre és kipróbált bölcsességekre mindig szükségünk van, de most, a pandémia által felerősített bizonytalanságban és szociális távolságtartásban még inkább. Tapolyai Emőke klinikai és pasztorál pszichológus naponta "hazavihető" gondolatai a szokatlan kihívásokat rejtő időszakban nemcsak kitartásra, hanem fejlődésre, változtatásra, örömre és szeretetre is bátorítanak.
© 2023 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.