Hogyan romlott meg a kapcsolatunk annyira, hogy már képtelenek vagyunk szót érteni egymással? Mi történt velünk? Mi ez az egész?
Hernádi Judit
Úgy éreztem, anya nem ért meg engem, és én sem értem őt. Hányszor kullogtam haza sírva a családi összejövetelekről! Hosszú időre beleragadtunk ebbe az állapotba, hiába próbálkoztunk mindketten, hogy megtaláljuk a hangot, és újra közel kerüljünk egymáshoz.
Tarján Zsófia
Anya és lánya, Hernádi Judit és Tarján Zsófia hosszú és göröngyös utat járt be együtt. Kapcsolatukat számos akadály nehezítette, ezeket hol együtt, hol külön küzdötték le. Hernádi Judit, az országszerte ismert színésznő lányának lenni eleve próbák sora elé állít egy gyereket – főleg, ha olyasvalakiről van szó, mint Zsófi, aki már kiskorától szintén művészi ambíciókat dédelgetett, és a Honeybeast frontembereként mára valóra is váltotta az álmait.
Hogyan néznek szembe együtt a múltjukkal? Miként dolgozzák fel közösen kapcsolatuk nehézségeit? Hogyan küzdenek meg a generációkon átívelő traumáikkal? Most végigkövethetjük ezt az utat, és feltárul előttünk életük jó néhány fontos állomása – eközben pedig tanulhatunk is valamit arról, hogyan lehet együtt túljutni a nehézségeken, közösen felülírni a régi rossz mintákat, egymást támogatva menni tovább, azzal az emberrel, aki a legjobban ismer minket a világon.
Tinédzsernek lenni mindig szívás, de különösen az, ha egy Crawley nevű porfészekben vagy kénytelen felnőni. A hetvenes-nyolcvanas években, Margaret Thatcher kormányzása idején rengeteg fiatal érezte úgy, hogy semmit sem tartogat neki a jövő. A feszült légkörben, durva megszorítások közt porondra lépő új generáció magasról tett a tradíciókra, és elutasított mindent, ami hétköznapi. Kezdetben csak London utcáit lepték el az irokézfrizurás kamaszok, de hamarosan országossá nőtt a punkmozgalom, és a friss zene kitörölhetetlen nyomot hagyott a világon. Az új stílus és a lázadás szele végül elérte Crawleyt is, ahol három fiatalember úgy döntött, maguk mögött hagyják a külvárosi dögunalmat, és saját kezükbe veszik a sorsukat. Így született a korszak egyik legünnepeltebb, legsikeresebb és szinte vallásos áhítattal körülrajongott zenekara: a The Cure.
A CURED Lol Tolhurst, a banda egyik alapítótagjának memoárja. A szerző részletes betekintést nyújt a zenekar történetébe, a kocsmakoncertektől egészen a gigantikus stadionturnékig. Lol, amellett hogy megvilágít egy sor a rajongók elől eddig rejtve maradt részletet, elmeséli saját pokoljárását is. Kegyetlen őszinteséggel beszél családi tragédiákról, függőségről és egy örök barátság legsötétebb pillanatairól is. A könyv negyven év történetét dolgozza fel, és körbejárja az egész világot Dél-London reménytelen utcáitól a Mojave-sivatagon át a megváltást hozó éjszakáig Hawaii tengerpartján. A CURED egy időtlen zenekar portréja és egy küzdelmes, de végül beteljesedett életút krónikája.
Avicii, vagyis Tim Bergling hivatalos életrajza a családdal, a barátokkal és zenészkollégákkal készített interjúkra építve mutatja be a legendás sztárproducer életét.
Azok beszélnek Timről, akik a legközelebbről ismerték - őszinte képet rajzolva személyéről, útkereséséről, és nem hallgatva el a nehézségeket sem, amelyekkel Avicii küzdött.
Tim Bergling eredeti, elsöprő erejű vízióval rendelkező zenész volt, akinek dallamai meghatározták a svéd, illetve európai house zene egész korszakát és az irányzat világhódító útját. De ezzel egyidőben Tim Bergling introvertált, törékeny fiatalember is volt, aki rákényszerült, hogy embertelenül gyors tempóban nőjön fel. Egészsége többször felmondta a szolgálatot, emiatt kórházba került, és 2016 nyarára teljesen felhagyott a turnézással. Alig két évvel később saját kezével vetett véget életének.
A lehetetlennel szinte határos felmérni, micsoda irdatlan hatást gyakorolt Tim Bergling úgy általában a zeneiparra, másfelől rajongóira is, akik világszerte rengetegen vannak.
Életrajzának szerzője, Måns Mosesson Tim nyomdokain járta be a világot, Stockholm utcáitól, ahol Avicii a gyerekkorát töltötte, Miamin keresztül Ibizáig és Los Angelesig, hogy mélységében ismerhesse meg Tim életének és működésének sokrétű közegét.
Måns Mosesson Stora- és Ikaros-díjas svéd oknyomozó újságíró, aki Prix Italia nemzetközi díjban is részesült. Dokumentumműsorokat készített a Svéd Rádiónak, jelenleg a Dagens Nyheter svéd napilap interjúrovatának munkatársa.
A Tim - Avicii: Hivatalos életrajz című könyv bevételét a Tim Bergling Alapítvány teljes egészében a mentális problémák és az öngyilkosság megelőzésére fordítja.
For press
"Jó reggelt! Tényleg 1994-et írtunk, amikor a televízió műsorra tűzte az első epizódot? Abban az évben, szeptemberben hat barát ücsörgött a kedvenc kávézójukban, hogy szexről, párkapcsolatokról, munkáról meg az élet egyéb dolgairól trécseljenek - és a mai napig újabb és újabb rajongók fedezik fel Rachel, Ross, Joey, Chandler, Monica és Phoebe életét. A sorozat - tehetséges megalkotóinak köszönhetően - szőröstül-bőröstül bekebelezte a fiatal közönséget. A Jóbarátok volt e korszak legkedveltebb és a legnagyobb hatású televíziós programja. Soha nem tartottak szünetet. De pillantsunk csak bele, mi zajlott a színfalak mögött! Saul Austerlitz, a popkultúra ismert krónikása, exkluzív interjúkat készített az írókkal, a rendezővel, a producerekkel és a stáb tagjaival a sorozat történetéről, amely a Netflixen jelenleg is meghökkentő népszerűséggel éli utóéletét. Izgalmas részleteket közöl a forgatás körülményeiről, a Super Bowlról, londoni utakról, leszbikus esküvőkről, frizuradivatokról, szupersztárok cameoiról vagy a millió dolláros szerződésekről. A Jóbarátok az új műsorokkal is felveszi a versenyt. Előkelő helyet foglal el televíziós adások népszerűségi listáin, az ismétlések is ott vannak a Top 10-ben! A Jóbarátok a 90-es évek televíziós szimbólumává vált, öröksége és sikere a legmerészebb ábrándokat is túlszárnyalja. Ez a letehetetlen, vidám, humoros könyv is ezt bizonyítja. A Jóbarátok rajongók elképesztően sok izgalmas háttérsztorit ismerhetnek majd meg a kötetből. A Generation Friends Amerikában a sorozat bemutatójának 25. évfordulójára jelent meg."
Velence, 1957. Maria Callas, korának legnagyobb szopránja tökéleteset alkot a színpadon, e tökéletességért azonban nagy árat fizet. A hangja fokozatosan veszít erejéből, ezért az ünnepelt énekesnő szünetet szeretne tartani – amit sem az operavilág, sem a férje és menedzsere, Meneghini nem fogad el. Ebben az érzelmi és művészi válságban találkozik az asszony Arisztotélisz Onászisszal, a hajómágnással, aki fényűzésével elkápráztatja Callast egy földközi-tengeri jacht-körúton.
Csaknem egy évtizedes szerelmi kapcsolatuknak Jackie Kennedy vet véget. Ám a nagy Callas, az isteni díva, a szerelmes asszony, az ünnepelt sztár összetört szívét és lelkét titkolva játssza tovább a végzet asszonyát…
Salvatore Esposito a nagysikerű tévésorozattal, a Gomorrával vált híressé Genny Savastano szerepében. Sokan és sokszor találgatják, vajon ki rejtőzik valójában a hideg, könyörtelen arc mögött?
Talán olyasvalaki, aki maga is a bűn útját járta, és ezért olyan meggyőző Gennyként?
Esposito úgy döntött, elmondja a történetét, mert úgy véli, az ő sorsa épp elég különleges ahhoz, hogy ösztönzőleg hasson, különösen a fiataloknak szolgálhat például.
Salvatore egyszerű nápolyi családban nőtt fel, hamar munkába kellett állnia. Ellentétben sok kortársával, őt nem tudta elcsábítani a Camorra a "könnyű pénz" ígéretével. Ő amolyan igazi rendes srác volt, aki hisz a tanulásban és a munkában, talán pont azért, mert láthatta, milyen sorsra juthat az, aki a bűn útjára lép.
Aztán egyszer csak egy mindet elsöprő szenvedély támad fel benne a színjátszás iránt. Ekkor éppen a McDonald'snál dolgozott, lehetetlennek tűnt, hogy a hamburgeres fiúból valaha is színész legyen.
Hogyan lett végül híres színész?
Miként lett belőle Don Gennaro, a főnökök főnöke?
Ezt a nem mindennapi utat ismerhetjük meg a könyvből, amelynek legfontosabb üzenete, hogy az ember ne keressen kifogásokat, igenis kövesse az álmait, mert azok valóra válthatóak.
A Nem akartam főnök lenni ugyanakkor tisztelgés és főhajtás Nápoly előtt. A város előtt, amely annyit mindent adott neki, ahol jó a zene, kedves emberek élnek, és amelyet nem szabad kizárólag a Camorrával azonosítani.
Clint Eastwood Hollywood egyik legnagyobb élő legendája, az amerikai mozitörténet számos kiemelkedő alkotását köszönhetjük neki. Eliot kíméletlen őszinteséggel ír Eastwood életének csúcs- és mélypontjairól, művészi sikereiről és bukásairól, valamint arról az izgalmas és összetett kapcsolatról, amely mesterségéhez fűzi. A szerző részletes kutatómunkát követően mutatja be, hogyan lett az egyetemről kibukott, becsvágy nélküli élvhajhászból Hollywood „szexi lázadója”, és végül minden várakozásra rácáfolva egy többszörös Oscar-díjas alkotó. A könyv kiemelt figyelmet szentel Eastwood több évtizedes, töretlenül sikeres életművének legjobb, hamar klasszikussá vált filmjeire: Egy maréknyi dollárért, Piszkos Harry, Nincs bocsánat, A szív hídjai, Titokzatos folyó, Millió dolláros bébi, Gran Torino.
A minden korábbinál részletesebb életrajz páratlan betekintést kínál Clint Eastwood magánéletébe és munkájába. A hollywoodi legenda, aki a „Névtelen férfi” szerepével vált világszerte híressé az 1960-as években, a filmtörténet megkerülhetetlen alakjává vált.
© 2022 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.