Ez a könyv zseniális portrét kínál korunk egyik legkiválóbb futballmenedzseréről, aki 2013 nyarán újra visszatért korábbi sikerei egyik színhelyére, a Chelsea stadionjába. Patrick Barclay számos anekdotával fűszerezve tárgyalja a Mourinho-történetet: kitér a rettenthetetlen menedzser négy országban átélt kalandjaira, a megnyert rengeteg trófeára, gyakran óriási felzúdulást keltő nyilatkozataira és megszólaltatja játékosait, edzőtársait, barátait, ismerőseit. A portré attól lesz különösen hiteles, hogy a szerző hosszú interjúkat közöl Bobby Robsonnal és Louis van Gaallal, azokkal a mesterekkel, akik mellett Mourinho elsajátította a szakma fortélyait és jó néhány sztárjátékossal, akikkel együtt dolgozott.
A virágzó magyar futballkultúra története, amely a II. világháború előtt forradalmasította a modern labdarúgást és egy új korszakot indított el a sportágban.
Az 1950-es évek elején a magyar válogatott verhetetlennek számított: az Aranycsapat megnyerte az olimpiát, az Évszázad Mérkőzésén pedig leiskolázta Angliát. Az együttes legendás kapitánya, Puskás Ferenc a sportág egyik első nemzetközi szupersztárjává vált. De Jonathan Wilson könyvéből kiderül, hogy ez a sikerkorszak valójában a magyar labdarúgás legfényesebb korszakának csak az utolsó szakasza volt.
Az 1920-as, ’30-as évek Budapestjén új futballiskola született, amely igen jelentős hatást gyakorolt a sportág történetére. A megannyi zseniális játékos és edző nevével fémjelzett időszakban a magyarok egyedülálló módon ötvözték a szigort a szárnyaló fantáziával. De a II. világháború kezdetén, a fasizmus és az antiszemitizmus térnyerésével sokan hazájuk elhagyására kényszerültek.
Örökségük azonban tovább élt. A két világháború közti gazdasági és politikai válság idején az egész világot magyarok tanították meg futballozni."
Mi történhetett pontosan a brazil Ronaldóval a '98-as finálé napján?
Milyen trükkel érte el Diego Maradona '86-ban, hogy a többiek is elhiggyék: rajtuk is múlhat a siker, nem csak az isteni Diegón?
Csak két kérdés, amire választ kaphat az, aki elolvassa ezt az e-könyvet.
Izgalmas háttérsztorik, hihetetlen kulisszatitkok a labdarúgó-világbajnokságok aranymeccseivel, illetve a végső győztesekkel kapcsolatban.
Magyar nyelven még sohasem publikált sztorik.
„A színtiszta tények mellett háttér-információkkal is tarkított könyv közelebb hozza az olvasóhoz a világbajnokságokat. A döntők különleges történetein keresztül nem csak a csapatok életébe láthatunk bele, de végigkísérhetjük a labdarúgás fejlődését is. Futballrajongóknak kifejezetten, de minden sportkedvelő embernek csak ajánlani tudom!" /Berki Dániel, vlogger/
„Más lesz olyan szemmel nézni a katari világbajnokságot, hogy tudom: honnan indult el ez az egész. Milyen jó, hogy ma már elképzelhetetlen olyan szintű megfélemlítés, mint amiről Ferkai Marcell az első vb kapcsán írt! Kiskorom óta követem a focit, és nagyon érdekes volt belelátni azokba a korszakokba, amikor még nem is éltem. Ha volna egy időgépem, szívesen visszamennék 1958-ba, amikor Pelé 17 évesen berobbant. Időgép helyett ezzel a könyvvel kell beérnem, de ez sem kevés!” /Veres Richárd tiktokker/
"Szekrényes Miklós könyve nemcsak anekdotikus (tárca)novellafüzér, de szociológiai terepmunkaként is olvasható; az ország egyik legszomorúbb régiója adja a keretet a lesekhez, büntetőrúgásokhoz, a meccsekre utazásokhoz vagy éppen a hogyozáshoz, italozáshoz és a filozofáláshoz." – Kabai Lóránt
Amikor dübörög a "száz stadiont, ezeret!" szlogenje, még egy futball iránt alig érdeklődő számára is izgalmas lehet benézni az egész alá, a körzeti vagy megyei másod-harmadosztályba, ahol nemhogy sportcsarnok, kiépített lelátó nincs, de még budi is csak elvétve, és ahol a pálya szélén szotyizó elszánt drukkerek olykor -- pusztán karjukat kinyújtva -- elkapják a partjelző grabancát, vagy ahol még a fűre festett alapvonal sem mindig egyenes.
© 2023 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.