Vajon mit szólna Carl Gustav Jung ahhoz, ha úgy ötvenévesen egy piros Ferrarira vágyunk? B. F. Skinner meg tudná magyarázni, miért nyomkodjuk folyton a telefonunkat? Milyen tanácsot adna Erich Fromm a Nagy Ő keresése kapcsán? Sarah Tomley pszichoterapeuta könyve egyszerre bevezetés a pszichológiába és útmutató az élethez. Számos pszichológus és pszichoanalitikus – köztük Melanie Klein, Donald Winnicott és Fritz Perls – segítségével világít rá arra, hogy miért vagyunk azok, akik vagyunk, és mi áll cselekedeteink hátterében. Eredeti és gondolatébresztő válaszok mindennapi életünk kérdéseire: Szeretek csak úgy magamban ellenni. Nagyon gáz? Gondoskodó vagyok, vagy inkább lábtörlőtípus? Miért mindig velem történik ez? Könnyebb lenne az életem, ha önzőbb lennék? Percenként a telefonomat nézem. Miért nem tudok koncentrálni? Általában teljesen normálisan viselkedem, miért húzom fel magam vezetés közben? Miért nem mondok igazat, amikor a barátnőm azt kérdezi: „Ebben nagyobbnak tűnik a fenekem?” Miért nézek minden este sorozatokat? Miért mindig ugyanazt a márkát vásárolom? Hogyan beszéljem le a kamasz lányomat a tetoválásról? Miért akkora lúzer a párom? Csodás a párom. Akkor miért akarok viszonyt kezdeni valakivel? Mit csináljak, hogy az emberek ne töröljenek az ismerőseik közül? Miért olyan szemét a főnököm? A családom egy rémálom. Talán meg kellene szakítanom a kapcsolatot a rokonaimmal? Miért mondok folyton kínos dolgokat? Mi a Harry Potter-sorozat népszerűségének valódi oka? Miért nem tudok lefogyni? Félek továbblépni a karrieremben. Hogyan tudnék ezen változtatni? Hogyan tudnék kreatívabban gondolkodni? Sarah Tomley pszichoterapeuta, számos pszichológiai és egyéb társadalomtudományi témájú könyv, például a díjnyertes A pszichológia nagykönyve közreműködője.
176 pont
„A miért: az élet valamilyen tartalma, a milyen pedig azok az életkörülmények, amelyek a lágeréletet oly nehézzé tették, hogy az csak valamilyen miértre való tekintettel vált egyáltalán elviselhetővé.”
Viktor Frankl saját tapasztalataiból is merítve mindvégig azt kutatta, hogyan lehet értelmet kölcsönözni akár súlyos sorscsapásoknak, s ennek nyomán miként őrizhetik meg az emberek válságok idején is a lelki egészségüket. A Frankl által alapított logoterápia középpontjában az élet értelme és a reziliencia, a holokauszttúlélőkkel való találkozásai és a modern fogyasztói társadalom belső ürességével szembeni kritikája állnak.
Ez az új, igen érdekes és mélyreható válogatás, mely hatvan év írásait gyűjti egybe, Frankl halálának 20. évfordulójára jelent meg. A könyv segítségével újra felfedezhetjük a nagy humanistát, aki hat évtized írásaiban hidat ver pszichológia és filozófiai életművészet között.
A tudat-tudománya (angolul: The Science of Consciousness) az Egyesült Államokban, a XX. század utolsó évtizedében kifejlesztett, új, interdiszciplináris tudományág. A tudat-biopszichológia, a szerző által kialakított, és a tudat-tudományába illeszkedő, szintén interdiszciplináris tudomány, mely három tudományág – a biológiai pszichológia, a kognitív pszichológia és a kvantumelmélet – közös metszéspontjában helyezkedik el. A szerző, dr. Simon-Székely Attila, több magyarországi és külföldi kutatóintézetben, sok éven keresztül végzett, interdiszciplináris kutatómunkájának az eredménye, a kötetben felvázolt tudat-rendszer elmélete.
Hogyan alakítja át végérvényesen a metaverzum a hétköznapi életünket, a munkavégzésünket és a gondolkodásmódunkat?
Miért fognak teljes generációk ebbe az új virtuális térbe költözni és itt élni?
Mekkora lesz az új „metaverzumgazdaság” értéke, és mely vállalatok állnak majd az élén?
Az internet hamarosan már nem csupán karnyújtásnyira lesz, hanem teljesen körülvesz bennünket. A munkavégzés, a tanulás, a szabadidős és egyéb tevékenységeink nagy része a metaverzumban zajlik majd – ennek előképe a Fortnite, a Minecraft vagy a Roblox egyes játékmódjaiból és számos sci-fiből ismerős lehet. Matthew Ball úttörő teoretikus és kockázatitőke-befektető szerint a virtuális valóság ma ismert felhasználása azonban még csak ízelítő közeljövőnk alakulásából. Értelmezésében a metaverzum háromdimenziós virtuális világok állandó és kölcsönösen összekapcsolt hálózata, amely előbb-utóbb a legtöbb online élmény kapujaként, valamint a fizikai világ támogatására is szolgál majd. Amikor megvalósul, forradalmasítani fogja az élet minden területét, a pénzügyektől az egészségügyön, oktatáson, fogyasztási szokásokon, várostervezésen át a párkeresésig, sőt még ezeken is túl.
Az érdekfeszítő, a tudományos eredményeket és legújabb felforgató innovációkat közérthetően bemutató könyvből megtudhatjuk, milyen technológiákra épül majd a metaverzum, és milyen áttörésekre lesz szükség ahhoz, hogy a benne rejlő lehetőségek teljes mértékben kibontakozhassanak. Megismerhetjük, milyen kihívásokat jelent az „internet következő generációja” a kormányok, a vállalatok és az egyén számára, hogy vajon kik lesznek a metaverzum győztesei és vesztesei, továbbá felfedezhetjük a metaverzum szinte korlátlan alkalmazási lehetőségeit.
"…A te életedben te vagy az úr. A tiéd, senki-semmi más nem határozhatja meg helyetted. Még akkor is így van, ha teljesen mást tanítottak neked. Akkor is, ha úgy érzed, ez nem passzol össze az ok-okozat törvényével. Mert pontosan, hogy passzol. Ez az ok és okozat törvénye. Létrehozod, és aztán megtapasztalod. Létrehozod, megtapasztalod. Ezáltal tanulsz is és a régi iskolák azt mondták, ez az értelme, de valójában maga a folyamat az. Az, hogy élsz. Közben mintegy ajándékként tudatossá válik a létezésed. …Ha egyszer megszokod, hogy Te vagy az, aki a játékot irányítja, akkor ezernyi új kapu nyílik előtted. Igazán élvezni fogod, mert átélőből átlépsz teremtő-átélővé. Akkor bizony az okokat is Te találod ki és érdemes következetesnek lenned ahhoz, hogy eligazodj a saját teremtéseidben. Mert ezt is tanulni érdemes, hiszen minél jobban érted, annál jobban műveled." …“Normális” esetben egy könyv úgy készül, hogy a szerző leül, megtervezi és megírja, végül megjelenteti. Ez a könyv nem így készült. Még csak nem is úgy, ahogyan általában a könyvek. …Tulajdonképpen, mint “egyszerű személy”, nem is lettem volna képes megírni. Annak a “tágabb én -nek”, akit Eyn -nek nevezek, a három dimenzióba való hozásával vált csak lehetővé ez a folyamat.
Miért más az otthoni, mint az irodai munkavégzés?
Hogyan tanuljunk meg szüneteket tartani és szabadságra menni?
Miként válhatunk hatékonyabbá a megfelelő napirend segítségével?
Egyre többen dolgozunk otthonról – különösen a pandémia kezdete óta – munkavállalóként, szabadúszóként vagy kisvállalkozóként, ez a helyzet pedig sokunknak mindennapos kihívást jelent. Számtalan buktatóval kell megküzdenünk, mint az időbeosztás és a megfelelő munkakörnyezet kialakítása, az összpontosítás, a kapcsolattartás vagy önmagunk motiválásának nehézségei, valamint a magányosság, esetleg az állandó szorongás érzése. Rebecca Seal humoros és olvasmányos könyvében tudományos kutatások és rutinos egyedül dolgozó beszámolói alapján körbejárja, hogyan hat agyunkra, munkavégzésünkre és jóllétünkre, hogy nem irodai keretek között és nem mások társaságában dolgozunk. Praktikus tanácsai segítségével fejleszthetjük lelki rugalmasságunkat, hatékonyabbak lehetünk, és megtalálhatjuk munka és magánélet egyensúlyát.
Rebecca Seal újságíró, televíziós személyiség, szerkesztő és számos gasztronómiai és életmódkönyv szerzője. Írásai többek között a Financial Timesban, az Observerben, a Guardianben, a Timesban és a Sunday Timesban jelennek meg. Korábban a Channel 4 Sunday Brunch című műsorát vezette. Az írás mellett gasztrofotós stúdiót üzemeltet Londonban.
© 2023 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.