Valamikor a muzsika egyszerû volt, szerény és tiszteletreméltó, ma cicomás lett és zûrzavaros, méltóságát és értékét veszített, gyalázatos iparrá süllyedt.
Mikor volt a muzsika egyszerû, szerény és tiszteletreméltó, és vajon milyen úton-módon veszítette el méltóságát és értékét? Meg tudjuk határozni, hogy melyek a zene zûrzavaros és cicomás stíluselemei? Tudjuk-e, hogy hogyan és miért süllyedt a zene gyalázatos iparrá?
Végül, de nem utolsósorban fel tudjuk-e mérni annak jelentõségét, hogy a fenti idézet a 6. századból származik, a nagy keresztény gondolkodó, Boethiusz tollából?
E könyv a zene és a kereszténység hagyományosan feszültségektõl terhelt kapcsolatát vizsgálja, a valamikor és a ma szakrális zenéjének tükrében. A szerzõ szándéka, hogy a zene a dicséret és magasztalás eszköze, és ne a feszültségek állandó forrása legyen a keresztény egyházak és gyülekezetek életében.
BOLYKI LÁSZLÓ 1994-ben szerezte mûvész-tanári diplomáját a budapesti Zeneakadémián. A Bolyki Brothers énekegyüttes, a Budapesti Fesztiválzenekar és az Erkel Ferenc Kamarazenekar tagjaként rendszeresen föllép Európa, Amerika és Ázsia legjelentõsebb zenei központjaiban. Spirituális szemléletû lelkigondozó, párkapcsolati és önismereti témákra szakosodott tréner, a Kegyelem és kalmárszellem címû kötet szerzõje.
A könyv a szerző magánkiadása, az
Álomgyár kiadó csak a terjesztésért felel.