176 pont
Miért alkalmatlan az agyunk a kiválóság elérésére, ha folyton e-mailekre kell válaszolnunk?
Hogyan egyszerűsíthetjük a munkaszervezéssel kapcsolatos kommunikációt?
Miért kell túllépnünk az e-mailek és csetüzenetek jelentette állandó összekapcsoltságon?
Ma tudásmunkásként napjainkat a folyamatos kommunikáció és a bejövő üzenetek áradata határozza meg. A szüntelen eszmecseréből senki sem tud kilépni, pedig az emberi agy nem az állandó digitális interakcióra van optimalizálva. Emiatt nem használjuk ki a kognitív sávszélességünket az érdemi munka elvégzéséhez. A „hiperaktív csoporttudatra” épülő munkafolyamat bizonyítottan katasztrofális hatással van a hatékonyságra és a nyereségességre – ráadásul megkeseríti az életünket.
Cal Newport, az informatikatudomány docense és hatékonyságszakértő, oknyomozó riportjai és kutatásai alapján azt állítja, hogy jelenlegi munkamódszerünk hibás. Merész, esettanulmányokat bemutató könyvében alapelveket fogalmaz meg, és konkrét iránymutatást ad, miként hozhat drasztikus javulást a projektmenedzsment-szemlélettel működő munkahely, ahol egyértelmű, optimalizált folyamatok – nem pedig a véletlenszerű üzenetek – határozzák meg, hogyan értelmezzük, adjuk ki és tekintjük át a tennivalóinkat. Kimerült beosztottként, a hatékonyság növekedését célul kitűző vállalkozóként, de akár versenyelőnyt kereső vezetőként is kulcsfontosságú e szemléletváltás mellett elköteleződnünk: a kérdés ugyanis nem az, eljön-e az e-mailezés nélküli világ, hanem az, ki jár majd élen ebben a változásban.
A sikeres vállalkozók és a kiváló sakknagymesterek egyaránt képesek arra, hogy a lehető legjobban rendezzék el a rendelkezésre álló információmorzsákat, és az így megalkotott képből kiindulva megtervezzék a következő öt lépésüket. Ha szívesen követnéd a példájukat, akkor ebből a könyvből olyan kimagasló és páratlan módszertant ismerhetsz meg, amely az üzleti élet minden területén felhasználható. Ha úgy érzed, már mindent megpróbáltál, ám nem koronázta siker erőfeszítéseidet, és mostanra lelohadt benned a lelkesedés, vagy a vállalkozásod áttörését hozó innovatív stratégiákat keresel, akkor ez a könyv neked szól. A mind vállalkozóként, mind tanácsadóként óriási sikereket aratott szerző öt kulcsfontosságú területet azonosított, amelyhez részletesen ki is dolgozta a tennivalókat: TISZTÁNLÁTÁS, hogy tudd, ki vagy, és kivé akarsz válni.
STRATÉGIA, hogy minden helyzetben megfelelően tudj érvelni.
NÖVEKEDÉSI TAKTIKA jó és rossz időkre. KÉSZSÉGEK a közös értékeken alapuló, a célnak megfelelő csapat felépítéséhez.
FELISMERÉSEK a hatalmi játszmák és a nyomásgyakorlás kezeléséhez. Az iraki-iráni háború borzalmai elől menekülő, később amerikai állampolgárságot kapó Patrick Bet-David komoly háttérmunkán és saját tapasztalaton alapuló, széles körben elismerést kiváltó munkája nem hiányozhat egyetlen sikerorientált felső vezető, tekintélyes stratéga és ambiciózus vállalkozó könyvespolcáról sem.
J.D. Goldsky The Successful Bible című könyvének Magyar nyelvű fordítása. Fordította Szabó Éva.
Több mint 25 éve segítem és képzem az embereket a sikerük eléréséért. Ez idő alatt sok esettel találkoztam és több százat elemeztem, és ezeket átírtam. Ezek az esetek hétköznapi emberekről szólnak, nem a világ leggazdagabb embereiről. Nem Bill Gates, Warren Buffett vagy Elon Musk, történetét írtam le, hanem a hétköznapi eseteket, azokról az emberekről, akiket akár ismerhsz is, mert lehet a szomszédod, volt iskolatársad, kollégád szerepel a könyvben. Ezeken az eseteken keresztül mutatom be tapasztalataimat, és rengeteg tanulmányt említek meg, annak érdekében hogy bemutassam a siker minden aspektusát.
A siker nem bonyolult, de nagyon sok arca van, mert az élet számos területén megmutatkozik.
Számos témát bemutatok a sikerrel összefüggésben, ami meglepő lehet. Siker és idegengyűlöletet, szexualitást, gátlástalanság, bűnözés, büszkeség, képmutatás, stb.
Lehet, hogy nem is gondoltál arra, hogy mi jelentette valaki sikerét vagy kudarcát, és választ kapsz rá, vagy éppen ellenkezőleg, elárulok neked valamit, amire eddig nem gondoltál.
Megérted ezt a könyvet és vele a sikert, ha nem idegen mesének tekinted a történeteket, hanem a saját életedbe veszed át, a leírt példákat.
Sok Sikert!
A politikai média Magyarországon az elmúlt körülbelül húsz évben több változáson és válságon ment keresztül: a politikai intézmények és a gazdasági rendszer megváltoztatása óta többször alakult át a médiarendszer. Kis túlzással mondhatni: öt médiarendszer-változás zajlott le. Ezek egymásra torlódtak, és így igen nehézzé vált a (folyamatos) alkalmazkodás az új helyzetekhez. Másként fogalmazva: hiányzott a demokratikus újságírás tapasztalata, hiányoztak ennek hosszú évtizedei akkor, amikor a demokratikus nyilvánosságot eltérő jellegű politikai és gazdasági kihívások érték, illetve amikor új médiumok megjelenésükkel alapvetően változtatták meg a médiarendszer-viszonyokat. Mindehhez járult egy-egy jelentős médiaintézmény belső válsága (például a Magyar Televízióé az 1980-es évtized közepétől), ami a rendszerszintű változásokról és kihívásokról elterelte a politikusok és az újságírók figyelmét.
© 2023 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.