130 pont
A VEZETŐI KÉZIKÖNYV, AMELYRE FÉLELEMALAPÚ VILÁGUNKNAK MOST ÉGETŐ SZÜKSÉGE VAN.
"A cím két szava elemi erővel feszül egymásnak. Szabadság? Cégkultúrában? Fura szójá-téknak tűnhet. De ugyanilyen elemi erővel ütközik az egyén és a cégvezető nap mint nap, érdekek, félelmek és döntések mentén. A könyv ígérete, hogy van másik út, működő modell arra, hogy emberibb, mégis sikeresebb céget építsünk. Science fiction? Karrierem alatt ezeknek a tanulságoknak és mintáknak a jó részét saját bőrön (és csapaton) kísérletezgettem évtizedek alatt. Most, kezemben tartva a könyvet, csak arra gondolok, mennyi időt és konfliktust megspórolt volna, ha ezt annak idején készen kapom." Balogh Petya - Angyalbefektető, Cápa
"A szabadság, az önrendelkezés és a demokrácia eszméit gyakran félretesszük, amint be-érünk a munkahelyünkre, ahol valami okból hajlandóak vagyunk elfogadni az ellenőrzés vagy akár a félelem kultúráját is. Megkapó és tartalmas könyvében Traci Fenton meg-mutatja, hogyan vezethetjük be a demokrácia alapelveit a munkahelyünkön, és hogyan profitál ebből vezérigazgató, alkalmazott és a közösség egyaránt." Daniel H. Pink - New York Times-bestseller szerző
Akár stressz, akár felülről lefelé irányuló vezetési stílus, dráma vagy bizonytalanság formájában jelentkezik, a félelem megöli a jó döntéshozást, rontja a morált, csökkenti az alkalmazottak elkötelezettségét, és árt az eredményes növekedésnek.
De ne csüggedj, megvan az ellenszere: a szabadság mint cégkultúra. Úttörő jelentőségű könyvében Fenton a több évtizeden át tartó kutatásait foglalja össze, amelyek azon a munkán alapulnak, amelyet a csapata a világ több száz vezető vállalatával végzett. Ez az erőteljes stratégia minden vezető számára előnyös bármilyen típusú szervezet bármely szintjén a vállalkozóktól a középvezetőkön át a felső vezetőkig.
-Szabadságközpontú gondolkodásmód a korlátok áttöréséhez, a jobb döntéshozáshoz és a tiszta és magabiztos cselekvéshez.
-Szabadságközpontú vezetés ahhoz, hogy félelem helyett a szabadság segítségével vezessük magunkat és másokat.
-Szabadságközpontú szervezeti felépítés, azaz a szervezeti demokrácia tíz alapelvén nyugvó optimális modell.
Forradalmi útmutató azon vezetők számára, akik szenvedélyesen szeretnék előmozdítani a szabadságot és a demokráciát a világunkban azáltal, ahogyan a cégüket kialakítják. Segítségével bármely szervezet komoly teljesítményt nyújthat, és rendkívül nyereségessé válhat, miközben szerethető kultúra alakítható ki - és válság idején is segíthet a gyors változtatásban.
Melyek csapatunk tagjainak erősségei és gyengeségei, és hogyan építhetünk rájuk?
Miként formálhatjuk lehetőséggé munkahelyi frusztrációnkat?
Hogyan teljesedjünk ki önismeretünknek köszönhetően?
Ha többségében az adottságainkat kiaknázó feladattípusokat végzünk, akkor szívesen és jóval hatékonyabban dolgozunk. Amennyiben nincs lehetőségünk az erősségeinkre építeni, idővel egyre kevésbé élvezzük a munkánkat, és hamar kiéghetünk.
Patrick Lencioni olvasmányos tanmesén keresztül mutatja be fontos képességeink feltérképezésére szolgáló, könnyen elsajátítható és alkalmazható modelljét. Ennek segítségével megtudhatjuk, melyek a „szuperképességeink”, a kevésbé testhezálló teendők esetén használt jártasságaink, és mi okoz kifejezetten nehézséget az egyes feladatok elvégzése során. Így nemcsak önmagunkról, de csapatunk tagjairól is kideríthetjük, hogy az adottságainknak megfelelő munkakörben dolgozunk-e. Szuperképességeink optimális kihasználásával sokkal élvezetesebb és hatékonyabb lesz a munkavégzés.
„Lencioni a munkatársaink megértésére és motiválására alkalmas, egyszerű eszközt kínál, a szokásos eleganciával tálalva. Segítségével vezetőként fejleszthetjük a munkatársaink személyes és szakmai hatékonyságát.”
– Sam Weinstein, a SpecialtyCare, Inc. vezérigazgatója
„Ez a szemléletformáló könyv tökéletesen illeszkedik a vezetéssel kapcsolatos ismereteink sorába, miszerint a legjobb csapatok és vállalatok vezetői tudatosan felkutatják, értékelik és alkalmazzák a munkatársaik erősségeit – avagy szuperképességeit.”
– Jennifer McCollum, a Linkage, Inc. vezérigazgatója
„Még soha nem éltem át ilyen elsöprő aha-élményt, mint a Szuperképességek a csapatban olvasása során. Választ adott egy nagy kérdésre, amely évek óta gyötört.”
– Michael Hyatt, a The New York Times sikerlistás szerzője
Kína mára kiépítette a modern piacgazdasági rendszer egy kezdeti változatát, ami jelentős eredmény a Nyugattól való tanulás területén. Ennek során az ország számos kitűnő vállalkozót is kitermelt, akik megtestesítik a Nyugaton nagyra értékelt erényeket, köztük a kreativitást, a tisztességes üzletvitelt, az elkötelezettséget, a lényeglátást és a tanulási képességeket. Úgy tűnik azonban, hogy a kínai vállalkozók rendelkeznek további kiváló tulajdonságokkal is, olyan vonásokkal, amelyek révén képessé tudják tenni vállalataikat gyors növekedésre a kínai belföldi piacgazdasági környezetben, és a nemzetközi arénában is. Nie Shengzhe, a Desheng Co. Ltd. építőipari vállalat vezetője ebben a kis könyvben – amely egyben a cég alkalmazottainak munkaügyi szabályzata és etikai kódexe is – a hagyományos kínai bölcsességet és a nyugati vállalkozói szellemet ötvöző vezetési filozófiáját fejti ki. Nem véletlen, hogy sok kínai vállalkozó és üzleti mesterképzésben (MBA) résztvevő egyetemi hallgató is fontos kézikönyvként használja. Elolvasása érdekes és hasznos tapasztalatot jelent a magyar olvasóknak is.
Nekem kellett mindenkivel megértetnem, hogy a lehetetlen is lehetséges. Ez a különbség a vezetés és a menedzselés között.
Mi kell ahhoz, hogy évtizedeken át a legjobbak között legyen a csapatunk?
Sir Alex Ferguson 38 évet töltött különféle futballklubok élén, és elképesztően sokszor, összesen 49-szer gyűjtött be különféle trófeákat. Vezetése alatt a Manchester United a világ egyik legnagyobb kereskedelmi márkájává nőtte ki magát.
Inspiráló és őszinte könyvében Sir Alex felfedi pályafutása titkait. Körüljárja a vezetési stílusához kapcsolódó témákat, mint például a fegyelem, az irányítás, a csapatmunka és a motiváció, de kifejt olyan kevésbé egyértelmű aspektusokat, mint a feladatok delegálása, az adatelemzés vagy éppen a kudarccal való szembenézés.
A bölcsességgel, humorral és találó gondolatokkal teli könyvet Sir Alex régi barátjával, a befektető Sir Michael Moritz-cal közösen írta. Történetei a futball és a sporttal együtt járó siker körül forognak, ami Sir Alexet ezen a pályán kísérte, de a leírtakból mindenki okulhat. Akár egy céget irányítunk, akár egy osztályteremben tanítunk vagy egy kisebb csapattal dolgozunk, a könyv mindenképpen segíthet abban, hogy jobb vezetővé válnunk.
SIR ALEX FERGUSON
1941-ben született a skóciai Govanben. A gólerős középcsatárt 1967-ben a Glasgow Rangers igazolta le, akkor rekordnak számító összegért. 1974-ben került az East Stirlingshire, majd a St. Mirren élére edzőként, majd csatlakozott az Aberdeenhez, ahol sorra érte el a sikereket a skót bajnokságban, s végül 1983-ban a Kupagyőztesek Európa Kupáján a Real Madrid legyőzésével a neve szélesebb körben is ismertté vált.
1986-ban nevezték ki a Manchester United élére, és csapatával 38 trófeára tett szert: többek között ötször nyertek FA-kupát, 13-szor végeztek első helyen az angol bajnokságban és kétszer nyertek Bajnokok Ligáját. Miután a United 1999-ben triplázott és mindhárom nagy trófeát elhódította, lovaggá ütötték. Az általa begyűjtött 49 trófeával minden idők legsikeresebb brit focimenedzsere.
2013-ban jelentette be visszavonulását, de a Unitednél továbbra is igazgatóként szolgálja a klubot, míg óraadó tanárként a Harvard Üzleti Iskola menedzseroktatási programjában vesz részt.
SIR MICHAEL MORITZ
Cardiffban született, iskoláit Oxfordban végezte, majd az 1970-es évek végén újságíróként dolgozott az Egyesült Államokban a Time magazinnál. Ez idő alatt ismerte meg a fiatal Steve Jobsot és írta meg első könyvét az Apple-ről Little Kingdom: The Private Story of Apple Computer (A kis királyság – Az Apple Computer magántörténete) címmel. Moritz társszerzőként írt másik üzleti tárgyú könyve a Going for Broke: The Chrysler Story (Mindent kockára tenni – A Chrysler sztori) címmel jelent meg.
1986-ban csatlakozott a Szilícium-völgyben működő Sequoia Capitalhez, amely szoros szövetséget kötött fiatal cégalapítókkal és ebből olyan vállalatok nőttek ki, amelyek értéke mára megközelíti a 1,5 billió dollárt – ennél többet egyetlen magánbefektető cég sem ért még el a világon. Elsőként invesztáltak olyan cégekbe, mint az Apple és a Cisco, míg az újabb befektetéseik között megtaláljuk a YouTube-ot, az Airbnbt, a Dropboxot és a WhatsAppot. Michael Moritz olyan cégek igazgatótanácsában foglal helyet, mint a Google, a Yahoo!, a PayPal és a LinkedIn. 2012-ben a Sequoia Capital elnöke lett és 2013-ban lovaggá ütötték.
#1 Wall Street Journal Bestseller
New York Times Bestseller
USA Today Bestseller
Bill Campbell olyan prominens nagyvállalatok növekedésében vállalt szerepet, mint a Google, az Apple és az Intuit. Szoros kapcsolatot ápolt a Szilícium-völgy legkreatívabb elméivel, köztük Steve Jobs-szal, Larry Page-dzsel és Eric Schmidt-tel. Igazi üzleti zseni: tucatszámra mentorált fontos cégvezetőket, vállalkozókat, befektetőket, de még pedagógusokat és sportolókat is az Amerikai Egyesült Államokban.
A Google vezetői, Eric Schmidt, Jonathan Rosenberg és Alan Eagle több mint tíz éven át tapasztalták, hogyan épít Bill kapcsolatokat, hogyan inspirálja őket és oldja fel a lappangó feszültségeket, amelyek a gyorsan változó közegekben óhatatlanul kialakulnak.
Ez a kötet Coach Bill bölcsességének esszenciája - a szerzők mentoruk előtti tiszteletadás gesztusaként tárják elénk útmutatásait. Több mint nyolcvan emberrel készítettek interjút, akik ismerték és szerették Bill Campbell-t.
A Trillió dolláros coach híres emberek, vállalatok életéből vett anekdotákkal szemlélteti a mester munkamódszerét. Nélkülözhetetlen segédanyag minden előrelátó vezetőnek és menedzsernek.
Eric Schmidt a Google elnök-vezérigazgatója volt 2001 és 2011 között, a Google elnökségi tagja 2011-től 2015-ig és az Alphabet elnökségi tagja 2015-től 2018-ig.
Jonathan Rosenberg a Google vezérigazgató-helyettese volt és az Alphabet vezetőségi tanácsadója. A Google termékfejlesztői csapatát vezette 2002-től 2011-ig.
Alan Eagle 2007 óta igazgató a Google-nél. Korábban Eric és Jonathan beszédeit írta, jelenleg a Google értékesítési programjainak egyik vezetője.
A három szerzőtől korábban magyarul megjelent: Google - így vezetünk mi.
Hogyan vágj bele álmaid megvalósításába?
Milyen időbeosztással tudsz hatékonyan elvégezni minden fontos feladatot?
Miként élvezheted a kemény munka közben az életed?
Akár sokéves tapasztalat van a hátad mögött, akár mostanában indultál el a siker felé vezető úton, valószínűleg rengeteg jótanáccsal találod szembe magad. Nehéz eldönteni, hogy melyik könyvre, TED- előadásra, vagy influenszerre hallgass, a közösségi médiában terjedő trendeket, esetleg a legjobb egyetemi előadód, a főnököd vagy a mentorod által javasolt módszereket kövesd.
Szántó Péter, aki a Forbes 30 év alatti sikeres vállalkozók 30-as listájára is felkerült, ugyanígy érezte magát, amikor belevágott álmai megvalósításába. Épp ezért az évek során kipróbált és lejegyzett minden, a legnagyobb mendezsmentguruktól, könyvekből, blogokból, vlogokból és filmekből megismert tanácsot. E jegyzetek rendszerezett változatát tartod a kezedben: mindazt, ami jól jöhet a kezdeteknél, majd később a mindennapokban. Könyvében – hogy könnyebbé tegye számodra az első lépéseket – összefoglalta a legjobban bevált lifehackeket, az énmárkaépítéshez elengedhetetlen trükköket, vezetési és hatékonyságnövelő technikákat, sőt a legfontosabb kommunikációs tudnivalókat is. Neked már csak az a dolgod, hogy apránként beépítsd ezeket a szokásaid közé, és megvalósítsd mindazt, amit a legjobban szeretnél.
© 2023 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.