Mindannyian szeretnénk egy jobb világban élni, de gyakran úgy érezzük, nincs beleszólásunk a dolgok alakulásába. John-Paul Flintoff számos történelmi és személyes példát sorakoztat fel, hogy szembesítsen azzal, nem csak olyan nagy emberek tudnak változásokat előidézni, mint Gandhi vagy Teréz anya. Mi is felszólalhatunk, ha valami nem tetszik. Ez a gyakorlatias könyv segít, hogy úrrá legyünk a tehetetlenség érzésén és a közönyön, és megtaláljuk, mely területeken és milyen módszerekkel érhetünk el változást.
Csíkszentmihályi Mihály nagysikerű könyve rávilágít arra, miként emelkedhetünk felül evolúciós örökségünkön, és válhatunk tudatos formálóivá kaotikus világunknak, hogy a harmadik évezredben harmonikusabb, élhetőbb bolygót teremtsünk magunknak.
Felelősek vagyunk jövőnk alakulásáért, és ez alól a felelősség alól nem bújhatunk ki azzal a kifogással sem, hogy a sors vagy a véletlenek határozzák meg a jövőt. A szerző szerint azok a genetikailag kódolt személyiségjegyeink, amelyek az evolúció során hatékonyan segítették emberré válásunkat és szaporodásunkat, mára az életünket és a világot veszélyeztető tényezőkké váltak. Ám ha képesek vagyunk a fejlődési folyamat aktív és tudatos szereplőivé válni a saját életünk és a világ tekintetében egyaránt, az nem csupán örömmel tölt el, de értelmet is ad életünknek. A világhírű magyar származású pszichológus nagysikerű Flow című könyve a tökéletes élmény pszichológiájával ismertette meg az olvasót. A fejlődés útjai az emberiség előtt álló legnagyobb kihívásokra és legsürgetőbb feladatokra igyekszik felhívni a figyelmet, mindvégig hangsúlyozva, hogy a világ kiteljesítéséhez elsősorban önmagunkon keresztül vezet az út.
Csíkszentmihályi Mihály Prima Primissima és Széchenyi-díjas pszichológus. Tagja az Amerikai és a Magyar Tudományos Akadémiának, a Magyar Érdemrend Nagykeresztjének tulajdonosa, a Chicagói Egyetem Pszichológia Tanszékének professzora és korábbi vezetője. A flow-elmélet atyja, a boldogság és kreativitás egyik legismertebb nemzetközi kutatója.
Képzeld el, hogy haragszol a párodra, és ezt úgy tudod kifejezni, hogy ő is megérti, de nem érzi úgy, hogy rátámadtál. Vagy ő tesz szemrehányást neked, és te megérted, mire van valóban szüksége, anélkül hogy belebetegednél. Szerinted sikerülhet? Létezik vajon olyan párbeszéd, amelynek során mindenki nyerhet? Ahol a kommunikációt játszmák helyett együttérzés és megértés jellemzi? A szerző a Marshall Rosenberg által kidolgozott erőszakmentes kommunikációra építve, annak két jelképes figuráját, a zsiráfot és a sakált alkalmazva mutatja be, hogy igen, létezik. Ehhez csupán a zsiráf stratégiáját kell követnünk: együttérzéssel közeledjünk önmagunk és a társunk felé - azaz tudatosítsuk érzéseinket és a szükségleteinket, és igyekezzünk felmérni társunkéit is, ahelyett hogy sakálként a véleményünket és elvárásainkat ismételgetnénk. Párbeszédünk ily módon ide-oda lépegető tánccá válik aközött, amit tapasztalunk, érzünk, igénylünk és kérünk, és aközött, amit a másik fél tapasztal, érez, igényel és kér.
SENKINEK SINCS IDEJE MINDENRE, DE MINDENKINEK LEHET IDEJE ARRA, AMI IGAZÁN SZÁMÍT Az egész világon az idő van a leginkább korrekt módon elosztva, hiszen a koldusnak, és a királynak is huszonnégy órából áll a napja. A kérdés csak az, hogy ki mit kezd vele. Ez a könyv abban kíván segíteni, hogy mindig maradjon idő a számodra igazán fontos dolgokra.
Sokan árulnak „boldogságot” manapság, az Édesítsd meg az életed! című önátalakító öröm-könyvében azonban Gabrielle Bernstein előadó és életvezetési tréner megmutatja, hogyan teheted egyenesen az életmódoddá a boldogságot azáltal, hogy megismered az ÉN-edet – a saját Belső Vezetődet. Harmincnapos ÉN-egyenletében Gabrielle megtanít eltörölni a negatív gondolatmintákat, és megmutatja, hogyan érhetsz el személyes változást pozitív megerősítésekkel, testmozgással és vizualizációs meditációkkal. Az ÉN-egyenlet szépsége az, hogy az élet végtelen számú területén bevetheted a pozitív változás elérése érdekében. Készülj fel rá, hogy amint belépsz az ÉN-eddel való kapcsolódást elősegítő „áramlás” állapotába, megváltozik az életed. Elengeded a negativitást, és a boldogságot választod helyette! Ha tetszik, dolgozz vele – ha nem, vedd ki, amire szükséged van, és hagyd ott a többit. Ez a te utad. „Gabrielle Bernstein egyszerre tanító és mesemondó, aki a mindennapi tapasztalásai során felfedezett igazságokból mossa ki az aranyat, hogy aztán megajándékozhasson vele másokat.” Marianne Williamson, a Visszatérés a szeretethez és A változás hatalma című sikerkönyvek szerzője. „Bernstein célja az, hogy példával szolgáljon azok számára, akik, ugyanúgy, mint ő, a túlzott felesleg kultúrájába születve egy belső űrt szeretnének kitölteni.” Elle magazin
Abraham Maslow pszichológusi pályáját viselkedéskutatóként kezdte, erős élettani háttérrel, azután áttért az emberben rejlő lehetőségek felfedezésére, ahol a tudományt a vallással ötvözte, és lerakta egy új, humanisztikus tudomány alapjait.
Ugyanakkor mondanivalóját kiszélesítette társadalmi méretekre is, hiszen ha felismerjük, hogy a magasabb motivációk megjelenéséhez szükség van az alacsonyabb szükségletek kielégítésére, akkor mindannyiunk felelőssége, hogy részt vegyünk egy olyan társadalom megalkotásában, amelyben minél több ember minél több szükséglete ki tud elégülni.
Az 1950-es években kidolgozott szükségletelmélete, a Maslow-piramis ma is a motivációkutatás egyik alaptétele. Két olyan úttörő pszichológiai irányzat is az alapítói között tartja számon, amelyek nélkül ma más lenne a világ: a humanisztikus és a transzperszonális pszichológia.
ABRAHAM MASLOW (1908-1970) New Yorkban született. A City College of New Yorkban, a Cornell Egyetemen, majd a Wisconsini Egyetemen tanult. Mielőtt a Massachuttes-beli Brandeis Egyetem pszichológia tanszékének vezetője lett, tizennégy éven keresztül tanított a Brooklyn College-ben. Az Amerikai Pszichológiai Társaság 1968-ban elnökévé választotta.
„Hatalmas ereje van annak, ha megértjük, hogy milyen sokféle módon befolyásolhatjuk a közérzetünket és ápolhatjuk a mentális egészségünket.”
Dr. Julie Smith internetes szenzáció, több éves pszichológusi tapasztalatára támaszkodva azokat a készségeket mutatja be, amelyek segítenek, hogy eligazodhass a mindennapi élet kihívásaiban, és átvehesd az irányítást az érzelmi és mentális egészséged felett.
A lelki egészséged ugyanolyan fontos, mint a fizikai egészséged, így nem kell megvárnod, hogy padlóra kerülj, hogy kézbe vedd ezt a könyvet, hiszen: „Minél többet dolgozunk az öntudat és a kitartás kialakításán, amikor minden rendben van, annál jobban tudunk majd szembenézni az élet kihívásaival, amikor utunkba kerülnek.”
A Miért nem mondta EZT eddig nekem senki? mindennapi problémákkal foglalkozik, és praktikus megoldásokat kínál rövid, könnyen emészthető fejezetek formájában, így gördülékenyen és gyorsan megtalálhatod a számodra szükséges információt és útmutatást. Olyan terápiás titkokkal és bevált stratégiákkal ismeretet meg, amelyekkel betekintést nyerhetsz az elmédbe, megértheted annak működését, és amelyek segítségével mindennap ápolhatod és fejlesztheted a mentális egészséged.
Ismerj meg minden olyan eszközt, amire szükséged lehet az újraértékeléshez, a megfelelő irány megtalálásához, az egészségesebb szokások kialakításához és az öntudathoz való visszatéréshez. Dr. Julie Smith szakértői tanácsai és hatékony technikái a segítségedre lesznek, hogy mindvégig rugalmas maradj, legyen szó akár a szorongásod vagy a kritikák kezeléséről, a depresszióval való küzdelemről, az önbizalmad növeléséről, a motiváció megtalálásáról vagy a megbocsátás gyakorlásáról.
Tanuld meg, hogyan erősítheted meg és ápolhatod a mentális egészséged, még a legnehezebb időszakokban is.
„Az általam elsajátított eszközök nem fogják megakadályozni, hogy az élet utadba állítson dolgokat. Segítenek eligazodni, kanyarodni, ütközni, majd helyreállni. Nem akadályozzák meg, hogy útközben eltévedj. Segítenek észrevenni, ha eltévedtél, és bátran sarkon fordulni, és visszatérni egy olyan élet irányába, amely jelentőségteljes, és amelyben céltudatosnak érzed magad. Ez a könyv nem a problémamentes élet kulcsa. Ez egy nagyszerű eszköztár, amely nekem és sokaknak segít megtalálni az utat.”
© 2022 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.