Hogyan találjuk meg a számunkra megfelelő társat? Korunk egyik legnagyobb kalandja a párválasztás, de modern életünk egyéb aspektusai – a globális mobilitás növekedése, a vallásosság háttérbe szorulása, a társadalom liberalizálódása – miatt a társkeresés még sosem volt olyan nehéz, mint manapság. Susan Quilliam a párválasztás kulturális hátterét vizsgálva és saját párkapcsolati tanácsadói tapasztalataira támaszkodva segít végiggondolni azokat a ‒ néha talán meglepő ‒ szempontokat, amelyek alapján megtalálhatjuk a megfelelő társat ‒ és közben magunkat is jobban megismerhetjük. Az erkölcsi és értékrendi zűrzavar korában az önsegítő könyveknek is megújulásra van szükségük. Az élet iskolája (The School of Life) sorozat egyfajta újjászületés. Olyan, mindnyájunkat érintő témákkal foglalkozik, mint a pénz, a munka, a technológia, a szex, a testedzés és az egyedüllét.
Miért húzta le az ausztrál orvos a veszélyes baktériumokkal teli lombikot? Hány életet mentene meg egy vezető nélküli autó? Miért olyan nehéz kimondani, hogy „nem tudom”? Miért hívják fel a figyelmet a nigériai emailes csalók, hogy Nigériából írnak? Steven D. Levitt és Stephen J. Dubner a Lökonómia (Freakonomics) című könyvük után ismét a dolgok mélyére néznek. Azokba a gondolkodási mechanizmusokba vezetnek be, amelyek révén egy kissé termékenyebben, kreatívabban és racionálisabban gondolkodhatunk – vagyis elsajátíthatjuk az agyament gondolkodást. A közgazdász-újságíró páros egy merőben új probléma-megoldási módszert körvonalaz, legyen szó üzletről, jótékonykodásról, sportról, politikáról vagy átfogó, globális reformokról. A lebilincselő történetmesélés és a rendhagyó elemzés rájuk jellemző egyvelegével mindent megvizsgálnak, mindezt annak érdekében, hogy a világ és saját magunk problémáira jobb kérdésekkel és még jobb ötletekkel rukkolhassunk elő.
Ez a könyv azoknak szól, akik mindent el szeretnének érni az életükben, ami csak lehetséges. Azoknak, akik szeretnének többet elérni, mint valaha. Akik mélyebb emberi kapcsolatokra, egészségre, anyagi bőségre, szakmai sikerekre vágynak. Azoknak, aki szeretnék kihozni az életükből mindazt, ami benne van. Talán mind közül a legfontosabb meglátás, hogy az igazán nagymértékű siker eléréséhez más emberré kell válnod. Nem a megszerzett vagy kézzelfogható dolgok azok, amik igazán számítanak, hanem az, amilyen emberré kell válnod ahhoz, hogy képes legyél jóval az átlag fölött teljesíteni. Az önfegyelem fejlesztése jelenti az utat afelé, hogy minden elérhetővé váljon számodra. Ez a könyv lépésről lépésre visz végig ezen az úton, hogy olyan figyelemre méltó emberré válj, aki képes figyelemre méltó tetteket véghezvinni.
Lépj ki a tömegtudatból, a játszmákból! Az a Te igazságod, amit személyesen átélsz, lépj magasabb tudatosságszintre és legyél szabad, a sorsod ura.
A filozófiák, a vallások, a nézetek, a tudomány is csupán egy nézőpont. Egyik sem tartalmazza a „végső” igazságot, csupán egy lehetséges szemléletét. Azért, mert a végső igazság te magad vagy.
Az emberek többsége nem fogja ezt az utat követni. Behódolnak annak, hogy ezt, vagy azt az utat kövessék, melyet mások előírtak, mivel az sokkal könnyebb.
Ha nem mész bele a játszmákba, hanem önmagad maradsz, s teszed, amit belül jónak érzel, előbb-utóbb abbahagyják a befolyásolást, mert nem mennek vele semmire. A nehézségek segítenek a tudatosságunk felébresztésében, vagy, ha tudatosan dolgozunk ezen. Mivel a legtöbb ember nem akar, vagy nem is tud erről, ezért van oly sok probléma és szörnyűség a világban.
Ez nem azoknak szól, akik azt kérdezik, mi hasznom belőle, vagy akik mindent gyorsan akarnak. Hanem azoknak, akik a színfalak mögé szeretnének látni, s nem az ego rabszolgáiként egy mások által diktált életet élni.
Hogyan kell szeretni magam? Meggyógyulhatunk-e a traumából? Mi értelme van az életemnek? A nagy sikerű Heti Agymosó beszélgetéssorozatban bárki tanácsot kérhetett, feltehette kérdését, megvallhatta problémáját.
Feldmár András spontán és őszintén felelt, a műsorvezető Ács Dániel, a Feldmár Intézet szóvivője volt. A videós sorozatból készült válogatáskötet problémás élethelyzeteiben, hétköznapi dilemmáiban és az elmesélt érzésekben magunkra ismerhetünk. Saját – a gyerekeinkhez, párunkhoz, szüleinkhez, a terapeutánkhoz, önmagunkhoz és másokhoz fűződő – kapcsolatainkban megjelenő elakadásainkra is elgondolkodtató válaszokat kaphatunk.
Az emlékezet, a koncentráció és a kreativitás javítása kémiai agydopping nélkül
“A figyelem a legértékesebb ajándékok közé tartozik, amit adhatunk magunknak és embertársainknak. Megéri tehát megismerni és talán meg is szeretni ezt a csodálatos elmeműködést.”
A digitális információk világa vitathatatlanul sok jót tesz lehetővé, az ember és az emberi agy számára ugyanakkor óriási kihívást is jelent a figyelem, az összpontosítás vezérlése. A folyamatos “input” eláraszt és eltereli a figyelmünket arról, ami valóban fontos. Érzelmileg túltölthet, és nem ritkán odáig vezet, hogy esténként is rossz érzésekkel térünk nyugovóra.
Prof. Dr. Volker Busch, neurológus és pszichiáter visszahozza az életünkbe a fókuszt, s ezzel a tisztánlátást és a nyugalmat. Áttekinthetően, jól összefoglalva magyarázza el, hogyan is működik az agyunk, mi terhelheti túl, és hogyan tudjuk óvatosan, célirányosan és felelősen irányítani a figyelmünket, hiszen figyelmünk vezérlése az egyik legértékesebb olyan szellemi képességünk, amelyet fejleszthetünk, gondozhatunk és edzhetünk is.
Ehhez kínálja a szerző a Mély Óra koncepció elsajátítását és alkalmazását – azt az énidőt, amelyet mindannyian kihasználhatunk arra, hogy helyreállítsuk teljesítőképességünket, biztosabban tudjunk dönteni, csökkentsük a stresszt, és több örömöt éljünk át az életben.
“Nem az lenne a kívánatos cél, hogy hatékonyságnövelő szerekkel optimalizáljuk az agyunkat, hanem hogy fejlesszük érzékelésünk pontosságát, elmélyítsük a gondolkodásunkat, és lelki-szellemi nyugalomhoz jussunk annak érdekében, hogy zavartalanul dolgozhassunk fel mindent, amit érzékelünk. Agyunknak a digitális korban nem kémiai vagy technológiai upgrade-re van szükségre, hanem természetes segítségre.”
Önnel is előfordult már, hogy nem tudta átadni magát egy kellemes élménynek, mert gondolatban a múlt eseményein tépelődött, vagy a jövő miatt szorongott? Hogy képtelen volt egy adott feladatra koncentrálni, mert folyton más dolgok jutottak eszébe? Kutatások szerint az átlagember ébren töltött idejének 47%-ban gondolatai elkalandoznak attól, amit tesz. Ennek azonban ára van: amikor elménk csapong, lényegesen kevésbé érezzük magunkat elégedettnek, mint amikor jelen vagyunk a pillanatban. A tudatos jelenlét nem más, mint figyelmünk irányításának különleges módja az "itt és most"-ra. Bár a fogalommal sokszor találkozhatunk különböző vallási és spirituális témájú könyvekben is, elsajátítása nem kötődik semmilyen világnézethez. Célja az, hogy teljes valónkkal jelen legyünk a pillanatban. Az élmények éber, ítélkezés-mentes, nyitott megélésének ugyanis számtalan pozitív testi és lelki hatása van: enyhíti az átélt stressz intenzitását, megerősíti az immunvédelmet, elviselhetőbbé teszi a fájdalmat, csökkenti a depresszió és a szorongásos problémák kialakulásának veszélyét, és javítja figyelmi kapacitásunkat. Akik gyakrabban élik meg a tudatos jelenlétet, elégedettebbek az életükkel, magasabb az önbecsülésük, valamint sokkal elfogadóbbak önmagukkal és másokkal szemben. És ez csak néhány kiragadott példa a sok közül. Érdemes hát elsajátítani az éber figyelem "művészetét", melyet a könyvben tesztek és gyakorlatok is segítenek.
© 2022 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.