Ha nem akarunk ravasz manipulációk és rosszindulatú praktikák áldozataivá válni, meg kell tanulnunk felismerni, ha hazudnak nekünk.
A Hazugságvizsgáló könyvecske óriási segítségünkre lehet ebben. Olyan módszerekről olvashatunk benne, melyeket egy profi dolgozott ki és ellenőrzött a gyakorlatban. Ezeket elsajátítva magunk is a hazugságfelismerés mestereivé válhatunk. Olyan képességre tehetünk szert, melynek hasznosságát aligha lehet túlbecsülni világunkban.
„Függetlenül attól, miből élünk, hogyan élünk, mit élünk meg – otthon, az iskolában, egy partin, a kapcsolatainkban, a politikában -, azt látjuk, hogy röpködnek körülöttünk a hazugságok – fenn a magasban és lenn a mélyben. Bolygónkon kegyetlen harc folyik a térért, a hatalomért, a kincsekért. Ha egy hazugság előnyt biztosíthat, sokan készek lesznek hazudni – és szemrebbenés nélkül hazudni is fognak.
Mondjuk, észrevesszük, hogy hazudnak. Egy hazugság súlyát azonban az határozza meg, milyen következménye van ránk nézve. Ha nem vesszük észre, hogy hazudnak nekünk, akkor is a következmények számítanak, és ezek lehetnek akár katasztrofálisak is.
A bizonytalanságért súlyos árat kell fizetnünk. A mindig ott bujkáló gyanakvás és a dolgok egyértelmű tisztázásának hiánya fokozatosan korrodálja a kapcsolatot. A kétkedés megöli a bizalmat.
Vannak filozófusok, akik azt hirdetik, hogy az igazság – viszonylagos. Gyakran hallhatjuk azt is, hogy egy bölcs hazugság néha igazi jótett.
Így van. De azoknak, akik azt hirdetik, hogy a hazugság elfogadható, néha pedig egyenesen áldásos, jogunk van azt mondani: Tudni akarom, mikor hazudnak nekem!”
Nos, itt a könyv, amely megtanít felismerni, ha hazudnak nekünk!