Az emlékezet, a koncentráció és a kreativitás javítása kémiai agydopping nélkül
“A figyelem a legértékesebb ajándékok közé tartozik, amit adhatunk magunknak és embertársainknak. Megéri tehát megismerni és talán meg is szeretni ezt a csodálatos elmeműködést.”
A digitális információk világa vitathatatlanul sok jót tesz lehetővé, az ember és az emberi agy számára ugyanakkor óriási kihívást is jelent a figyelem, az összpontosítás vezérlése. A folyamatos “input” eláraszt és eltereli a figyelmünket arról, ami valóban fontos. Érzelmileg túltölthet, és nem ritkán odáig vezet, hogy esténként is rossz érzésekkel térünk nyugovóra.
Prof. Dr. Volker Busch, neurológus és pszichiáter visszahozza az életünkbe a fókuszt, s ezzel a tisztánlátást és a nyugalmat. Áttekinthetően, jól összefoglalva magyarázza el, hogyan is működik az agyunk, mi terhelheti túl, és hogyan tudjuk óvatosan, célirányosan és felelősen irányítani a figyelmünket, hiszen figyelmünk vezérlése az egyik legértékesebb olyan szellemi képességünk, amelyet fejleszthetünk, gondozhatunk és edzhetünk is.
Ehhez kínálja a szerző a Mély Óra koncepció elsajátítását és alkalmazását – azt az énidőt, amelyet mindannyian kihasználhatunk arra, hogy helyreállítsuk teljesítőképességünket, biztosabban tudjunk dönteni, csökkentsük a stresszt, és több örömöt éljünk át az életben.
“Nem az lenne a kívánatos cél, hogy hatékonyságnövelő szerekkel optimalizáljuk az agyunkat, hanem hogy fejlesszük érzékelésünk pontosságát, elmélyítsük a gondolkodásunkat, és lelki-szellemi nyugalomhoz jussunk annak érdekében, hogy zavartalanul dolgozhassunk fel mindent, amit érzékelünk. Agyunknak a digitális korban nem kémiai vagy technológiai upgrade-re van szükségre, hanem természetes segítségre.”
A figyelem a legértékesebb ajándékok közé tartozik, amit adhatunk magunknak és embertársainknak. Megéri tehát megismerni és talán meg is szeretni ezt a csodálatos elmeműködést." A digitális információk világa vitathatatlanul sok jót tesz lehetővé, az ember és az emberi agy számára ugyanakkor óriási kihívást is jelent a figyelem, az összpontosítás vezérlése. A folyamatos "input" eláraszt és eltereli a figyelmünket arról, ami valóban fontos. Érzelmileg túltölthet, és nem ritkán odáig vezet, hogy esténként is rossz érzésekkel térünk nyugovóra. Prof. Dr. Volker Busch, neurológus és pszichiáter visszahozza az életünkbe a fókuszt, s ezzel a tisztánlátást és a nyugalmat. Áttekinthetően, jól összefoglalva magyarázza el, hogyan is működik az agyunk, mi terhelheti túl, és hogyan tudjuk óvatosan, célirányosan és felelősen irányítani a figyelmünket, hiszen figyelmünk vezérlése az egyik legértékesebb olyan szellemi képességünk, amelyet fejleszthetünk, gondozhatunk és edzhetünk is. Ehhez kínálja a szerző a Mély Óra koncepció elsajátítását és alkalmazását - azt az énidőt, amelyet mindannyian kihasználhatunk arra, hogy helyreállítsuk teljesítőképességünket, biztosabban tudjunk dönteni, csökkentsük a stresszt, és több örömöt éljünk át az életben. "Nem az lenne a kívánatos cél, hogy hatékonyságnövelő szerekkel optimalizáljuk az agyunkat, hanem hogy fejlesszük érzékelésünk pontosságát, elmélyítsük a gondolkodásunkat, és lelki-szellemi nyugalomhoz jussunk annak érdekében, hogy zavartalanul dolgozhassunk fel mindent, amit érzékelünk. Agyunknak a digitális korban nem kémiai vagy technológiai upgrade-re van szükségre, hanem természetes segítségre."
Talán már többször feltettük magunknak a kérdést: mi lehet az oka annak, hogy életünk során újra meg újra visszaköszönnek ugyanazok a kapcsolati nehézségek? A válasz az, hogy a gyermekként kialakított kötődési mintáink alapvetően meghatározzák választásainkat és viselkedésünket. Hatással lesznek az összes fontos emberi kapcsolatunkra (a párkapcsolatainkra éppúgy, mint a szülőségünkre, a barátságainkra, az iskolai és munkakapcsolatainkra), és megalapozzák az önmagunkhoz való viszonyt is. Valójában olyan kapcsolatokat alakítunk ki, amelyekben hasonlóan érezhetjük magunkat, mint gyermekkorunkban. Ez még akkor is így van, ha nem őrzünk magunkban pozitív képet a gyermekéveinkről, sőt, akár kifejezetten fájdalmas élményeket hordozunk. Úgy fogunk szeretni, ahogy minket is szerettek. Úgy fogjuk becsülni önmagunkat, amennyire mások számára értékesek voltunk. Bármilyen tapasztalatot is szereztünk hajdan, az ahhoz hasonlóban fogjuk otthon érezni magunkat, tudatosan vagy tudattalanul olyanná formáljuk emberi kapcsolatainkat.
Persze egy-egy csalódás után gyakran hisszük, hogy levontuk a megfelelő tanulságokat. Sorra vesszük, hogy mire kell figyelnünk legközelebb, és milyen típusú embert fogunk nagy ívben elkerülni. Talán még odáig is eljutunk, hogy megfogalmazzuk azokat az igényeinket, amelyekből ezután már nem engedünk. Aztán mégis kezdődik minden elölről… Az ismétlődést azért nem könnyű elkerülni, mert nagyon nehéz észrevenni a mélyebb, lényegi hasonlóságokat az eredeti kötődési mintáinkkal. Ezt sokszor érezhetjük tehernek. Azonban épp ezek az ismétlődések mutatják meg nekünk kötődésünk nehezen felismerhető, tudattalanul újrajátszott elemeit. Ha megtanulunk olvasni belőlük, akkor a legnagyobb segítségünkre lesznek abban, hogy kötődési mintáink – s velük együtt kapcsolataink – pozitív irányban változzanak.
Egyéni kötődéstörténetünk megismeréséhez nyújt útmutatást ez a könyv, miközben új szempontok alapján vehetjük szemügyre múltbeli és jelenlegi kapcsolatainkat.
Sokan látták A Titok című filmet, vagy olvasták a könyvet, és hisznek benne, hogy bármilyen kívánt anyagi dolgot kérhetünk a világegyetemtől, amelyet aztán a Vonzás Törvénye elhoz nekünk. De persze ez nem ilyen egyszerű. Ha szeretnénk megváltoztatni a világunkat, meg kell változtatnunk gondolkodásmódunkat. E különleges könyvben Esther és Jerry Hicks megismertet bennünket a titokkal, amely a Vonzás Törvénye hátterében áll. Világosan elmagyarázzák, hogyan összpontosítsuk energiánkat a jólét megvalósításához. Tanulj meg bőséget teremteni azáltal, hogy - arra összpontosítasz, amit kívánsz, és nem arra, hogy mi hiányzik az életedből. - gazdagnak, nem pedig szegénynek látod magad. - elképzeled magadat, amint örömödet leled a célban vagy életmódban, amelyről álmodsz – látod magadat örömmel élni a vágyott házban, vagy a kívánt kocsit vezetve. Abraham hatékony módszerei megtanítanak rá, hogy mi is valójában a jólét, és hogyan hozhatod el ezt az energiát az életedbe a Vonzás Törvényének felhasználásával. Mindenkinek jut elég. Mindnyájatok esetében az a lényeg, hogy lássátok és akarjátok – és akkor vonzani fogjátok. Tudjátok, hogy hatalmatokban áll vonzani bármit, amire csak vágytok. Jelentsétek ki határozottan, hogy a pénz könnyedén áramlik hozzátok, és a bőség és a jólét korlátlanul a rendelkezésetekre áll. Esther és Jerry Hicks ismerteti az Abraham-Hicks-féle tanításokat az Egyesül Államok városaiban. Nemzetközi hírű weboldaluk címe: www.abraham-hicks.com. Legutóbb többek között Oprah, a The Daily Telegraph és a The Daily Mail készített velük interjút.
Hol vagyunk valójában otthon? Manapság egyre inkább elmosódik a határ a szakmai és a magánélet között, és a modern technológiák révén a nyilvánosság folyton betolakszik a személyes terünkbe. Edward Hollis különböző korokban és kultúrákban vizsgálja az otthon fogalmát, hogy mit is jelent az otthonteremtés ebben a világban, mi tesz egy házat vagy egy lakást otthonná, és lehetünk-e otthon több helyen is ‒ vagy akár sehol sem. Az erkölcsi és értékrendi zűrzavar korában az önsegítő könyveknek is megújulásra van szükségük. Az élet iskolája (The School of Life) sorozat egyfajta újjászületés. Olyan, mindnyájunkat érintő témákkal foglalkozik, mint a pénz, a munka, a technológia, a szex, a testedzés és az egyedüllét.
„Minden fejben dől el!” – szokták mondani. Talán egyetértünk ezzel, de az is lehet, hogy némi ingerültséget kelt bennünk ez a mondat, annyiszor hallhattuk az elmúlt évek során olyan értelmezésben, hogy elegendő „pozitívan gondolkodni”, s önmagában ettől majd jól mennek a dolgok. Az élet minden bizonnyal nem ennyire egyszerű, s ha ezt már magunk is megtapasztaltuk néhány alkalommal, akkor fenntartásokkal fogadhatjuk a hasonló kijelentéseket. Ugyanakkor ma már sokszorosan bizonyított tény, hogy a mentális beállítódásunk valóban jelentős hatást gyakorol a teljesítményünkre, a közérzetünkre, az egészségi állapotunkra, sőt, még az emberi kapcsolatainkra is. Például az élsportban bizonyos szint felett tényleg majdnem minden fejben dől el, erős mezőnyben a győzelem vagy vereség már jórészt a mentális állapoton és felkészültségen múlik. A gyógyítás világában is evidenciának számít, hogy amit elvárunk egy adott szertől vagy eljárástól, az nagymértékben befolyásolja a hatást. Alaposan dokumentált esetek bizonyítják, milyen lenyűgöző öngyógyító erők ébredhetnek a szervezetben a bizakodó gondolatok, a felépülésbe vetett hit, a pozitív elvárások nyomán. De gyakran a kapcsolataink sorsa is azon áll vagy bukik, hogy elég nagy súlyt helyezünk-e mindarra, ami a mi kezünkben (vagyis a fejünkben) van: az értékeinkre, az elveinkre, a meggyőződéseinkre, a józan mérlegelésre, a stratégiaalkotásra. Annak, aki csakis a folyton változó érzései alapján dönt, nagyon nehéz lesz a kapcsolatait jól működtetni, s azokban kitartani. Ha tehát nem is minden, de számos dolog bizonyosan fejben dől el. Éppen ezért igen hasznos megtanulnunk, miként formálhatjuk a gondolatainkat, a mentális beállítódásunkat úgy, hogy ezek minél inkább segítsenek, ne pedig hátráltassanak bennünket az életünkben.
„Őseink fájdalmának felismerése, a család elutasított tagjainak elismerése, elfogadása, láthatóvá tétele szabadságunk kulcsa.”
A családállítás alapköve: nem velem kezdődött. Sokan belegabalyodunk elődeink boldogtalanságába, és öntudatlanul átvesszük fájdalmukat, a szorongás, a depresszió, a kudarc, sőt a betegség és a függőség destruktív családi mintáit, miközben megpróbáljuk újrajátszani a múltat és megjavítani a családunkat.
Mégis, miként bogozhatjuk ki mélyen belénk ivódott családi történeteink összekuszálódott szálait? Hogyan szakadhatunk el a múlttól, a generációkon átívelő traumáktól, és élhetjük igazán a saját életünket?
Marine Sélénée Összekapcsolt sorsok, különböző végzetek című könyve térképként segít eligazodni származási történeteink kusza hálójában. Könyvében a családállítás alapelveit tárja elénk, rendelkezésre bocsátva azon eszközöket, megerősítéseket és gyakorlatokat, amelyek segítségével aktív részesei lehetünk a családállítás csodájának, és megtapasztalhatjuk áldásait.
Útmutatásával megtanulhatjuk, hogyan
• ismerjük fel a családi mintázatokat és hogyan oldhatjuk fel azokat
• gyógyítsuk meg belső gyermekünket és viseljük gondját felnőtt énünknek
• oldjuk fel a korlátozó hiedelmeket és viselkedési mechanizmusokat
• oldjuk fel a traumakötéseket, amelyek a múlthoz láncolnak
• hangoljuk össze a múltat és a jelent a teljes és integrált én érdekében
• leljünk békékre a családi rendszerünkben
• alakítsunk ki olyan, jövőbe mutató narratívákat, amelyek segítségével hitelesen élhetünk
„Mindenki megérdemli, hogy boldog legyen; mindenki megérdemli, hogy begyógyuljanak a sebei. Mindenki megérdemli, hogy optimista és reménykedő legyen a jövőjét illetően. Higgyetek magatokban. Higgy abban, hogy mindig benned van a számodra elérhető megoldás. Semmi sem lehetetlen, amíg hiszel magadban.”
Marine Sélénée New York/Miami székhelyű családállítással foglalkozó terapeuta, szerző és előadó. Személyes és online foglalkozásokat és workshopokat tart. Panelbeszélgetéseken is felszólal és konferenciákon motivációs beszédeket tart. A családállításokkal kapcsolatos egyedülálló megközelítése segít az embereknek kigyógyulni a családi sebekből és megtalálni a családi rendszerben gyökerező egyéni blokkokat. Ügyfelei képesek eljutni fájdalmuk gyökeréig, így ezáltal nemcsak saját magukat, hanem az előttük és utánuk következő generációkat is meggyógyíthatják. Legnagyobb szenvedélye az, hogy megossza a családállítás átalakító erejét mindenkivel.
Ha többet szeretnél megtudni Marine-ról és a családállításokról, látogass el a következő weboldalra: marineselenee.com
„A családállítás emlékeztet: nem vagy egyenlő a konfliktusoddal. Megérteni a múltad, birtokolni a jelened, megteremteni a jövőd – ez a családállítás lényege
© 2023 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.