Fábri Péter öt mesejátékát tartalmazza ez a kiadvány. A Szennyes az Óperencia, ez a környezetvédelmi gyermekopera a nyolcvanas évek vége óta a magyar zeneiskolák kedvence; sokezer gyerek ismeri a híres finálét: „Szennyes az Óperencia, / kéne egy konferencia!”. Az Alice Csodaországban három színészre és a nézőtéren ülő gyerekek aktív részvételére számítva dolgozza fel Lewis Carroll klasszikusát. A Békafalvy Béka Kenneth Grahame meséjéből adaptált, szédületes tempójú játék; a Parszifál titka a híres középkori történet hol lírai, hol humoros, de mindenképpen mesés és meglepő feldolgozása; a Zsófi és a három rablópandúr pedig egy okos és bátor kislány és három gyereklelkű rabló teljes mértékben mai, huszonegyedik századi.
Az író a tenger muzsikáját hallgatta, de ugyanakkor színes, örökké változó képeket is látott. Mert a tenger színe folytonosan változott: néha kék volt, máskor haragos zöld, de olykor - ha a nap hanyatlani kezdett az égen - pereme bíborszínt öltött. Este azután elsötétedett a tenger és csillagok tükröződtek felszínén, míg a mélyben világító halak cikáztak. Az író értette a szellő suttogását, a hullámok morajlását, az óriás tengeri kagylók zúgását, és néha-néha hallani vélte a tengerbe süllyedt városok harangjait is. A köznapi emberek aligha látták a hínárral borított tritonokat, a fehértestű sellőket, a pikkelyes sziréneket és csodálatos virágállatokat, melyek a sziklára is felkapaszkodtak. Az író azonban látta őket, és hallotta a hangjukat is. Örökös volt a hullámverés a szikla körül, a szél és a víz zenéje százféle hangon mesélt, és az író feljegyezte ezeket a történeteket.
Anya, Apa és a három gyerek már előre retteg advent időszakától, mert jól emlékeznek a tavalyi karácsonyra. Akkor semmivel sem készültek el időben, a vendégek túl korán érkeztek, ráadásul egy tepsi isler is odaégett. De idén minden másképp lesz, dönti el a tízéves Emma, és egy darabig valóban úgy tűnik, hogy - a gondos szervezésnek hála - idén békés és boldog lesz az ünnep. Ám egy zebránál kéregető, jó szándékú koldus minden tervet felborít, és még kétségbe ejtőbbé válik a helyzet, mint tavaly. Lehet még szép a karácsonyuk? Vajon ott keresik a karácsony szentségét, ahol kell és érdemes? A HUBBY-díjas Zágoni Balázs szórakoztató, megható és elgondolkodtató új könyvéhez Szabó-Nyulász Melinda készített illusztrációkat.
„Paddington nekem mindig teljesen valóságos létező volt, élőlény – és máig az is maradt. Két lábon áll mindig a tények talaján, ráadásul erős érzéke van jóhoz és rosszhoz. Olyannyira, hogy mikor kétségeim vannak, valami igazi gyakorlati kérdésben mi lenne helyes, mi helytelen, hozzá fordulok, megkérdezem. Az pedig, hogy igen sokan ugyanígy vannak vele – legfőbb, legszebb jutalmam. Egy fiú azt írta például, hogy a „Paddington” név mindenestül medvénkhez kapcsolódott a számára, így csak ámult és bámult, hogy egy pályaudvart és metróállomást is így hívnak. Egy apáca, csak úgy teljesen váratlanul, kórházból írt nekem – gyógyíthatatlan betegségben szenvedett, azt hiszem –, megköszönve a sok boldog órát, melyet „Paddingtonnal tölthetett”. Medvénk nem kaphatott volna nagyobb dicséretet – meg is hatódhatott tőle. Mikor az első könyvet írtam, azt sem sejtettem, hogy életnagyságú bronz szobra lesz nevezett vasútállomáson. Talapzatára le-leülnek a népek, ott szendvicseznek, húzzák meg üvegeiket-flakonjaikat, beszélgetnek, nekitámaszkodnak medvémnek. Különös, de borzongatóan boldog érzés, hogy mikor én már rég nem leszek, az ő szobra ugyanott fog állni, ugyanily körülmények között. Remélem, gondolni fog majd rám.” Michael Bond
Hogyan született az első sellőlány? Mi a nyári éjszakák legértékesebb kincse? Hogyan talált barátot Bendegúz, az ürgecsemete? Hogyan lett életmentő Endre, a mocsári teknős? Sarkadi Ágnes mesehőseinak társaságában a gyermek a természetben tett sétán keresztül ismerkedik a barátság, a szeretet és a szív titkaival. Fekete Hajnal érzékeny, egyben játékos, színes grafikái illusztrálják a mesekönyvet, emiatt tabletekre különösen ajánljuk!
© 2022 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.