SPIRITUÁLIS KERESÉSEM IGAZ TÖRTÉNETE
“Mindig is a most volt a kedvenc időm. És bár a történet az enyém, az út mindnyájunké.”
– Dan Millman
„Dan négy mentora mindannyiunkhoz szól. Az általa megosztott felismerések, akadályok és fénypontok segíthetik a keresőket a saját útjukon.”
- don Miguel Ruiz, A négy egyezség című könyv szerzője
Dan Millman könyvei és tanításai emberek milliói számára jelentenek iránymutató fényt. Most pedig elhozta olvasói számára a bölcsességen alapuló élet keresésének igaz történetét, nem más ez, mint az élethosszig tartó értelemkeresés története modern világunkban. Dan legújabb könyvében élénk részletességgel írja le a gyermekkori álmodozóból világklasszis sportolóvá válását, beleértve azokat az eseményeket, amelyek a Békés harcos útja című spirituális klasszikus megírásához vezették.
Két évtizedet átölelő személyes felfedezőútja során Dant négy gyökeresen különböző mentor terelgette önmegismerő útján: a Professzor, egy tudós-misztikus; a Guru, egy karizmatikus spirituális mester; a Harcos-Pap, az elveszett lelkek megmentője; és a Bölcs, a valóság szolgája. Mindegyikük olyan tudattágító élményekkel gazdagította, amelyek felkészítették Dant a gyakorlati bölcsességet átadni képes, józan spirituális tanítói hivatására.
Ez a bölcs, humoros és megindító memoár kétségkívül le fogja nyűgözni Dan régi rajongóit, és inspirálni fogja mindazon olvasók új generációit, akik békés szívvel és harcos lélekkel szeretnének élni.
“Szókratész még mindig él bennem, az ő hangja az enyém, mutatja az utat. A múzsám és a mentoraim révén, akikért örök hálát érzek, megtaláltam a módját annak, hogyan éljek úgy, hogy a fejem a felhőkben van, a lábam pedig a földön – békés szívvel és harcos lélekkel.”
- Dan Millman
"Mindig megbecsültek az emberek, elkényeztetett az élet. Számos elismerésben volt részem, de tartós nyugalomra, megelégedettségre sehol nem leltem. Ma már tudom, hogy bizonyos értelemben átaludtam azokat az éveket, és csak álmodtam, hogy ébren vagyok - amíg össze nem találkoztam Szókratésszal, aki a mentorom és barátom lett."
Dan egy Szokratész nevű öreg tanítómester, a békés harcos vezetésével, és egy rejtélyes, vidám lány hatására a végső szembesülés felé halad, amely felemeli, vagy tönkreteszi őt.
"Azelőtt úgy éreztem, velem született jogomnál fogva jár nekem egy boldog, magas szintű, józan élet, amit automatikusan megkapok majd az évek során. Soha nem sejtettem, hogy egyszer meg kell majd tanulnom, hogyan kell élni - és hogy léteznek a világlátásnak olyan különleges szabályai és módszerei, amelyeket el kell sajátítanom, mielőtt egyszerű, boldog és elégedett életemre ráébredhetnék."
A világsikerű regényből készült mozifilmet 2006-ban mutatták be Amerikában és itthon.
A legtöbb embernek még felnőttként is nehézséget okoz, hogy őszintén beszéljen vágyairól, azok száma pedig elenyésző, akik úgy érzik, hogy a szexszel kapcsolatos gondolataik „normálisak” lennének. Szeretet és vágy, kaland és elkötelezettség között lavírozva, bűntudattal telve éljük mindennapjainkat.
„Mindannyian deviánsak vagyunk, igaz, csak a normalitás valami roppant torz eszményéhez viszonyítva” – állítja vigasztalóan Alain de Botton. Őszinte hangvételű könyvében olyan kényes témákat feszeget, mint a fetisizmus, a házasságtörés és a pornográfia, és mély empátiával segít eligazodni bennünket ebben az intim és izgalmas – bár gyakran zavarba ejtő és bonyolult – témakörben.
„Ez a ragyogó könyv nem pusztán megváltoztatja az életed, de meg is mentheti!” – Elizabeth Gilbert, a New York Times bestsellerlistájának éllovasa
„Martha Beck zsenialitása abban rejlik, hogy könyve egyformán vigasztaló és provokatív. A szerző tanítómester, édesanya és spirituális bölcs, aki kézenfogva vezet vissza bennünket valódi otthonunkba – önmagunkhoz.” – Glennon Doyle
Martha Beck több száz ügyfelén tesztelt technikái segítségével latba veti társadalomtudósként, életvezetési tanácsadóként összegyűjtött tapasztalatait, hogy feltárja az olvasó előtt, miként nyerheti vissza lénye makulátlan teljességét a hétköznapok forgatagában. Olyan spirituális kalandra invitál bennünket, mely nem csupán az életünknek szab egészen új irányt, de az igaz boldogság eléréséhez is hozzásegít minket.
Ahogyan a szerző megfogalmazza: „A boldogtalanság gyógymódja a kiteljesedés, és punktum.”
A teljesség felé című könyvében Martha Beck egy négy szakaszból álló eljárást mutat be nekünk, amelynek alkalmazásával bárki visszanyerheti lényének csorbítatlan teljességét, s vele céltudatosságát és érzelmi egyensúlyát – s ráadásul az örökös gondterheltségtől is megszabadulhat. A szerző rámutat, hogy korunk társadalmi betegségei – az alkalmazkodási kényszer, a holtpontra jutott kapcsolatok, az önsorsrontó szokások – mind-mind egyetlen nyavalyának, lényünk csorbulásának tünetei.
„Van egy másik út is, ami kivezet a szenvedés birodalmából, fel az életöröm és céltudatosság olyan ormaira, melyeknek létéről eddig nem is álmodtál. Ezt nevezem én a kiteljesedés útjának.”
A szerző Dante Isteni színjátékából ihletet merítve e klasszikus költemény keretrendszerében mutatja meg az olvasónak, miként élhet szívvel-lélekkel, kicsiny és könnyen végrehajtható lépések segítségével. Beck megtanítja nekünk, hogyan értelmezzük belső jelzéseinket, melyek igaz utunkra vezetnek, s miként ismerhetjük fel, hogy mire áhítozunk valójában kultúránk hamis meggyőződései helyett.
Izgalmas utazás veszi kezdetét, mely során a szerző nem csupán Dante örökszép metaforáit osztja meg az olvasóval, hanem korunk azon tudományos felismeréseit is (a pszichológia, a szociológia vagy épp az idegtudomány területéről), amelyek segíthetnek érthetőbbé tenni és megszívlelni a kiteljesedés felé vezető út tanulságait.
„Bárhol tartasz is az életben, és bármilyen elégedettnek érzed is magad a körülményeiddel, ha rálépsz a teljesség felé vezető útra, egy lenyűgöző, jelentőségteljes és csodálatos jövő vár rád.”
A kérdéseink hasonlóak és mondhatni nagyon egyszerűek az élet különböző területeivel kapcsolatban, de ezekre a legtöbbször kifejezetten nehéz válaszolni. Válaszaink ráadásul változnak is az életünk különböző szakaszaiban, helyzeteiben.
Ebben a könyvben a szerzőkkel olyan kérdésekre keressük a válaszokat, amelyek szinte minden embert foglalkoztatnak.
A szerzők célja nem az, hogy végső igazságokat fogalmazzanak meg adott kérdésekre, sokkal inkább igyekeznek különböző nézőpontokat, szemléletmódokat bemutatni a saját szakmai és élettapasztalatuk alapján.
Nyilván mindenki más ajándékot kap a könyvtől, más-más elképzelések fogják meg, és indítanak útjára benne gondolati láncokat. De épp ez a célunk: más, remélhetőleg az újdonság erejével ható nézőpontokat nyújtani, amelyek kimozdíthatnak az elakadt helyzetekből.
"Nincs olyan ember, aki élete során legalább egyszer - de inkább többször - ne kerülne lelkileg a padlóra. Valamennyiünket érnek veszteségek, vereségek, kudarcok, ám mivel ezekben többnyire csak a szenvedést látjuk, az értelmet nem, pánikszerűen menekülünk előlük. "Nincs idő a fájdalomra!" - halljuk a tévéreklámban is, a fájdalom azonban igenis időt és teret követel magának az életünkben. Van, amikor képtelenség kivédeni - az egyetlen lehetőségünk, hogy megküzdjünk vele, azután erőnket újra összegyűjtve feltápászkodjunk a földről. Erre azonban kultúránk nemigen tanított meg minket, és környezetünk sem sokat segít a biztatónak szánt, ám sokszor ostorcsapásként ható mondatokkal: „Szedd már össze magad!”, „Ha nem csinálsz semmit, mitől várod, hogy jobb legyen?” „Nem gondolod, hogy kissé túlreagálod a dolgot?” De mi segíthet annak, aki éppen mélységesen gyöngének, tehetetlennek, kiszolgáltatottnak és szomorúnak érzi magát? Mi tesz képessé valakit arra, hogy súlyos csapások után is talpra álljon? Hogyan lehet a veszteséget nyereséggé, a vereséget győzelemmé alakítani? A modern pszichológia eszköztára és a hit, a spiritualitás útja egyaránt segítségünkre lehet a sikeres lelki megküzdésben; abban, hogy egy nehéz, fájdalmas életszakasz után újra - immár megerősödve - önmagunkra találjunk.
Peterson tizenkét további szabállyal áll elő: egyfelől ősi bölcsességekre hagyatkozó, nehezen fellelt igazságokkal, másfelől a legszemélyesebb tapasztalatokkal, amelyeket magánéletéből és klinikai gyakorlatából szűrt le. Ez a tizenkét újabb szabály segíti az olvasót egy bátrabb, igazabb élethez, amelyben több értelmet fog találni. Az élet értelme nem más, mint az ismert dolgainkon való túllépés, nem más, mint az örökké változó világhoz való alkalmazkodás.
A Túl a renden gondolatmenete szerint egyensúlyt kell teremtenünk a valóság e két alapvető elve, a rend és a káosz között. A kettőt elválasztó ösvényen vezet az út az élet igazi értelméhez. Peterson felidézi, miből is meríthetünk erőt a szenvedéssel teli, kiegyensúlyozatlan időkben: a pszichológia és a filozófia köréből leszűrt tanácsokból, és az emberiség legfontosabb mítoszaiból, maradandó történeteiből.
Dr. Jordan B. Peterson a 12 szabály az élethez című bestseller szerzője, amely világszerte több mint ötmillió példányban kelt el. Több évtizeden át dolgozott klinikai pszichológus professzorként a Harvardon és a Torontói egyetemen. Peterson mára a világ egyik legbefolyásosabb gondolkodója lett. YouTube videóit és podcastjait világszerte több száz millióan hallgatták meg, globális könyvturnéjára több mint 250 000 ember volt kíváncsi.
A globális angol nyelvű megjelenéssel egy időben lát napvilágot magyarul a 21. Század Kiadó gondozásában a 12 szabály az élethez várva várt folytatása.
A 12 szabály az élethez világszerte több mint ötmillió példányban kelt el.
Jordan B. Peterson, klinikai pszichológus, gondolkodó abban a könyvében ellenszert kínált az életünket elborító káosz ellen. Örök igazságokat kínált modernkori szorongásaink legyőzésére.
Tanácsai olvasók millióin segítettek, és világszerte nagy hatást váltottak ki.
A folytatásban Peterson szemlélteti, hogy az élet értelme nem más, mint az ismert dolgainkon való túllépés, nem más, mint az örökké változó világhoz való alkalmazkodás.
A túltengő káosszal szemközt bizonytalankodunk, fenyegetett helyzetben érezzük magunkat, azonban a rend túltengése a kíváncsiság hiányához és a kreatív életerő hiányához vezet.
A Túl a renden gondolatmenete szerint éppen ezért arra van szükség, hogy egyensúlyt teremtsünk a valóság e két alapvető elve, a rend és a káosz között. A kettőt elválasztó ösvényen vezet az út az élet igazi értelméhez.
Peterson felidézi, miből is meríthetünk erőt a szenvedéssel teli, kiegyensúlyozatlan időkben: a pszichológia és a filozófia köréből leszűrt tanácsokból, és az emberiség legfontosabb mítoszaiból, maradandó történeteiből.
Peterson tizenkét további szabállyal áll elő: egyfelől ősi bölcsességekre hagyatkozó, nehezen kikapart igazságokkal, másfelől a legszemélyesebb tapasztalatokkal, amelyeket magánéletéből és klinikai gyakorlatából szűrt le.
Ez a tizenkét újabb szabály segíti az olvasót egy bátrabb, igazabb élethez, amelyben több értelmet fog találni.
Jordan B. Peterson azt írja a bevezetőben: „Remélem, ezt a könyvet is éppolyan hasznosnak fogják találni, mint az első 12 szabályt. Nagyon megtisztelő, hogy sok erőt merítettek a gondolataimból és a történeteimből.”
Dr. Jordan B. Peterson a 12 szabály az élethez című bestseller szerzője, amely világszerte több mint ötmillió példányban kelt el. Több évtizeden át dolgozott klinikai pszichológus professzorként a Harvardon és a Torontói egyetemen. Peterson mára a világ egyik legbefolyásosabb gondolkodója lett. YouTube videóit és podcastjait világszerte több száz millióan hallgatták meg, globális könyvturnéjára több mint 250 000 ember volt kíváncsi. Tudóstársaival és tanítványaival Dr. Peterson több mint száz szakcikket jelentetett meg, Maps of Meaning című 1999-ben megjelent könyve forradalmasította a valláspszichológiát.
© 2022 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.