A B2B vállalkozások nem a lakosságnak, hanem más cégeknek adnak el. Az egyik legjobb piac, ha ismerjük az eladás fortélyait.
Mi mindent tudhat meg ebből könyvből:
● Hogyan lehetünk kívánatos partnerei egy vásárló cégnek?
● Egyáltalán, hogyan vásárol egy cég?
● Hogyan találjuk meg a legjobb vevőinket?
● Hogyan kell üzletet kötni egy céggel?
● Hogyan lehet eladni annak, aki folyamatosan lekoptat bennünket?
● Melyek a legújabb technikák a céges eladásban?
● Hogyan érhetjük el, hogy a cégek maguk jelentkezzenek azért, hogy vásárlóink lehessenek?
Hiánypótló anyag minden vállalkozónak, üzletkötőnek, cégvezetőnek, akik más cégeknek adnak el. Összefoglalja a modern marketing és eladási módszereket, és gyakorlatban alkalmazható recepteket kínál.
Kinek szól? Mindenkinek, aki a B2B szektorban dolgozik és így cégeknek ad el. Alapvetően a kis cégek jelentik a fő célcsoportot, akiknek ebben nincs gyakorlatuk, de a nagy cégek kereskedelmi osztályai is tanulhatnak új trükköket.
395 pont
Az új válságkorszak elérte a vállalkozásokat. A szokásos 7 bő esztendő után 7 szűk esztendőnek nézünk elébe. Iszonyú infláció, energiaárak, munkaerőhiány, leszűkülő piac. Hogyan élhet túl egy vállalkozás egy ilyen válságot? A jó kérdések ilyenkor: Milyen egy válság? Hol lehet ilyenkor is jó üzleti lehetőségeket találni? Hogyan szervezhető át a cég hatékonnyá és válságállóvá? Lehet-e úgy felépíteni egy céget, hogy ne roppanjunk bele a munkába? Hogyan lehet eladni, átadni a cégünket? Milyen új piacok nyílnak meg a válságban? Milyen a válságmarketing? Mindeközben leszámolás zajlik. Aki nem képes hatékonyabban működni, az csődbe megy. Aki viszont képes a hatékonyabb működésre, az nem csak túléli a válságot, de ő örökli a csődbement vetélytársak vásárlóit is.
E könyv célja, hogy átfogó áttekintést nyújtson az infokommunikációs technológiákkal (IKT) kapcsolatos összetett elméleti és gyakorlati kérdésekről és megoldásokról. Feltárja azokat a lehetséges veszélyeket és veszélyforrásokat, amelyek az egyes IKT-elemeket, -platformokat és -rendszereket, valamint a szabályozási környezetet és a kormányzati szervezeteket érinthetik. Kiemeli továbbá azokat a pozitív társadalmi tendenciákat, jellemzőket és tudományos áttöréseket, amelyek elősegítették az emberiség általános fejlődését, és amelyek követik vagy közvetlenül befolyásolják az infokommunikációs műveletek potenciális kihívásait és következményeit. Kiemelt figyelmet kap többek között az 5G technológia, amely olyan új szolgáltatások bevezetését teszi majd lehetővé, amelyek nagyobb kapacitásra, rendkívül nagy adatátviteli teljesítményre és alacsony késleltetésre támaszkodnak, miközben kihasználják az IoT és a big data előnyeit. A modern IKT-rendszerekben a nem biztonságos adatátvitel és -tárolás komoly problémákat okozhat, ezért a szakértők a titkosításra, az adatok osztályozására és az érzékeny információk megfelelő kezelésére figyelmeztetnek. Emellett felhívják a figyelmet a fizikai védelem fontosságára is, amely elengedhetetlen a különböző típusú biztonsági környezetek megfelelő kialakításához.
Az internetes alkalmazások és szolgáltatások exponenciális növekedésének, a széles körben elterjedt és rohamosan fejlődő okos megoldásoknak, valamint az új típusú e-kormányzatoknak és az ezzel járó digitalizációs eljárásoknak köszönhetően kiemelt figyelmet kell fordítanunk digitális rendszereink védelmére a potenciális veszélyekkel és támadásokkal szemben. A felhasználók és üzemeltetők számára hatalmas kihívást jelent a megfelelő biztonság szavatolása a kibertérben káros tevékenységeket folytató egyénekkel, hacktivistákkal, terroristákkal, továbbá egyéb szervezetekkel szemben.
Jelen kötet célja átfogó képet adni a digitálisállam-koncepció kialakításához és működtetéséhez szükséges eszközök és rendszerek létrejöttének, fejlődésének, továbbá biztonsági kihívásainak és lehetséges megoldásainak területeiről.
Ez a könyv sokkal több, mint egy versenyjogot szokásosan bemutató kommentár. A gazdasági versenyre vonatkozó tételes jog és alkalmazásának kortárs szemlélése ugyanis olyan módszertani választást fejez ki, amely a jogot a nyelvhez vagy a művészethez hasonlóan egyszerre saját korát és kihívásait tükröző, ugyanakkor közegét aktívan is alakító társadalmi tényezőnek láttatja. A kortárs megközelítés módszertanából fakadóan a magyar versenyjog közege a gazdaság, amelynek motorja a verseny; a fogyasztók; a vállalkozások; az Európai Unió, amelynek egyik legfontosabb jogterülete a versenyjog és a bíróságok.
A kötet a magyar versenyjog gyakorlatát ezeknek a dimenzióknak a kölcsönhatásában mutatja be három válság által keretbe foglalt, kortárs idősíkon. Ezek időrendi sorrendben a 2008-as pénzügyi, a könyv megjelenéskor is még tartó vírusjárvány és az ukrán háború okozta válság.
Tóth András a Gazdasági Versenyhivatal elnökhelyetteseként, a Versenytanács elnökeként maga is részese és alakítója volt az időszak magyarországi versenyjogi gyakorlatának és versenypolitikájának.
Jelen kötet magyar nyelven az első, amely átfogó jelleggel kívánja bemutatni digitális korunk jövőbe mutató jogi vonatkozásait. A könyvnek meg kellett küzdenie azzal a nehézséggel, hogy a témának újszerűsége és kiforratlansága okán egyelőre még nincsen egy egységesen elfogadott tárgyalási módja. A kötet a jelen digitális kor három jövőbe mutató jelenségének jogi vonatkozásai bemutatására vállalkozik, mint a modern technológiák, a cybertér és a robotok. Tág értelemben technológia alatt értünk minden anyagi és nem anyagi eszközt, amely mentális vagy fizikai erőfeszítés révén azért állt elő, hogy azzal valós problémákat oldjunk meg. Jelen kötet a technológiák legfontosabb jellemzőit érintő szabályozási kérdéseket tárgyalja, mint amilyen az adatalapúság és a platformképzés, valamint az ezzel járó szűk keresztmetszeti problémák, az állam az államban jelenség. Ebből fakadóan vizsgáljuk a szűken vett technológiai jog alatt a platform alapú gazdaság szabályozási vonatkozásait, továbbá az adatvédelem és a versenyjog legfontosabb technológiákkal szembeni elvárásait. A versenyjog kiemelését az indokolja, hogy ez volt az első olyan jogterület, amely a technológiák jelentette kihívásokra érdemben tudott reagálni és ma is élen jár a szabályozással még le nem fedett legújabb problémák piaci kezelése terén (ld. pl. algoritmusok). Ebben a fejezetben olyan jelentős EU-s szabályozások és szabályozási javaslatok kerülnek bemutatásra, mint az online területi korlátozásokról, és az online tartalom-előfizetések hordozhatóságáról szóló EU rendeletek vagy a B2B online platform átláthatósági és tisztességességi, illetve fogyasztóvédelmi szabályok online platformok vonatkozásában hatékonyabb végrehajtására irányuló rendeletjavaslatok. A cyberjog alatt az internet, mint tér szabadságával, biztonságával kapcsolatos szabályozási kérdéseket értjük, így az internetes kommunikáció szabadsága mellett, az internetes bűncselekmények tilalmát, valamint a hálózati és információs rendszerek biztonságának elfogadható szinten tartására irányuló szabályokat mutatja be a könyv. A robotjog az önfejlesztő (mesterséges intelligencián alapuló) technológiákra vonatkozó szabályozási elvárásokat foglalja magába, miként erre Asimov törvényei is utalnak. A robotjog technológiáktól való elkülönült bemutatását egyelőre még a téma hipotetikussága indokolja. Ennek oka, hogy jelenleg még a legfejlettebb autonóm robotok sem képesek morális döntésekre, így valójában helyesebb robotetikáról és nem robotjogról beszélni, amely a robotokkal kapcsolatos jogi elvárásokat a robotok tervezőire, gyártóira és felhasználóira adaptálja. Ugyanakkor szükségszerű a technológiát, így a robottechnológiai fejlesztéseket is (jogi) kontroll alatt tartani.
Bármi, ami az emberi elmében megfogan, bármi, amiben az ember hisz, az elérhető. -(Napoleon Hill) Ez a könyv minden idők legnagyobb példányszámban eladott, nemzetközi sikert aratott értékesítési oktatóanyaga. Első megjelenése óta tizenhat nyelvre fordították le és huszonnégy országban használják. A szerző Amerika első számú motivációs trénere, aki több mint ötszázezer embert oktatott ezzel az anyaggal világszerte, több ezer vállalatnál, gyakorlatilag minden területen. Olyan remek stratégiákat és technikákat mutat be, melyek révén rövid időn belül növelhető a forgalom, gyorsabbá és hatékonyabbá tehető az értékesítés. Esszenciájaként kézhez kapjuk az értékesítés tízparancsolatát, amely az élet bármely területén kitűnően alkalmazható. Nekünk kell eldöntenünk, mit szeretnénk elérni, ragaszkodni a kitűzött célokhoz, folyamatosan tanulni, követni a példaképeket, megfogadni tanácsaikat, kialakítani saját egyéniségünket, kibontakoztatni kreativitásunkat.
Az ok-okozat törvénye kimondja, hogy minden hatásnak oka van, azaz minden okkal történik. A siker nem véletlen. De a bukás és a kudarc sem. A siker kulcsa: Ha azt teszik újra és újra, amit más sikeres emberek tesznek, a világon semmi sem állíthatja meg önöket abban, hogy elérjék ugyanazt, amit ők. A könyvben szereplő kipróbált és bizonyított módszereket a legjobban fizetett értékesítők használják világszerte minden ágazatban. Önök előtt is ott a lehetőség! Éljenek vele!
Az okos telefonnal rendelkezők 79 százaléka felkelés után kevesebb, mint negyed órával már a képernyőt görgeti. Egy kutatás szerint az amerikaiak harmada előbb mondana le a szexről, mint a mobiljáról. Valljuk be, horogra akadtunk. Miért fordul a világ szeme egyes termékekre, míg másokról tudomást sem vesz? Miért vásárolunk pusztán szokásból bizonyos dolgokat? Hogyan éri el némely cég, hogy ellenállhatatlan termékeket kínáljon? Miként épülnek be bizonyos alkalmazások, internetes szolgáltatások rövid idő alatt az életünkbe?
Nir Eyal, a Szilícium-völgy kézikönyveként emlegetett HOOKED szerzője a fenti kérdésekre a horogmodellel adja meg a választ. Sokéves kutatómunkájára támaszkodva, gyakorlati példákkal mutatja be, mi húzódik a mindennapjainkba beépült szokásépítő termékek és szolgáltatások sikere mögött. A horgok működésének elve, hogy összekötik a felhasználó problémáját a vállalat megoldásával, és mindezt elég gyakran teszik ahhoz, hogy egy új szokást alakítsanak ki.
A könyv részletesen tárgyalja, hogyan változtatják meg bizonyos termékek a cselekedeteinket és ezzel együtt a személyiségünket is. A Horogra akasztva termékmenedzsereknek, dizájnereknek, marketingeseknek, startup-alapítóknak és mindazoknak íródott, akik szeretnék megérteni, milyen befolyással vannak a termékek a viselkedésünkre.
„Legtöbben mindennap megéljük, hogy az online világ már rég horogra akasztott bennünket is. Ez az okos kis könyv nemcsak kiutat mutat, hanem arra is fényt derít, hogyan fordíthatjuk az eddig ellenünk dolgozó erőket a saját (üzleti) hasznunkra.” –Szalay Ádám kommunikációs szakértő
Miért működik az IKEA-hatás a gyógyszeriparban?
Mit tanulhatunk a méhektől a fenntartható üzleti kapcsolatokról?
Miként népszerűsíthetjük a márkaépítés módszereivel az adófizetést?
Kiszámíthatatlan világunkban az üzleti sikereket pusztán adatok, logika vagy a közgazdaságtan elméletei alapján lehetetlen megjósolni. A legmakacsabb problémák gyakran éppen akkor oldódnak meg, amikor az irracionalitást hívjuk segítségül – hiszen döntéseinket számtalan, nem logikus tényező befolyásolja.
Rory Sutherland, az Ogilvy legendás reklámszakembere jól ismeri a fogyasztói társadalom működését. Felforgató és olykor meghökkentő könyvében a legújabb tudományos kutatások, szórakoztató történetek és harmincévnyi, világmárkák építésében szerzett tapasztalata alapján fedi fel viselkedésünk és a sikeres kommunikáció titkait. Megtanuljuk tőle, hogy látszólag ostoba kérdéseket, rendhagyó módszereket és eszement lehetőségeket is számításba kell vennünk. Elvégre ha aranyat akarunk csinálni, az ellenállhatatlan ötletek megalkotásának sötét és lenyűgöző tudományához, az alkímiához kell folyamodnunk.
Méltatások
„Igazi áttörés ez a könyv. Az Alkímia az élet szinte minden területén alkalmazható. Emellett nagyon vicces is.”
Nassim Nicholas Taleb, A fekete hattyú szerzője)
„Az Alkímia olvasása – ahogy a címe is sugallja – olyan élmény volt, mintha a szavakat arannyá változtatnánk. Sorai között az ember működésével kapcsolatos, aranytelérként felcsillanó bölcsességekre bukkanhatunk. Kihagyhatatlan olvasmány!”
Robert B. Cialdini, a Hatás és az Előhatás szerzője, az Igen! és a Kis lépés, nagy hatás társszerzője
Rory Sutherland az Ogilvy alelnöke, 1988 óta dolgozik a cégnél. Kellemesen meghatározatlan munkaköre lehetővé tette, hogy a reklámügynökségen belül létrehozzon egy viselkedéstudományi részleget, amelynek feladata, hogy a pszichológia és viselkedéstudomány kreatív alkalmazásával felfedezze a társadalmi kérdésekben és az üzleti életben kínálkozó rejtett lehetőségeket. TED-előadásait már csaknem hétmilliószor tekintették meg.
„Sokan vagyunk, akiket arra tanítottak, hogy az adatokra és a logikára támaszkodjunk, az Alkímia viszont bemutatja az irracionalitás előnyeit. Azt hiszem, mindenkinek érdemes észben tartania, hogy legnehezebb problémáinkra váratlan megoldást kínálhat, ha ostoba kérdéseket teszünk fel, régi ötleteket új köntösbe öltöztetünk, és egy kis varázslattal próbálkozunk.”
Inc., „Great Books for Anyone Who Wants to Get Ahead in Life"
„A legújabb és legviccesebb könyvet e témában Rory Sutherland, az Ogilvy alelnöke írta. Az Alkímia az emberi viselkedésről szól, ugyanakkor arra hív, hogy szálljunk szembe a kormányzati szervek és vállalatok működését uraló táblázatmaffiával. A szerző a munkája során megismert példákon keresztül mutatja be, hogyan mond ellent az emberi viselkedés a közgazdaságtan törvényeinek.”
Forbes, „Best Books on Consumer Behavior to Help You in Business and in Life"
„Ragyogó, ragyogó, ragyogó! Csodálatosan eretnek, pimasz, vicces és bölcs. Az Alkímia tíz évre elegendő érdekes történettel és bölcs aforizmával látott el, hogy legyen mit előadnom megfáradt diákjaimnak.
Jules Goddard, London Business School
„A modern reklámszakma donja.”
The Times (London)
„Sutherland, az Ogilvy legendás alelnöke több évtizedes tapasztalata alapján boncolgatja az emberi vásárlási szokásokat, ráadásul rendkívül szórakoztató módon teszi. Az Alkímia a tudományos kutatásokból származó meglátásokat vicces történetekkel és az AmEx, Microsoft és hasonló cégek esettanulmányaival vegyíti. Kihagyhatatlan olvasmány."
Entrepreneur, „Best Books of the Year for Entrepreneurs"
© 2023 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.