50 pont
Mi történhetett pontosan a brazil Ronaldóval a '98-as finálé napján?
Milyen trükkel érte el Diego Maradona '86-ban, hogy a többiek is elhiggyék: rajtuk is múlhat a siker, nem csak az isteni Diegón?
Csak két kérdés, amire választ kaphat az, aki elolvassa ezt az e-könyvet.
Izgalmas háttérsztorik, hihetetlen kulisszatitkok a labdarúgó-világbajnokságok aranymeccseivel, illetve a végső győztesekkel kapcsolatban.
Magyar nyelven még sohasem publikált sztorik.
„A színtiszta tények mellett háttér-információkkal is tarkított könyv közelebb hozza az olvasóhoz a világbajnokságokat. A döntők különleges történetein keresztül nem csak a csapatok életébe láthatunk bele, de végigkísérhetjük a labdarúgás fejlődését is. Futballrajongóknak kifejezetten, de minden sportkedvelő embernek csak ajánlani tudom!" /Berki Dániel, vlogger/
„Más lesz olyan szemmel nézni a katari világbajnokságot, hogy tudom: honnan indult el ez az egész. Milyen jó, hogy ma már elképzelhetetlen olyan szintű megfélemlítés, mint amiről Ferkai Marcell az első vb kapcsán írt! Kiskorom óta követem a focit, és nagyon érdekes volt belelátni azokba a korszakokba, amikor még nem is éltem. Ha volna egy időgépem, szívesen visszamennék 1958-ba, amikor Pelé 17 évesen berobbant. Időgép helyett ezzel a könyvvel kell beérnem, de ez sem kevés!” /Veres Richárd tiktokker/
Jürgen Klopp életrajzi bestsellerének a 2019-es BL-győzelemmel bővített új kiadása! Jürgen Klopp, a Liverpool BL-győztes futballtrénere kétségtelenül a világ egyik legszenvedélyesebb (és legsikeresebb) edzője. Raphael Honigstein páratlan kötetének segítségével megismerhetjük a Mainznál és a Dortmundnál is kultikus figurává vált szakember hihetetlen történetét, amelynek során Kloppo egy átlagos, másodosztályú labdarúgóból a világ legnépszerűbb és legkeresettebb futballmenedzserévé vált. Kloppot nemcsak a szurkolók, hanem a játékosai is imádják, akikkel 2019-ben megnyerte az európai klubfutball legnemesebb trófeáját, a Bajnokok Ligáját.
A Juventus kétségkívül uralja a calciót, a legnagyobb nevek rúgják itt a bőrt, egyre-másra halmozzzák a bajnoki címeket és a különböző kupákat. A siker és a mítosz árnyékában azonban sokkal kiábrándítóbb valóság húzódik meg. Egy évszázadon át a klub és multimilliárdos tulajdonosa, az Agnelli család egyet jelentett a bundagyanúval, a doppinggal, a piszkos politikai játszmákkal és rengeteg bűnös praktikával. A la vecchia signora, azaz az öreg hölgy továbbra is ellentmondásos megítélésű: egyrészt Olaszország legszélesebb körben kedvelt klubja, másrészt a leginkább megvetett csapata. A neves brit sportújságíró, Herbie Sykes által írt Juve! az ikonikus olasz fociklub részletes történetét tárja elénk, amelyben minden benne van: a fényes dicsőség, a durva botrányok és azt a semmihez sem fogható, mindent átitató hatás, amelyet a csapat az olasz mindennapokra gyakorol mind a mai napig.
Voltam elsőáldozó, hittem Istenben. Valamennyire még most is hiszek, de már nem úgy... Abban azonban biztos vagyok, hogy a sors akaratából jutottam el Pécsről Berlinig. Voltak buktatók, értek tragédiák, de mindig talpra álltam. Senki és semmi nem tudott megtörni, egyenes gerinccel járom az utam. Igaz, már rokkantnyugdíjasként... Huszonhárom voltam, amikor a Milan elleni BL-meccsen Demetrio Albertini csúnyán rácsúszott a jobb lábamra, onnantól fogva egy egészséges bokával játszottam le a karrierem. A pályán egyetlen hű társam volt: a fájdalomcsillapító... Még így is hatvanegyszer voltam válogatott, miközben 1999 őszén a Bayern is csábított. Karnyújtásnyira voltam attól, hogy megvalósítsam a gyerekkori álmom - az egyik este úgy feküdtem le, hogy elmegyek Münchenbe, ám másnap reggel már úgy keltem fel, hogy maradok Berlinben. Azóta is itt vagyok. Azt követően, hogy többszörös klubrekorderként visszavonultam, a Hertha vezetői a bokorból lesték, hogyan bánok a gyerekekkel kezdő edzőként. Amikor pedig nagy bajban volt az első csapat, azzal fordultak hozzám, hogy mentsem meg... Nem mondhattam nemet akkor sem, amikor Csányi Sándor felkért, hogy vegyem át a válogatottat. Miután kezet ráztunk, a hátsó ajtón kellett kilépnem, mert az elődöm az előszobában várt... Aztán minden úgy történt, ahogy ígértem, és negyvennégy év után kijutottunk az Eb-re! Gyakran kérdezik tőlem, mitől vagyok ennyire erős. A testvérem, Balázs az Édesapám karjaiban halt meg huszonkét évesen, Édesanyám addig emésztette magát fia elvesztése miatt, amíg menthetetlenül belebetegedett a bánatba. Hát attól vagyok ilyen erős, hogy mellettem van az Édesapám, a feleségem, Móni és a három fiam. Értük élek. Ha valakikben, bennük feltétlenül hiszek. És magamban.
Egy futballbíró legfontosabb dolga: észrevétlennek maradni!
Ha ez alapján értékelne karriert a sportág, alighanem Kassai Viktor bukott volna a legnagyobbat a magyar játékvezetők közül…
A fociban mindenki a Bajnokok Ligájába, a világbajnokságra, az Európa-bajnokságra vágyik, ott szeretne maradandót alkotni – ha ezt nézzük, Kassai Viktor kivételes karriert tudhat magáénak. Nem volt 24 éves, amikor 1999-ben debütált az NB I-ben; 2008-ban már rá bízták az olimpiai döntőt Pekingben, ahol Lionel Messinek fújta a sípot; 2010-ben világbajnoksági újoncként elődöntőt vezethetett; a Bajnokok Ligája történetében ő dirigált legfiatalabbként döntőt – 2011-ben, 35 évesen vezette ki a Wembley gyepére a Barcelona és a Manchester United sztárjait.
Az egyedülálló sikersztori ellenére igazi „magyaros” történet az övé: minél magasabbra jutott, annál többen akarták a bukását.
Ez a könyv Kassai Viktor életének négy és fél évtizedét mutatja be a főszereplő szemszögéből, az emlékezetes kudarcokat és eltitkolt sztorikat sem kikerülve. Így látta a pálya közepéről ő, aki az aktív játékvezetést befejezve sportvezetőként indult el egy új úton. Az úton, amely Tatabányától Pekingen, Durbanon, Londonon, Madridon és a világ legnagyobb stadionjain át Moszkváig vezetett.
A Kassai olvasmányos, őszinte vallomás a magyar labdarúgás elmúlt két évtizedének egyik, ha nem a legsikeresebb alakjától.
A virágzó magyar futballkultúra története, amely a II. világháború előtt forradalmasította a modern labdarúgást és egy új korszakot indított el a sportágban.
Az 1950-es évek elején a magyar válogatott verhetetlennek számított: az Aranycsapat megnyerte az olimpiát, az Évszázad Mérkőzésén pedig leiskolázta Angliát. Az együttes legendás kapitánya, Puskás Ferenc a sportág egyik első nemzetközi szupersztárjává vált. De Jonathan Wilson könyvéből kiderül, hogy ez a sikerkorszak valójában a magyar labdarúgás legfényesebb korszakának csak az utolsó szakasza volt.
Az 1920-as, ’30-as évek Budapestjén új futballiskola született, amely igen jelentős hatást gyakorolt a sportág történetére. A megannyi zseniális játékos és edző nevével fémjelzett időszakban a magyarok egyedülálló módon ötvözték a szigort a szárnyaló fantáziával. De a II. világháború kezdetén, a fasizmus és az antiszemitizmus térnyerésével sokan hazájuk elhagyására kényszerültek.
Örökségük azonban tovább élt. A két világháború közti gazdasági és politikai válság idején az egész világot magyarok tanították meg futballozni."
© 2023 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.