Befolyás alatt élünk. A 21. században sokak anyagi érdeke fűződik ahhoz, hogy megszerezzék és megtartsák figyelmünket, például az okostelefonok által. Mi pedig engedünk nekik, mint ahogy engedünk az egészségtelen, de finom ételek csábításának, a kényelemnek, a gombnyomásra vásárlásnak. Miért van ez így? Nem, nem azért, mert lusták vagyunk. Hanem azért, mert kihasználják agyunk szerkezetét, mely a túlélésre lett programozva. David és Austin Perlmutter – apa és fia – részletesen bemutatja, agyunk milyen funkcióit használják ki üzleti célból és hogyan; és eszközt adnak a kezünkbe, hogy ezt megakadályozhassuk. A könyv kiváló útmutató egy tudatosabb élet felépítéséhez, melyben mi irányítunk, nem pedig minket irányítanak.
„Ne furdaljon a lelkiismeret, ha rád tör az étvágy, a kövér ember nem bűnös!” – mondja Norbi, aki jelenleg Magyarország legismertebb fitnesz-edzője, az elhízás elleni küzdelem élharcosa. Miért nem bűnös a kövér ember? Miért nem tehetünk róla, hogy hízunk, még ha rendszeresen mozgunk is? Mik azok a rejtett cukrok? Mit tehetünk ellene?
Norbi ebben a könyvben mindenre megadja a válasz. Megismertet bennünket egy eddig eltitkolt fogyasztói hormonnal – a glükagonnal –, elmondja az igazságot a zsírégetőkről, a lúgosításról, és az édesítőkről. Bemutatja, hogyan manipulálnak bennünket az élelmiszergyártók, mindezt klinikai vizsgálatokkal alátámasztva. Mi több, Norbi továbbfejlesztette az Update-rendszert.
Forradalmasította az egész táblázatot, melyben egyszerűbben, közérthetőbben és még hatásosabban érhetjük el célunkat – az ideális testsúlyt és ezzel együtt az egészséges életet.
„Saját magunkkal való kapcsolatunk és az, hogy mennyi gyönyörűséget találunk az életben, végső soron attól függ, hogy az elménk hogyan szűri meg és értelmezi mindennapi élményeinket. Boldogságunk belső harmóniánkból ered, nem pedig abból, mennyire vagyunk képesek irányításunk alá vonni az univerzum hatalmas erőit.
Míg a boldogságot önmagáért keressük, összes többi célunk - legyen az egészség, szépség, pénz vagy hatalom - csak azért fontos, mert feltételezzük, hogy majd boldoggá tesz minket.”
Csíkszentmihályi Mihály
Ebben az úttörő könyvben Matthieu Ricard szenvedélyesen érvel a boldogság, mint cél mellett, mely legalább annyi energiát érdemel, mint bármely más cél az életünkben. A tudományos kutatások és a filozófia világából, valamint a buddhista hagyományok bölcsességéből merítve sorai egyetlen felajánlássá fonódnak össze. Meglátásai egyszerre inspirálóak és gyakorlatiasak. Az általa megidézett boldogság megkérdőjelezi az örömről alkotott hétköznapi fogalmainkat, meggyőző módon érvel a megelégedés és az altruizmus mellett, a „jó élmények” gyűjtögetésével és az én központú kielégüléssel szemben.
Tanácsot ad, miként gondolhatjuk újra a valóságunkat, és hogyan fejleszthetjük az igazi boldogságra való kapacitásunkat. Nem gyors megoldást kínál, mivel nagyon jól tudja, hogy az elme képzése energiát és időt igényel. A szenvedés és a boldogság mögött húzódó mechanizmusok gyökerét vizsgálja, frissítő belátásokat nyújt az elme működésébe, és stratégiákat kínál arra, miként kezelhetjük legnehezebb érzelmeinket. Az eredmény egy megbízható térkép, melyre a valódi jóllét feltételeinek fejlesztését lehet alapozni.
Matthieu Ricard buddhista szerzetes, bestseller író, műfordító és fotográfus. Doktori fokozatát a párizsi Pasteur Intézetben szerezte, molekuláris sejt genetika témakörben. Fiatalon elhagyta Franciaországot, hogy mestereitől tanuljon a Himalájában. Aktív résztvevője a meditáció agyra gyakorolt hatását vizsgáló tudományos kutatásoknak, az itt elért kimagasló eredményeinek köszönheti „a világ legboldogabb embere” címet. Tibetben és Nepálban él, ahol számos humanitárius projektben vesz részt.
Legtöbben hallottunk már a búzában található fehérjéről, amely kiterjedt gyulladást okoz a testben. Amerikában az emberek dollármilliárdokat költenek gluténmentes étrendekre egészségük megőrzése érdekében. De mi van, ha eleve nem jól közelítjük meg a kérdést? A növényparadoxon című könyvében dr. Steven Gundry elismert kardiológus és szívsebész felfedi, hogy a glutén csak egy változata az elterjedt, igen mérgező, növényi alapú fehérjéknek, melyeket lektineknek hívunk. A lektinek nemcsak olyan gabonafélékben találhatók meg, mint a búza, hanem a "gluténmentes" ételekben is, melyeket általában egészségesnek tekintünk, úgymint a gyümölcsök, zöldségek, diófélék, babfélék és a hagyományos tejtermékek. Ezeket a fehérjéket a természet arra tervezte, hogy megvédje a növényeket a ragadozóktól (beleértve az embereket is). Emésztés során a lektinek kémiai háborút indítanak el a testünkben, gyulladásos reakciókat váltanak ki, ami súlygyarapodáshoz és komoly egészségügyi problémákhoz vezethet. Híres kaliforniai klinikáján dr. Gundry sikeresen kezel autoimmun betegségekben, cukorbetegségben, lyukasbél-szindrómában, szívbetegségben, idegrendszeri betegségekben szenvedő pácienseket egy olyan étrenddel, amely méregteleníti a sejteket, helyreállítja a bélflórát és táplálja a testet. A növényparadoxonnak köszönhetően megismerkedhetünk ezzel a klinikailag bizonyított programmal, végigböngészhetjük a lektintartalmú ételek teljes listáját és azok egyszerű helyettesítőit. A könyvben recepteket is találhatunk, amelyeknek segítségével lépésről lépésre méregteleníthetjük a szervezetünket. A növényparadoxon rávilágít a salátástálunk mögött rejtőző veszélyekre - és bemutatja, milyen teljes értékű ételek kerüljenek az asztalra.
Ez a motivációs, pozitív üzenetekkel teleszőtt kis könyv nem pusztán egy feltételes elmélkedés vagy művészi okfejtés az üzleti élet és a sikeres emberek nehézségeiről. Több annál. Egy vallomás és egyben segítség mindazon emberek számára, akik úgy érzik, hogy beleroppannak a megfelelésbe, abba, hogy igazán elismertek legyenek. Segítség és támasz minden élethelyzetben.
Pozitivitásra sarkalló lélekmelengető. Ösztönző szavak, hiányolt mondatok a mindennapokra. Egy csipet elismerés. A kellő porcukor adag egy ízetlen süteményhez.
A jó alvás titka című könyvében dr. Michael Mosley a legfrissebb, újszerű tudományos megállapítások összegzésével adja értésünkre, hogy miért is olyan fontos a rendszeres jó alvás. Személyes tapasztalatait kutatási eredményekkel alátámasztva elmagyarázza, hogy az alvás miért jelent sokunk számára kihívást, mi működik, és mi nem, valamint megismerteti velünk saját, az alvás körüli mítoszokkal leszámoló alvásprogramját.
Ez az egyszerű, hatékony és életmódváltást lehetővé tévő könyv elkalauzol minket az álmokat kutató tudományos világba, segít megértenünk, hogy miért is fontos az egészséges bélflóra és az étkezési időpontok. Tippekkel-trükkökkel segít nemcsak abban, hogy jobban aludjunk, hanem a stressz-szintünk csökkentésében is, valamint abban, hogy boldogabb és egészségesebb életet élhessünk.
Számtalan meglepő javaslatával – például kamaszoknak, éjszakai műszakban dolgozóknak és jetlagben szenvedőknek szóló tanácsaival – és a mély alvást a mikrobiom helyreállításával serkentő receptjeivel A jó alvás titka nélkülözhetetlen segítség a jobb éjszakai pihenéshez, a stresszcsökkentéshez és egy egészségesebb életvitelhez.
A nyugodt, pihentető éjszakai alvás nélkülözhetetlen az agy és a test egészsége szempontjából. Ha eleget és jól alszunk, az csökkenti a depresszió kockázatát, segít a krónikus betegségek legyőzésében, javítja a memóriát, és mindemellett egyszerűen csak jólesik.
Akkor mégis miért jelent sokunk számára ekkora kihívást a jó alvás?
A jó alvás titka című könyvében dr. Michael Mosley elmagyarázza, hogy mi történik, amikor alszunk, melyek az általános alvászavarok fő kiváltó okai, és miért nem működnek az általános tanácsok.
A szerző, aki régebben maga is szenvedett az álmatlanságtól, számtalan alváskísérletben vett részt, és minden ismert gyógymódot kipróbált. Ennek eredménye ez az újszerű, a legfrissebb tudományos tényeken alapuló négyhetes program, melynek segítségével eljuthatunk az egészséges, pihentető éjszakai alváshoz.
Dr. Michael Mosley a Böjtdiéta, A 8 hetes vércukordiéta, az Okos belek, a 800 kalóriás böjtdiéta és COVID19 című New York Times sikerkönyvek szerzője. Dr. Mosley a londoni Királyi Ingyenes Kórházban tanult orvosnak, majd a BBC-hez csatlakozva három évtizeden keresztül dolgozott tudományos újságíróként és producerként. Immár szabadúszóként jól ismert televíziós személyiség, és számos televíziós díj birtokosa, úgymint az RTS (Royal Television Award), a Brit Orvosi Társaság pedig az Év Orvosi Újságírójának választotta.
Az ismert orvos, televíziós személyiség és diétaszakértő ebben a könyvében egy olyan tudományos megalapozottságú alvásprogramot tár elénk, amelynek célja az agyműködés javítása, a súlycsökkentés támogatása, a kedély javítása és a stressz csökkentése.
„Ez a könyv kristálytisztán megmutatja az utat, amelyre közösen kell rálépnünk – miközben megkongatja a vészharangot, és azonnali cselekvésre buzdít!”
Davis Phinney, a Davis Phinney Foundation for Parkinson's alapítója
A Parkinson-kór korunk leggyorsabban terjedő neurodegeneratív betegsége. Az utóbbi 25 évben a Parkinson-kórban szenvedők száma csak az USA-ban több mint a kétszeresére, 2,6 millióról 6,3 millióra nőtt. 2040-re ez a szám várhatóan ismét megduplázódik, megközelítve a döbbenetes 13 milliót. A Parkinson-kór kockázatát növelő rovarirtó szerek és mérgező kemikáliák az életünk részei a mai napig, miközben az új terápiák kifejlesztése igencsak elmaradozik a kór megállíthatatlannak tűnő előrehaladásához képest. A leghatékonyabb kezelési módszerek fél évszázadosak, miközben tömegek maradnak diagnózis felállítása és megfelelő kezelés nélkül.
A Küzdelem a Parkinson-kór ellen című könyvben a szerzők – a téma négy szaktekintélye, köztük egy idegtudós és három Parkinson-kórra szakosodott neurológus – felvázolják:
• milyen új vezérelvekkel, védelemmel és erőforrásokkal lassítható a betegség
• miként biztosítható a minél jobb támogatás és ellátás a több millió érintett számára
• milyen új terápiák jelennek meg a láthatáron, és mennyire közeli a lehetősége olyan új kezeléseknek, amelyek lassíthatják, vagy megállíthatják a Parkinson-kór progresszióját
• mi mindent tehetünk meg mindnyájan azért, hogy csökkentsük a kockázatot, növeljük a forrásokat a betegség elleni harchoz
• konkrét lépéseket a betegségek tüneteinek csökkentésére, az életminőség javítására
• megosztják bátor betegek, fáradhatatlan gondozók és érdekérvényesítő aktivisták tapasztalatait és történeteit
Itt az idő, hogy megszólaltassuk a vészcsengőt, mert a Parkinson-kór megállítása nem kell, hogy elérhetetlen álom maradjon. Rengeteg embert kímélhetünk meg a szenvedéstől, egyénileg és együttesen is tehetünk néhány igen gyakorlati lépést a károsodás megállítására, ehhez szolgál útmutatóul ez a könyv.
„Ez a könyv végre reflektorfénybe helyezi nemcsak azt, hogy milyen nagy szükség van a Parkinson-kór megállítására, hanem az ezzel kapcsolatos legfontosabb kérdéseket is. A Parkinson-kór közösség minden tagjának – betegeknek, kutatóknak, orvosoknak és érdekérvényesítőknek – az a feladata, hogy megossza a könyvet, és tegyen róla, hogy meghallják a szerzők hangját.”
Helen Matthews, a The Cure Parkinson’s Trust igazgatóhelyettese
© 2022 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.