Miért van az, hogy a sikeres emberek az utolsó pillanatig halogatják a teendőiket? A szegények mindig szegények maradnak? Mi az oka, hogy bizonyos szervezetekben állandó tűzoltómunka folyik? Miért olyan nehéz a magányosoknak új kapcsolatot létesíteni? Első pillantásra nem sok összefüggés fedezhető fel e kérdések között. Ám Sendhil Mullainathan és Eldar Shafir bebizonyítja, hogy mindegyik probléma abból a gondolkodásmódból fakad, amelyet a szűkösség kényszerít ránk. A szűkösség mindenkiben, akinek a szükségesnél kevesebből kell gazdálkodnia, hasonló mentális állapotot idéz elő. A viselkedéstudomány és a közgazdaságtan legújabb kutatási eredményeit felhasználva a kötet szerzői feltárják, miképpen szűkítheti be látókörünket és torzíthatja döntéseinket az az állapot, amikor a kelleténél kevesebbel rendelkezünk pénzből, élelmiszerből vagy időből. Ha rászánjuk magunkat, és a szűkösség által meghatározott stratégiák jegyében kezdünk gondolkodni, elégedettebben és sikeresebben szállhatunk szembe a modern élet kihívásaival.
189 pont
Az éves horoszkóp, az úgynevezett szolár képlet elemzésének szabályairól olvashatsz e könyvben. A szolár horoszkóp (vagy másként a Nap visszatérésének horoszkópja, szolárrevolúciós horoszkóp) az asztrológia egyik kiegészítő képlete, amely a születésnaptól – születésnapig terjedő időszakot, azaz nagyjából egy évet ölel fel. A képlet megmutatja, hogy milyen módon viszonyulunk az adott évben egy–egy feladathoz, miként változhat egy–egy életterület az életünkben illetve, melyek azok a támogató vagy gátló tényezők, amelyek céljainkat segítik, esetleg akadályozhatják. A szolár képlet lehetőségeket tár elénk, és a mi dolgunk és felelősségünk eldönteni, hogy élünk–e ezekkel vagy a Sorsra bízzuk az adott évi kiteljesedést.
Mi az, ami a szexben extrém? Mi alapján különböztethetjük meg a szerelmi légyottok izgalmát fokozó pajkos, de ártalmatlan játékokat a perverzióktól, amelyek már az egyén párkapcsolatát veszélyeztethetik, sőt, élete más területeire is romboló hatással lehetnek? A rengeteg kultúrtörténeti érdekességet felvonultató szexuálpszichológus szerző végtelenül szórakoztatóan kalauzolja az olvasót a bizarr gyönyörök útvesztőjében, egyszersmind bepillantást nyújt a különböző furcsaságok kialakulásának lélektani hátterébe és terápiás lehetőségeibe is. A szexuális erőszaktevők pszichológiai elemzéséből azt is megtudhatjuk, mire érdemes figyelnünk, vigyáznunk, hogy csökkentsük az áldozattá válás esélyét. Lebilincselő olvasmány!
Cartea conține descrierea sumară a teoriei, de tip biopsihologic, a conștiinței, din volumul „Biopsihologia conștiinței” al autorului. Autorul, dr. Attila Simon-Székely, este psiholog, cercetător al conștiinței, de renume internațional. Pentru cei care citesc în limba română, și care doresc să cunoască o teorie nouă, biologică și psihologică a conștiinței, și au cunoștințe cel puțin de nivel mediu în domeniile amintite, este o lectură foarte interesantă.
A tudat-tudománya (angolul: The Science of Consciousness) az Egyesült Államokban, a XX. század utolsó évtizedében kifejlesztett, új, interdiszciplináris tudományág. A tudat-biopszichológia, a szerző által kialakított, és a tudat-tudományába illeszkedő, szintén interdiszciplináris tudomány, mely három tudományág – a biológiai pszichológia, a kognitív pszichológia és a kvantumelmélet – közös metszéspontjában helyezkedik el. A szerző, dr. Simon-Székely Attila, több magyarországi és külföldi kutatóintézetben, sok éven keresztül végzett, interdiszciplináris kutatómunkájának az eredménye, a kötetben felvázolt tudat-rendszer elmélete.
© 2023 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.