Tanulhatunk bármit a drogosoktól? Tudjuk egyáltalán, közülünk hányan szenvedélybetegek? A munkamániát még most is gyakran erénynek tekintjük, az alkohol-, nikotin- vagy internetfüggőség, a szex- vagy vásárlásmánia, az étkezési zavarok a normális társadalomban sem ritka jelenségek.
Vajon mi bajunk az életünkkel, hogy önmérgezéssel próbálunk enyhülést találni? Miért olyan nehéz megszabadulni rossz szokásainktól még akkor is, ha azok egészségünket vagy az emberi kapcsolatainkat veszélyeztetik? Magyarországon, mely az alkoholizmus szempontjából a világ „vezető” országai közé tartozik, különösen égető kérdések ezek.
Honnan erednek a pillanatnyi fájdalommentességet, örömöt és megkönnyebbülést előidéző kémiai szerek, valamint a különböző viselkedések iránti addikciók? A sóvárgás démona plasztikus példák sorával tesz egyértelművé, hogy az ok nem az egyén hibáiban, és nem is a genetikai tényezőkben, hanem a függő személy által átélt szenvedésekben és veszteségekben keresendő.
A sóvárgás démonában dr. Máté Gábor, a világhírű magyar lélekgyógyász saját klinikai tapasztalatai és a legfrissebb tudományos eredmények segítségével elemzi a függőségeket, és segíteni próbál, hogy felszabadulhassunk az érzelmeinket és viselkedésünket uraló erők alól.
Dr. Máté Gábor 1944-ben született Budapesten. Családjával 1957-ben vándorolt ki Kanadába. Több mint húsz évig családorvosként dolgozott, hét évig volt a Vancouveri Kórház orvosi koordinátora, jelenleg könyveket ír és előadásokat tart szerte a világon. Célkitűzése, hogy felhívja a figyelmet a betegségek tágabb összefüggéseire.
165 pont
Népbetegség a figyelemzavar és a hiperaktivitás? Vagy csak a gyerekek szenvednek tőle? Honnan ered és hogyan gyógyítható?
A világhírű magyar lélekgyógyász nemcsak magát tartja figyelemzavarosnak, de három gyermekét is hiperaktív figyelemzavarral diagnosztizálták. Nem csoda hát, ha a téma mélyére akart hatolni, meg akarta ismerni a betegség eredetét, hogy közelebb kerüljön a gyógyításához is. A Szétszórt elmék gyökeresen új szemlélettel közelíti meg ezt a sokakat érintő témát, valamint új módszereket is kínál, hogy segítsen azoknak a gyerekeknek és felnőtteknek, akiknek nap mint nap meg kell küzdeniük a figyelemzavar és a hiperaktivitás okozta gondokkal.
A Szétszórt elmékben Dr. Máté Gábor bebizonyítja, hogy a figyelemzavar nem örökletes betegség, hanem visszafordítható károsodás. Rávilágít, hogy a figyelemzavaros agyban az érzelmek és a figyelem kontrolljáért felelős területek nem fejlődnek ki kisgyerekkorban – és azt is, hogy miért. Megtudhatjuk, hogy élettapasztalatunk pszichológiai „terméke” – már az anyaméhen belül is! –, hogy a figyelmünk elterelhető, hogy gyakran „kikapcsolunk”. A kötet a szülőknek segít megérteni, miért tikkelnek a figyelemzavaros gyerekek, az ezzel a problémával küzdő felnőtteket pedig rávezeti, hogyan értelmezhetik érzelmeiket és saját viselkedésüket.
A Szétszórt elmék reménnyel töltheti el az olvasót, hogy a figyelemzavaros felnőtteknek is jók az esélyei a gyógyulásra. Olyan programot ajánl, amely segítségével gyerekekben és felnőttekben egyaránt előidézhető ez a pozitív változás.
Dr. Máté Gábor 1944-ben született Budapesten. Családjával 1957-ben vándorolt ki Kanadába. Több mint húsz évig családorvosként dolgozott, hét évig volt a Vancouveri Kórház orvosi koordinátora, jelenleg könyveket ír és előadásokat tart szerte a világon. Célkitűzése, hogy felhívja a figyelmet a betegségek tágabb összefüggéseire.
A rák, a szenvedélybetegségek, sőt majd minden krónikus betegség visszavezethető a gyermekkori negatív élményekre és azok életünkre, viselkedésünkre és egészségünkre gyakorolt hatására - vallja a magyar származású, világhírű tudós, dr. Máté Gábor.
Az emberek testi egészsége nem független az érzelmeiktől és a lelkiállapotuktól. Ez a tudás a mai napig részét képezi a tradicionális kultúráknak, de a modern orvoslás számára sajnos annak ellenére elveszett, hogy az elmúlt évtizedek tudományos felfedezései is ezt igazolják. A test lázadása személéletesen mutatja be, hogy milyen károkat okozhat az érzelmek elfojtása, milyen pusztítást okozhat az, ha nem vagyunk képesek kifejezni az érzelmeinket.
Dr. Máté Gábor tudományos kutatások eredményeit, páciensei példáit és saját tapasztalatait egyaránt felhasználva világítja meg, hogyan befolyásolják a korai élmények a stresszre adott reakcióinkat, és hogy miként hat a világról és más emberekről alkotott képünk az egészségünkre. Feltárja az egyre gyakoribb megbetegedések mögött álló okokat, és ráébreszt arra, hogy csak akkor szállhatunk szembe hatékonyan a stresszbetegségekkel, ha felfedezzük gyermekkorunk mélyre temetett emlékeit, valamint ezek felnőttkori következményeit. Hiszen a rák mellett számos krónikus betegség, mint például a szívinfarktus, a szklerózis multiplex vagy a cukorbetegség kiváltó oka is lehet a stressz.
Mindnyájan úgy próbálunk élni, hogy csökkentsük a minket érő stressz hatását. A test lázadása abban segíthet, hogy csökkentsük a folyamatos stresszt, melyet mi magunk hozunk létre, anélkül hogy tudatában lennénk, életünk minden egyes napján.
Dr. Máté Gábor 1944-ben született Budapesten. Családjával 1957-ben vándorolt ki Kanadába. Több mint húsz évig családorvosként dolgozott, hét évig volt a Vancouveri Kórház orvosi koordinátora, jelenleg könyveket ír és előadásokat tart szerte a világon. Célkitűzése, hogy felhívja a figyelmet a betegségek tágabb összefüggéseire.
Dr. Máté Gábor és a dr. Gordon Neufeld pszichiáter egyesült erővel elemzik korunk egyik legégetőbb problémáját, miszerint a kortársak egyre inkább átveszik a szülők szerepét gyermekeink életében. A gyerekek társaiktól tanulják meg, mi a jó és mi a rossz, milyenek legyenek, hogyan viselkedjenek, ez azonban aláássa a családokat, megmérgezi az iskola levegőjét, agresszivitással és korai szexualitással teli ifjúsághoz, a kamaszbandák, az iskolai erőszak, a kamaszkori öngyilkosságok számának emelkedéséhez vezet. Ne hagyjuk!
A bennünk szunnyadó természetes szülői ösztönöket felébresztve A család ereje segítségével arra koncentrálhatunk, hogy milyen szerepet kell betöltenünk a gyerekeink életében. Az a modern keletű rögeszme, hogy a szülői nevelés olyan készségek együttese, amelyekre akkor tehetünk szert, ha a szakértők tanácsait követjük, valójában az intuícióink és a gyermekkel való kapcsolatunk elvesztéséből fakad. A szülőség ugyanis nem más, mint kapcsolat. Ha a szülői szerepünk biztos lábakon áll, a természetes ösztöneink aktiválódnak, és ezek elirányítanak bennünket azzal kapcsolatban, hogy hogyan neveljük és oktassuk a gondoskodásunkra bízott gyermekeket. A titok nyitja, hogy tiszteletben kell tartanunk a gyermekeinkkel való kapcsolatot minden velük való érintkezésünkben.
A család ereje visszahelyezi jogaiba a szülőt, az elméleti háttér megismertetésén túl pedig gyakorlati tanácsokkal szolgál, hogy visszataláljunk ősi szerepünkbe. Segít, hogy gyermekeinknek irányt mutassunk, hogy megtapasztalhassák a család erejét.
Dr. Máté Gábor 1944-ben született Budapesten. Családjával 1957-ben vándorolt ki Kanadába. Több mint húsz évig családorvosként dolgozott, hét évig volt a Vancouveri Kórház orvosi koordinátora, jelenleg könyveket ír és előadásokat tart szerte a világon. Célkitűzése, hogy felhívja a figyelmet a betegségek tágabb összefüggéseire.
A test lázadása világhírű szerzője eddigi legátfogóbb és legteljesebb könyvében a betegségek valódi okait kutatja, miközben éles kritikát fogalmaz meg a minket körülvevő mérgező világról, valamint utat mutat az egészség és a gyógyulás felé.
Máté Gábor, magyar származású, Kanadában élő orvos forradalmi könyvében feltárja, hogy miközben a nyugati világ büszkén tekint az egészségügyi szolgáltatásaira, egyre több a krónikus beteg, és romlik a népesség általános egészségi állapota. Az Egyesült Államok lakosságának majd hetven százaléka szed legalább egy, több mint a fele pedig két, receptre kapható gyógyszert. Kanadában az emberek húsz százalékának magas a vérnyomása, Európában ez a szám már meghaladja a harminc százalékot. A kamaszok között szédítő tempóban terjednek a lelki betegségek. Beteg a társadalmunk, vagy talán ez így normális?
Máté Gábor több mint negyvenéves orvosi praxisa során ébredt rá, hogy amit normálisnak gondolunk, az korántsem az. Figyelmen kívül hagyjuk a traumák és a stressz ártalmas hatásait, illetve a modern élettel járó összes olyan feszültséget, amely rátelepszik a testünkre és a lelkünkre, illetve az egészségünket károsítja. A rendelkezésünkre álló számtalan jól képzett szakember és különleges, modern eszköz sem segít rajtunk. A nyugati orvoslás nem a teljes embert vizsgálja, nem törődik azzal, mit művel a stressz a szervezetünkkel, az immunrendszerünkkel és az érzelmi egyensúlyunkkal.
A világhírű orvos Dániel fiával együtt tárja fel, mi tesz minket igazából beteggé, felfedi az egyén és a közösség hanyatló állapota közötti összefüggéseket, és együttérzéssel vezeti olvasóit az egészség és gyógyulás labirintusában.
A rák, a szenvedélybetegségek, sőt majd minden krónikus betegség visszavezethető a gyermekkori negatív élményekre és azok életünkre, viselkedésünkre és egészségünkre gyakorolt hatására - vallja a magyar származású, világhírű tudós, dr. Máté Gábor. Az emberek testi egészsége nem független az érzelmeiktől és a lelkiállapotuktól. Ez a tudás a mai napig részét képezi a tradicionális kultúráknak, de a modern orvoslás számára sajnos annak ellenére elveszett, hogy az elmúlt évtizedek tudományos felfedezései is ezt igazolják. A test lázadása személéletesen mutatja be, hogy milyen károkat okozhat az érzelmek elfojtása, milyen pusztítást okozhat az, ha nem vagyunk képesek kifejezni az érzelmeinket. Dr. Máté Gábor tudományos kutatások eredményeit, páciensei példáit és saját tapasztalatait egyaránt felhasználva világítja meg, hogyan befolyásolják a korai élmények a stresszre adott reakcióinkat, és hogy miként hat a világról és más emberekről alkotott képünk az egészségünkre. Feltárja az egyre gyakoribb megbetegedések mögött álló okokat, és ráébreszt arra, hogy csak akkor szállhatunk szembe hatékonyan a stresszbetegségekkel, ha felfedezzük gyermekkorunk mélyre temetett emlékeit, valamint ezek felnőttkori következményeit. Hiszen a rák mellett számos krónikus betegség, mint például a szívinfarktus, a szklerózis multiplex vagy a cukorbetegség kiváltó oka is lehet a stressz. Mindnyájan úgy próbálunk élni, hogy csökkentsük a minket érő stressz hatását. A test lázadása abban segíthet, hogy csökkentsük a folyamatos stresszt, melyet mi magunk hozunk létre, anélkül hogy tudatában lennénk, életünk minden egyes napján. Dr. Máté Gábor 1944-ben született Budapesten. Családjával 1957-ben vándorolt ki Kanadába. Több mint húsz évig családorvosként dolgozott, hét évig volt a Vancouveri Kórház orvosi koordinátora, jelenleg könyveket ír és előadásokat tart szerte a világon. Célkitűzése, hogy felhívja a figyelmet a betegségek tágabb összefüggéseire. Fordító: Bogácsi Balázs
Hiánypótló munkát tart kezében az olvasó. A könyvben olyan kérdésekre találunk választ, mint hogy milyen az egészséges test és énkép, hol húzódnak a megfelelő test és énhatárok, milyen kapcsolati és kötődési mintákkal rendelkezünk, melyek a szexuális nevelés életkori sajátosságai és milyen nemzetközi jó gyakorlatokkal találkozunk ezen a területen. Beszéljünk róla, ha a gyermekeink a szexualitással kapcsolatosan kérdeznek, legyenek hiteles, tájékozott, naprakész válaszaink szülőként és pedagógusként egyaránt. Csak így indulhat el egy olyan őszinte párbeszéd, amelyben a szexualitásról nyíltan, szabadon beszélhetünk és megalapozhatjuk gyermekeink testükkel és érzelmi életükkel kapcsolatos döntéseit. (Kádár Annamária)
Áramolj az érzelmek erejével, és manifesztáld a kívánt életet!
A manifesztálás egészen új oldalról megközelítve. Ismerd meg az áramlásban lévő érzelmek rezgésemelő erejét, hiszen ez teremti meg a legideálisabb állapotot a sikeres teremtéshez. Hangolódj rá az apró jelekre, a szinkronicitásra és a varázslatos pillanatokra!
Az univerzum az érzéseinkre reagál. Ez az elképzelés döntő fontosságú a manifesztálásban – de amikor megpróbáljuk a gyakorlatba ültetni, a dolgok néha nem úgy sülnek el, és úgy érezzük, elakadtunk. Tartunk attól, mit kelthetnek életre a félelmeink, és elkedvetlenedünk, ha érzéseink nem elég pozitívak. Ha érzelmeink nem megfelelően áramlanak, a manifesztálás egyszerűen nem fog működni.
Míg a manifesztálásról szóló tanítások eddig többnyire arra bátorítottak, hogy változtass a gondolataidon, tudnod kell, hogy ez nem mindig vezet célra. Íme a titok: a valódi manifesztálást érzelmeid mozgásba lendítésével valósíthatod meg, hiszen az áramlásban lévő érzelmek emelik a rezgéseidet. „Nem az számít, mit vagy hogyan teremtesz, hanem az, hol – annak a belső térnek a minősége számít, amiből generálod a manifesztációt.” Teremtő erőd megsokszorozódik, amint a szeretet, a belátás, az intuíció és a kiegyensúlyozottság belső teréből merítesz.
Sherianna Boyle könyve túlmutat a manifesztáció egyszerű magyarázatán, hatékony tisztító gyakorlataival holisztikus útmutatást nyújt a belső harmónia eléréséhez, a lélek által vezérelt élethez, és álmaid megvalósításához.
Az
Isteni egység * Rezgés * Vonzás * Elkülönülés * Ok-okozat * Megfelelés
* Inspirált cselekvés * Örök energiaátvitel * Kompenzáció * Relativitás
* Polaritás * Adok és kapok * Ritmus
Törvénye
Az Univerzum 13 spirituális törvényének ismeretén keresztül képes leszel felébreszteni és mozgásba lendíteni az érzelmekben és az intuícióban rejlő végtelen energiát. A hozzájuk kapcsolódó 13 fénysugárral végzett munka során pedig közelebb kerülhetsz legtisztább és legmagasabb szintű önmagadhoz.
A könyvből megtudhatod:
• Hogyan reagál az univerzum az érzelmi állapotaidra
• Miként készülj fel az energia mozgatására Sherianna egyedülálló érzelmi méregtelenítő, tisztító rendszerével
• Hogyan lendülhetsz túl a manifesztáció leggyakoribb akadályain
• Melyek az univerzum spirituális törvényei a vonzás törvényén túl
• Megismerheted az energiamunka gyakorlati módszereit, és hogy miként tudod az egyes törvényekhez igazítani őket
Ez a könyv nem arról szól, hogyan szabadulj meg az érzelmeidtől, vagy miként dolgozd fel őket. Sokkal inkább arról, hogy a közelükbe férkőzz, és erőlködés nélkül: vedd észre, figyeld meg, engedd meg és fogadd be őket! Alakítsd át a csinálást és az akarást az energia mozgatásával teremtéssé!
Benned rejlik a képesség, hogy megvalósítsd az álmaidat! Ne feledd: teremtő lény vagy. Mozgásban lévő energia vagy.
"Mi a nagyszülő szerepe unokája életében? Mit tehetünk a generációk összhangjáért a családban? Hogyan adhatjuk át a támogató, erősítő családi örökséget a családi sérülések helyett? A pszichológia egyik kevéssé vizsgált területe a nagyszülő-szülő-unoka kapcsolatok formálódása és működése, pedig a nagyszülők a társadalmi változások ellenére napjainkban is rendkívül fontos szerepet töltenek be unokáik életében. Ez a szerep nem feltétlenül aktív, hiszen jó esetben bíznak gyerekeikben, hogy azok a legjobb képességeik szerint élnek szülői felelősségükkel, de a háttérből, a „kispadról” biztatják, támogatják őket, és készek arra, hogy szükség esetén „pályára lépjenek”. Ám ez a nagyszülői szerep is egy tanulási, fejlődési folyamat eredménye, ami sok súrlódással is járhat a családon belül. Az ismert pszichoterapeuta szerző a téma átfogó bemutatásával, saját terápiás esetei segítségével eloszlatja a témát övező gyakori tévhiteket, bemutatja a különböző nagyszülőtípusokat, és kitér arra is, vajon hogyan befolyásolják a generációkon keresztül átadott viselkedésminták, traumák és megküzdési módok a nagyszülők, szülők és unokák életét, együttélését, a gyakran érthetetlen problémák megjelenését. A könyv segít abban, hogy önismeretünk mélyítésével és a sokoldalú nagyszülői szerep megismerésével jobbá tegyük az unokák, szülők és nagyszülők közötti kapcsolatokat, hiszen ezek – mint a szerző vallja – legnagyobb kincseink."
Mark Manson, A „lesz*rom” rafinált művészete című sikerkönyv szerzője új, provokatív munkával rukkolt elő. Érdekes korban élünk. Minden a lehető legszuperebb: szabadabbak, egészségesebbek és tehetősebbek vagyunk, mint az emberiség valaha is volt. Ennek ellenére mégis minden el van cseszve: nyakunkon a globális felmelegedés és a gazdasági csőd, egyik kormány bukik meg a másik után, és mindenki állandóan háborog. Eddig soha nem látott technológiai fejlődés, információtenger és kommunikációs eszközök birtokában vagyunk, mégis reménytelenségtől roskadozunk. De vajon miért? Mark Manson egyszerre hivatkozik a legfrissebb lélektani kísérletekre és a legjelentősebb írókra, gondolkodókra. Górcső alá veszi a vallásokat és a politikát, és megmutatja a közöttük lévő megdöbbentő hasonlóságokat. Megvizsgálja viszonyunkat az anyagiakhoz, a szórakozásokhoz, valamint az internethez. A szerző most grabancon ragad bennünket, hogy nézzünk végre szembe önmagunkkal meg a világgal. Úgy gázol bele a lelkünkbe és legrejtettebb fájdalmainkba, ahogy azt csak a legnagyobb filozófusok és gondolkodók tették előtte.
Szeretném, ha ti, az olvasóim tudnátok: nem vagytok egyedül. Egy hajóban evezünk.
Jenna Ortega gyermekkora óta a színészi karrierje, a magánélete és a nyilvánosság elvárásai között egyensúlyozik. Megtanulta, hogy csakis a szeretet segítségével kezelheti mindezt: a barátai, a családja, a hite és – ami a legfontosabb – az önmaga iránti szeretettel. Jenna a kudarcaiból és sikereiből nyert bölcsességet egy őszinte és megindító könyvvé formálta.
Nyíltan ír színészetről, randizásról, családról, barátságokról és mentális egészségről, miközben rövid, megerősítő üzenetei biztosítják olvasóit: amíg a szeretet fénye vezet, bármi lehetséges.
JENNA ORTEGA médiaszemélyiség, a Netflix Wednesday-sorozatának díjnyertes színésznője. Szerepelt Jennifer Garner Igen nap című filmjében, az Elena, Avalor hercegnőjében, a Szeplőtelen Jane-ben, a Netflix által gyártott, Te című sorozatban és A bébiszitter – A kárhozottak királynőjében is. Emellett az Országos Zaklatásmegelőző Központ és az AIDS Egészségügyi Alapítvány állandó partnere, valamint a Neutrogena reklámarca. Amikor éppen nem forgat, gyakran kampányol a latin-amerikaiak médiareprezentációjának ügyéért, valamint forgatókönyveket ír. Szabadidejét a családjával tölti a Coachella-völgyben.
Pema Chödrön amerikai buddhista szerzetes nő, Csögjam Trungpa, a híres mester egyik első tanítványa. Amikor minden darabokra hullik című könyve együttérző hangon szólítja meg azokat, akiknek széthullóban van az életük. A kötet Pema Chödrön 1987 és 1994 között tartott beszédeit gyűjti csokorba, olyan bölcsességeket és gondolatokat átnyújtva, melyek enyhíthetnek a nehéz idők fájdalmán, és segítik az olvasót a feldolgozásban és a továbblépésben. Az írónő elmondja, miként használjuk a szenvedést bölcsességünk, együttérzésünk és bátorságunk növelésére, vagy hogyan teremthetünk nyílt, bensőséges kapcsolatot embertársainkkal. Beszél arról is, hogy milyen eszközökkel fordíthatjuk visszájára rossz szokásainkat, miként állhatunk helyt nehéz, zavaros helyzetekben, vagy hogyan válhatunk együttérzővé. Az életben többnyire olyankor kerül karnyújtásnyi közelségbe a boldogság, amikor éppen a fájdalom és a szenvedés elől menekülünk. Pema Chödrön szerint akkor cselekszünk a legjobban, ha ilyenkor feladjuk szokásos reakcióinkat, elengedjük elvárásainkat, és az ősi tanításokhoz folyamodunk. Ha a tőlünk telhető legnagyobb nyitottsággal és kíváncsisággal közelebb lépünk fájdalmunk forrásához, megszemléljük azt, megnyugszunk az élet lényegét jelentő otthontalanságban. A káosz kellős közepén felfedezhetjük az igazságot és a szeretetet. Mindkettő örök és elpusztíthatatlan.
© 2023 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.