A jó alvás titka című könyvében dr. Michael Mosley a legfrissebb, újszerű tudományos megállapítások összegzésével adja értésünkre, hogy miért is olyan fontos a rendszeres jó alvás. Személyes tapasztalatait kutatási eredményekkel alátámasztva elmagyarázza, hogy az alvás miért jelent sokunk számára kihívást, mi működik, és mi nem, valamint megismerteti velünk saját, az alvás körüli mítoszokkal leszámoló alvásprogramját.
Ez az egyszerű, hatékony és életmódváltást lehetővé tévő könyv elkalauzol minket az álmokat kutató tudományos világba, segít megértenünk, hogy miért is fontos az egészséges bélflóra és az étkezési időpontok. Tippekkel-trükkökkel segít nemcsak abban, hogy jobban aludjunk, hanem a stressz-szintünk csökkentésében is, valamint abban, hogy boldogabb és egészségesebb életet élhessünk.
Számtalan meglepő javaslatával – például kamaszoknak, éjszakai műszakban dolgozóknak és jetlagben szenvedőknek szóló tanácsaival – és a mély alvást a mikrobiom helyreállításával serkentő receptjeivel A jó alvás titka nélkülözhetetlen segítség a jobb éjszakai pihenéshez, a stresszcsökkentéshez és egy egészségesebb életvitelhez.
A nyugodt, pihentető éjszakai alvás nélkülözhetetlen az agy és a test egészsége szempontjából. Ha eleget és jól alszunk, az csökkenti a depresszió kockázatát, segít a krónikus betegségek legyőzésében, javítja a memóriát, és mindemellett egyszerűen csak jólesik.
Akkor mégis miért jelent sokunk számára ekkora kihívást a jó alvás?
A jó alvás titka című könyvében dr. Michael Mosley elmagyarázza, hogy mi történik, amikor alszunk, melyek az általános alvászavarok fő kiváltó okai, és miért nem működnek az általános tanácsok.
A szerző, aki régebben maga is szenvedett az álmatlanságtól, számtalan alváskísérletben vett részt, és minden ismert gyógymódot kipróbált. Ennek eredménye ez az újszerű, a legfrissebb tudományos tényeken alapuló négyhetes program, melynek segítségével eljuthatunk az egészséges, pihentető éjszakai alváshoz.
Dr. Michael Mosley a Böjtdiéta, A 8 hetes vércukordiéta, az Okos belek, a 800 kalóriás böjtdiéta és COVID19 című New York Times sikerkönyvek szerzője. Dr. Mosley a londoni Királyi Ingyenes Kórházban tanult orvosnak, majd a BBC-hez csatlakozva három évtizeden keresztül dolgozott tudományos újságíróként és producerként. Immár szabadúszóként jól ismert televíziós személyiség, és számos televíziós díj birtokosa, úgymint az RTS (Royal Television Award), a Brit Orvosi Társaság pedig az Év Orvosi Újságírójának választotta.
Az ismert orvos, televíziós személyiség és diétaszakértő ebben a könyvében egy olyan tudományos megalapozottságú alvásprogramot tár elénk, amelynek célja az agyműködés javítása, a súlycsökkentés támogatása, a kedély javítása és a stressz csökkentése.
Amikor az öregkorra gondolunk, kórházi ágyak és elfelejtett emlékek jutnak az eszünkbe. Egyiknek sem kell igaznak lennie: az agyunk egy olyan szerv, amely igenis megerősödhet, ahogyan idősödünk. Nincs ebben semmi turpisság: mindenki szert tehet éles elmére, legyen akármilyen korú.”
Dr. Sanjay Gupta
Öregedés, időskori demencia, neurológiai zavarok… Mindannyiunkra ez vár? A jó hír az, hogy a kognitív hanyatlás nem elkerülhetetlen!
Dr. Sanjay Gupta idegsebész, a CNN vezető orvosszakértőjének tudományos igényességgel összeállított útmutatójának köszönhetően gondoskodhatunk fiatalos, egészséges és éles elménkről, illetve elkerülhetjük a szellemi hanyatlást.
Egész életünkben olyan módszerek után kutatunk, amelyek segítségével éles elméjűek maradhatunk, és erőfeszítés nélkül jobban teljesíthetünk. E könyvben a New York Times bestsellerszerző, idegsebész, dr. Sanjay Gupta a világ legnevesebb tudományos szakemberei élvonalbeli kutatásainak eredményeit foglalja össze, amelyek segítségével megóvhatjuk és fejleszthetjük agyunk egészségét, illetve megőrizhetjük kognitív képességeinket – bármely életkorban.
A könyv lerombolja az öregedéssel és a kognitív hanyatlással kapcsolatos leggyakoribb tévhiteket, elárulja, létezik-e „ideális” étrend és testedzési forma az agy egészségének fenntartása szempontjából, illetve segít felderíteni, a memóriánkat és az agyunk feldolgozási sebességét fejlesztő számítógépes játékokat érdemesebb-e játszanunk, vagy inkább több társas tevékenységben részt vennünk. Megismerteti velünk a megfelelő agyműködés megóvásához és annak fejlesztéséhez szükséges öt alappillért. Az olvasó megtudhatja, mi a titka azoknak a nyolcvanas vagy akár kilencvenes éveikben járó „szuperidőseknek”, akiknek elméje ma is teljesen éles; illetve, hogy valójában van-e bármi haszna a különböző gyógyszereknek, táplálékkiegészítőknek és vitaminoknak. Dr. Gupta továbbá fontos információkat oszt meg az agyműködési zavarokról, különösen az Alzheimer-kórról, megválaszolja a betegség jeleivel és tüneteivel kapcsolatos leggyakoribb kérdéseket, valamint segít felvérteznünk magunkat mindezek ellen, és egészségesnek maradnunk még akkor is, ha épp a szellemi leépülésben szenvedő házastársunkat ápoljuk.
Egy személyre szabott, 12 hetes programot is kapunk, amelynek gyakorlati tanácsait követve napról napra egyre élesebbé tehetjük az elménket.
Befolyás alatt élünk. A 21. században sokak anyagi érdeke fűződik ahhoz, hogy megszerezzék és megtartsák figyelmünket, például az okostelefonok által. Mi pedig engedünk nekik, mint ahogy engedünk az egészségtelen, de finom ételek csábításának, a kényelemnek, a gombnyomásra vásárlásnak. Miért van ez így? Nem, nem azért, mert lusták vagyunk. Hanem azért, mert kihasználják agyunk szerkezetét, mely a túlélésre lett programozva. David és Austin Perlmutter – apa és fia – részletesen bemutatja, agyunk milyen funkcióit használják ki üzleti célból és hogyan; és eszközt adnak a kezünkbe, hogy ezt megakadályozhassuk. A könyv kiváló útmutató egy tudatosabb élet felépítéséhez, melyben mi irányítunk, nem pedig minket irányítanak.
„Halld meg a suttogást, mielőtt üvöltés lesz belőle.”
Oprah Winfrey
Mi a kapcsolat a spiritualitás és a fogyás között? Marianne Williamson új könyvében 21 spirituális leckén keresztül adja meg a választ, hogy azokat követve a tudatos fogyással örökre lemondhass súlyfeleslegedről.
A csodák tanítása szerint minden gondolat formát ölt valamilyen szinten. Ha az evéskényszereddel kapcsolatos gondolatminták nem változnak meg, akkor, még ha fogysz is, megmarad a tudat alatti késztetés, hogy visszaszedd. Nem az a lényeg, hogy milyen gyors, hanem hogy holisztikus, azaz mindenre kiterjedő legyen a súlycsökkenésed. Valóban azt akarod, hogy az elméd, az érzelmeid és a tested egyaránt lefogyjon?
Az a súly, ami csak a testedről tűnik el, a lelkedről azonban nem, nagy valószínűséggel visszatér. Ezért értelmetlen azon fáradozni, hogy megszabadulj a súlyfeleslegtől, ha nem állsz készen arra is, hogy megválj a megfelelő gondolatformáktól, melyek eredetileg életre hívták és most a helyén tartják túlsúlyodat. Az ítélkezés és a hibáztatás a létező legsúlyosabb gondolatok, mivel hiányzik belőlük a szeretet.
A félelem-elme termékei, és a legsűrűbb energiát fejezik ki az univerzumban – annak érzékelését, hogy valaki bűnös. Ha megtanulod, miként bocsáss meg magadnak és másoknak, az a legnagyobb ajándék, amit csak adhatsz magadnak a tudatos súlycsökkenéshez vezető utadon. A kényszeres evés elválaszt téged másoktól, a megbocsátás pedig meggyógyítja az elkülönülést.
A könyv 21 leckéje mély utazásra visz téged, lépésről lépésre megtanulod, hogyan változtasd meg az önmagaddal, a testeddel való kapcsolatodat. Amint az elméd megtanulja elengedni a félelmet, a tested szélnek ereszti felesleges kilóit. Ez a kurzus nem az étellel való kapcsolatodról, hanem a szeretethez fűződő viszonyodról szól. Az igazi gyógyítód ugyanis a szeretet.
„A táplálkozás terén az áttörések korszakát éljük, ami egyedülálló lehetőséget biztosít számunkra, hogy szuperegészségesek legyünk; vagy élhetünk az elképzelhető legrosszabb étrenden.
Rajtunk áll, mit választunk."
„Az vagy, amit megeszel", tartja a mondás, így nem vitás, hogy későbbi egészségünk szempontjából az életünk során elfogyasztott élelmiszerek jelentik a legfontosabb tényezőt. A legtöbb ember életstílusa és rossz táplálkozási szokásai miatt nagyon kevés mikrotápanyagot (vitaminok és ásványi anyagok) fogyaszt, miközben túlzásba viszi a makrotápanyagok (kalóriák) bevitelét. A nutritáriánus diéta radikálisan csökkenti az alacsony tápanyagtartalmú ételek fogyasztását, és növeli a magas tápanyagú élelmiszerek bevitelét, amelyek pedig a legtöbb éltető mikrotápanyagot biztosítják a szervezetünknek. A kalóriánként legtöbb mikrotápanyagot tartalmazó élelmiszerek pedig a csodás színekben pompázó zöldségek, ezért az optimális egészség és a betegségek leküzdése érdekében megfelelő mennyiségű és sokféle zöldséget kell fogyasztanunk nap mint nap.
Ha elsajátítjuk és követjük a nutritáriánus táplálkozási programot, akkor:
• csökkenthetjük a szívroham és agyvérzés előfordulását
• elkerülhetjük az időskori demenciát
• drámai módon csökkenthetjük a rák kialakulásának esélyét
• megelőzhetjük, illetve kigyógyulhatunk a legtöbb emésztőszervi problémából
• megelőzhetjük a keringési zavarokat
• visszafordíthatjuk a (2-es típusú) cukorbetegséget és a magas koleszterinszintet
• lelassíthatjuk az öregedést
Ha úgy döntünk, hogy a kitűnő egészség megteremtése mellett tesszük le a voksunkat, azzal életünk egyik legfontosabb utazására indulunk. Ez a kötet Dr. Fuhrman tudásának legjavát kínálja, mindazt, amit csak tudni érdemes a nutritáriánus étrendről - a legalaposabb, legpraktikusabb, legkiegyensúlyozottabb étrend, ha a cél az egészség, az ideális testsúly elérése és a hosszú élet.
Növeld évekkel az életed és töltsd fel magad igazi életerővel Dr. Joel Fuhrman New York Times bestsellerszerző és elismert orvos (Szuperimmunitás, Vége a cukorbetegségnek, Vége a szívbetegségnek) eredményorientált táplálkozási tanácsaival.
Dr. Joel Fuhrman naprakész táplálkozástudományi kutatásokkal alátámasztott könyve a teljes étkezési programot kínálja: komplett menüsorokkal, könnyedén elkészíthető receptekkel segít a nutritáriánus diéta elsajátításában.
AZ IGAZSÁG AZ, HOGY NEM KELL BETEGNEK LENNÜNK, HISZEN MIND ÖNMAGUNK GYÓGYÍTÓI VAGYUNK.
A Szuperélet című New York Times bestsellerben a táplálkozási szakértő és szuperélelmiszer-guru, Darin Olien emlékeztet minket arra, hogy az öt életerőt segítségül hívva maximálisan kiaknáz- hatjuk szervezetünk természet adta képességeit, ugyanis ezektől függ, egészségesek, fittek és betegségektől mentesek leszünk-e.
Ez az öt életerő pedig a következő: • minőségi táplálkozás
• hidratálás
• oxigénellátás
• lúgosítás és
• méregtelenítés
A szerző beutazta a világot, hogy tanulmányozhassa az őslakos közösségek számára évszázadok óta táplálékul szolgáló élelmisze- rek egészségünkre gyakorolt hatását. Kutatásainak eredményeit a gyakorlatban kamatoztatva megtanítja az olvasót arra, hogyan őrizheti meg ideális testsúlyát, előzheti meg akár a legsúlyosabb betegségeket, és érezheti magát nagyszerűen – mindezt minden- féle szigorú, trükkös vagy bonyolult diéták nélkül, amelyek hosszú távon sosem működnek.
Az egyszerűen megvalósítható ötleteket, könnyen követhető te- endőlistákat, táplálékkiegészítési lehetőségeket bemutató nélkü- lözhetetlen útmutatókat, recepteket, bevásárlólistákat és sok más hasznos információt felvonultató kötet útlevélként szolgál egy végtelenül nagyszerű élethez. A jóllét széleskörű, holisztikus és egyedi megközelítésével a szerző megmutatja, hogyan aknázzuk ki az élelmiszerek, a víz, az oxigén és a pH-egyensúly szupererejét annak érdekében, hogy a lehető legjobb életet élhessük ma, hol- nap és a jövőben.
Darin Olien az egzotikus szuperélelmiszerek vadásza, táplálékkie- gészítők kikísérletezője, környezetvédelmi aktivista, illetve a táp- lálkozás és a természetes egészség széles körben elismert szakem- bere. Testmozgás-fiziológiából és táplálkozástudományból, majd pszichológiából szerzett diplomát. A kaliforniai Malibuban él.
„Nem szabad elfelejtenünk, hogy minden egyes falattal döntést hozunk a tekintetben, egészségesen vagy egészségtelenül kívá- nunk-e táplálkozni; hogy az az étel, amit megeszünk, táplál-e majd minket, olyasvalamivel lát-e el, amire szüksége van a sejtjeinknek, és javít-e az egészségi állapotunkon. Megeshet, hogy e kérdések- re nem mindig igen lesz a válasz. Nehéz tökéletesen élni. De mi a helyzet, ha több jó döntést hozunk, mint rosszat? Ha helyesen táplálkozunk, nemcsak a mai vagy holnapi énünkkel teszünk jót, hanem a húsz, harminc vagy ötven évvel későbbi énünkkel is.
Miért nem beszélünk az egyik leghalálosabb pszichés betegségről, az evészavarról?
Bárcsak sikerült volna kórház nélkül is. De ez a valami sajnos túlságosan is eluralkodott rajtam. Ez a betegség iszonyatos. Olyan, mintha egy parazita lakna az agyadban, és minden egyes lenyelt falat után életre kelne. A végén már annyira kínzó ez az érzés, hogy inkább nem eszel, és elviseled az éhséget, mint hogy bármilyen ételt a szádba vegyél, megrágj és lenyelj. Aztán ha mégis ettél, jön az önostorozás, az undor saját magadtól, a vécé fölé görnyedsz vagy hashajtót szedsz be, hogy a mérleg mutatója a számodra kedvező irányba mozduljon. És mi történik, ha eléred az álomsúlyt? Na, olyan soha nincs. Eltorzul a világ, és egész nap csak azon a bizonyos számon fogsz gondolkozni. Nem érdekelnek se barátok, se család, se buli. Nem érdekel semmi. Megszűnik minden. »Hány kalória?« »Mennyit ehetek még?« Este aztán lelkiismeret-furdalásod lesz amiatt, hogy keveset eszel, megfogadod, hogy többet fogsz enni. Hazudsz nemcsak a hozzád közel állóknak, hanem saját magadnak is. Aztán egyik nap arra ébredsz, hogy a mérlegnek sem hiszel, hogy nem mindegy, milyen tányérból eszel, és mivel, mikor, mennyi ideig. Úgy fekszel le este, hogy akkor jutalmazod magad, ha korog a gyomrod. Minél többet fogysz egyik nap, annál többet szeretnél másnap. Néhányan biztosan megkérdezik majd, miért teszem ki ezt az egészet az ablakba, hogy boldog-boldogtalan csámcsoghasson rajta. Nos, ha észhez kap akár egy lány vagy fiú, aki ugyanebben a cipőben jár, mint én, akkor elértem a célomat. Hogy megkérdeztem-e magamtól, mindez megérte-e? Minek? Én már tudom a választ. Életem eddigi legnagyobb harcában győztem, és hátrahagytam azt a dolgot, ami abból táplálkozott, hogy én éheztem.
© 2022 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.