Az evolúcióelmélet klasszikus műve. Az evolúciós gondolat iránt a társadalomtudományok különböző területein mind nagyobb az érdeklődés. Darwin kritikus olvasása számos, ma újnak tűnő gondolat helyenként meglepően árnyalt bemutatását fedi fel magában az eredeti forrásban.
Ahhoz, hogy meghódítsuk a világot, nem elég létrehozni a világ leghatalmasabb kereskedelmi birodalmát, vagy a világ legütőképesebb fegyveres erejét. Az időjárás erőin is felül kell kerekednünk. Ez eddig a világtörténelem egyik birodalmának sem sikerült, ezért mindannyiukat utolérte a végzet.
- Hogyan lett Amszterdam a világ egyik legfontosabb kikötővárosa egy cunami miatt?
- Miért nem tudta elfoglalni Julius Caesar Britanniát, és a mongolok Japánt?
- Hogyan tűnt el Észak-Európa Atlantisza, a Dogger-föld?
- Mi köze az indonéz Krakatau vulkán kitörésének Munch: A sikoly c. festményhez?
A könyv számtalan példát sorol a szélsőséges időjárás okozta drámai eseményekre egészen napjainkig.
Mert igaz - vesszőparipám -, hogy a csúcstechnológiai korszakváltás előcsarnokában ámuldozunk a jövő csodáin, igaz, hogy általános vélemény szerint politikai-gazdasági pólusváltás küszöbén állunk, de az USA-ban kitört tüntetések, vagy nevezzük akár lázadásnak, és azok kiterjedése a fél világra történelmi korszakváltást jelentenek. ???
vagy
A mesterséges intelligenciáról írt könyveim alkotása során annyira elbűvölt ez a modern tudományvilág, hogy nem hagyott nyugton, kutatnom kellett tovább.
A legfőbb ok talán a kíváncsiság. Tulajdonképpen csak két korlát szabhat határt a kielégítésére törekvés: egyrészt a szinte végtelen kör, bármi könnyen elkerülheti a figyelmet, másrészt az agyam messze nem korlátlan kapacitása akadályoz meg abban, hogy általam felfoghatatlan témákkal is komolyan foglalkozzam.
Másik ok az irigység. Egyetemi tanulmányaim során megnyílt előttem a tudományos kutatás álom-útja, amit '56 zárt be. Amint rátaláltam erre a fantasztikus világra, bonyolult, sokszor hálóba szövődő tudományok erdejére, megsokszorozódott az irigységem: mit érhet el az emberi agy, ha megfelelő teret kap a kutatásokra?
Bár az Új korszakváltás könyvemben úgy nyilatkoztam, hogy amíg élek, követni fogom az abban érintett tudományhálót, ami mind szélesebbre tágul, most ünnepélyesen feladom. Világos lesz, a koromon, és a nehézségeken túl az Utóiratban olvasható következtetések miatt sincs értelme tovább foglalkoznom a témával.
Örülök, hogy több olvasóm "nem tudtam letenni" megjegyzést fűzött az Új korszakváltáshoz. Remélem, lesznek, akik tovább fogják fokozni az örömöm.
© 2023 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.