A könyvben fellelhető gondolatok egy elhunyt édesapa elvesztését követő időszakot mutatják be, rövidebb és hosszabb álmok megjelenítésével. Néhol szinte csak egy-egy pillanatképet felvillantóan, máskor részlet gazdag történet leírásával bontakozik ki az olvasó előtt ez az időszak.
Ahogy haladunk előre az időben és álmokban, jól tükröződik, hogy hol tart a gyászfolyamat.
Az elhunyt édesapa üzenetei konkrétak és világosak. Egyrészt nyugtatja az itt maradott élőket, másrészt egyértelművé teszi, hogy nekik még maradniuk kell.
A közlés módjában is visszatükröződik az elhunyt személyisége (pl. igen-nem, fekete-fehér), kedves vagy keményebb reakciókkal találkozhatunk.
A vissza-visszatérő elemek, mint az idősödő édesanyáról való gondoskodás, az új élettér keresése, mind a gyászoló és az önmagát, a helyét kereső lélek gyógyulásának útját mutatja be.
Idővel elérkezünk a bizonyosságot adó álmokhoz, amelyek megnyugtatóak és pozitívak.
Az első álom az édesapa elvesztését követő ötödik hónapban jelentkezik és azt ezt követő két évet felölelő időszaknak lehetünk a tanúi a további álmok írott formában való megismerésével.
A könyvet Ladócsy Lujza letisztult sziluett rajzai kísérik végig.
Amikor Fern és Aiden, a fiatal házaspár váratlanul pénzhez jut, a reakcióik nem is lehetnének különbözőbbek. Míg Fern megelégedne azzal, hogy a családalapítás előtt kifizetik a jelzálogkölcsönüket, és félretesznek egy kis tartalékot, a férje világot szeretne látni.
Fern nem az a hátizsákkal túrázó típus, így mielőtt észbe kapna, megfogalmazódik a „házassági pihenőév” gondolata. Míg Aiden az ausztrál vadonba indul, ő a nyugodtabb Provence-t választja.
A lenyűgöző francia táj közepén álló Château de Vernon visszavonulást kínál a mindennapi élet nyüzsgése elől. A romantikus kastélyban Fern önkéntesként dolgozik, és szabadidejében festőórákat vesz Nicótól, a hely vonzó és titokzatos tulajdonosától.
A külön töltött idő vajon közelebb hozza Fernt és Aident egymáshoz, vagy még inkább növeli a távolságot kettejük között?
Az Egy nyár Provence-ban több mint egyszerű szerelmi történet: ahogy elkísérjük Fernt és az elvonulóhely többi lakóját önmaguk felfedezésének útján, mi is elgondolkodunk azon, hogy az oly biztosnak hitt érzelmeink, a kipárnázott életünk mélyén talán sokkal több rejlik annál, mint amit eddig gondoltunk magunkról. De ezt csak akkor fogjuk megtudni, ha Fernhez hasonlóan rá merünk lépni önmagunk megismerésének útjára – az egyetlen útra, ami az igazi boldogsághoz vezet.
A vidéki kisvárosba születő Feri első tizenöt évét javarészt kórházban tölti. Zavaros családi viszonyai okán azonban hamar talpra kell állnia, és gondoskodnia megélhetéséről.
Kezdeti bukdácsolásai során elkísérjük őt az ezredfordulós Magyarország jellegzetes helyszíneire: a vidéki Áfész boltok mélyére, a bezárásra ítélt gyárba, a pesti utcákon árusító ügynökök közé, a szerb és arab maffia üzemeltetette vendéglátóipar világába.
Végül egy hirtelen jött lehetőséget megragadva a főhős időközben mellé szegődött társával drogdílerkedésbe kezd, amiben Hollandiában élő bohém húga is segítségére lesz.
A sodró lendületű regényből megismerhetjük egy mélyről jövő, ambivalens karakter lélektanát, mozgatórugóit, miközben színes, fanyaran nosztalgikus képet kapunk a korabeli Magyarországról is.
Varga Bence 1974-ben született Budapesten. A középiskolai évek után grafikusként dolgozott, majd Amszterdamban folytatta tanulmányait. Több mint egy évtizede kommunikációs szakember. Hosszú ázsiai útját követően adták ki 2015-ben Esős évszak című első regényét. Megjelent műfordítása, jegyzett társforgatókönyvíróként kisjátékfilmet, és rövidebb írásait közölték az Irodalmi Jelen és a Liget folyóiratokban.
Martin Howard Parker elsőként megjelentetett írása, a Titkos égbolt: az első projekt című könyv arra keresi a választ, hogy mi állhat az egész világon tapasztalható különös észleléseknek hátterében, amelyek az azonosítatlan repülő tárgyakkal állnak kapcsolatban. Milyen összefüggés áll fenn az UFO-k és a nukleáris létesítmények között? Milyen módon kötődnek az UAP és az USO jelenségek a tengerekhez, a tavakhoz, a földrengésekhez és a vulkanikus aktivitáshoz világszerte? Talán az Amerikai Egyesült Államok egyik szigorúan titkos fekete projektjéről van szó? Amennyiben nem az USA, akkor az Oroszországi Föderáció vagy a Kínai Népköztársaság tevékenysége áll a rendkívüli technológia fejlettséggel rendelkező Tic Tac tárgyak hátterében? Ha nem a nagyhatalmak titkos fejlesztései, akkor talán egy fejlett, földönkívüli civilizáció eszközei tűnnek fel újra és újra a radarrendszereken? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keresi a választ a szerző a könyvében. A Titkos égbolt: az első projekt az 1900-as évek elejétől kezdve a 2004-es USS Nimitz találkozásig bezáróan tárgyalja a azonosítatlan repülő tárgyak történetét.
A világ rossz. Jakob Jakobi kénytelen ezt a saját bőrén megtapasztalni, amikor éppen a karácsonyi vásár mellett rabolja ki egy Mikulás- meg egy krampuszjelmezes figura. De nemcsak kicsiben, hanem világméretekben is sürgősen tenni kell valamit! Hogy ezt ki mondja? Jakob régi ismerőse, Isten személyesen, aki újra felbukkan az életművész Abel Baumann képében, és első dolga keresztülhúzni Jakob üdülésről szőtt terveit. És ezzel még nincs vége: Isten ezúttal ünnepélyesen kinevezi egykori terapeutáját az új megváltónak. Hamarosan kétes jellemű apostolok kis csapata is csatlakozik hozzá – bár Jakob erősen kételkedik benne, hogy a világ megmentése így működik. És egyáltalán hol kezdjen hozzá?
A Kell egy pszichológus és Az ördög is csak ember szerzőjétől
© 2022 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.