P. D. James „a bátor, de sebezhető fiatal nyomozónőt, Cordelia Grayt egy rendkívül veszélyes kirakósban mutatja be, amely egy percre sem engedi lankadni az olvasó figyelmét.” (The New York Times) A cambridge-i egyetemről utolsó évében kimaradó, jóképű Mark Callender neveltetéséhez méltatlan módon halt meg: felakasztva találtak rá, a száján halvány rúzsnyommal. Gazdag apja nem nyugszik bele a hivatalos véleménybe, amely szerint öngyilkosságot követett el, és felfogadja a kezdő magándetektívet, Cordelia Grayt, hogy derítse ki, mi kergette a fiát az önpusztításba. Amikor azonban Cordelia összerakja a minduntalan megdöbbenést keltő és igencsak bűzlő ügy mozaikjait, nem Mark indítékaira, hanem rég eltemetett szennyes titkok és szégyenletes bűnök hosszan kígyózó sorára bukkan, és egyre erősebbé válik a gyanúja, hogy gyilkosság történt. „Az 1970-es években íródott, de máig sem veszített átütő erejéből.” – VOGUE „Lebilincselő, szépirodalmi igényességű bűnügyi regény…” – CHICAGO SUN-TIMES „[P. D. James] a klasszikus krimi legnagyobb kortárs írója.” – THE SUNDAY TIMES (UK)
Adam Dalgliesh főfelügyelőt kellemes irodalmi partiról hívják a tetthelyre, és egy női holttestet talál, akinek vésőt döftek a szívébe. A Steen Pszichiátriai Klinika állítólag London egyik legjobb hírű intézménye. A nő a klinikán dolgozott. Úgy tűnik, a látszat csal, de a Steen klinika kemény diónak bizonyul. Dalgliesh a páciensekkel és a személyzettel találja szemben magát, miközben küzd, hogy leleplezze a hidegvérű gyilkost, aki hamarosan talán újra lesújt.
Adam Dalgliesht, a Scotland Yard főfelügyelőjét a kiadónknál megjelent Takard el az arcát! című regényből már ismerheti az olvasó. A Gyilkos szándék P. D. James sorrendben második krimije, amelyben a főfelügyelő nyomoz.
P. D. James (1920–2014) az angol krimi klasszikusa, akit olvasók tízmilliói zártak a szívükbe. Évtizedeken át a rendőrség munkatársa volt, és tapasztalatait felhasználta regényeiben. Az USA-tól Olaszországon és Skandinávián át számos országban elnyert díjakat. Hét brit egyetem tüntette ki tiszteletbeli fokozattal, és 1983-ban a királynő lovaggá ütötte.
„Igazi ínycsiklandozó krimi.” – Chicago Daily News
„A szakma legrafináltabb, mesteri művelője.” – Washington Post
„A leginkább vérfagyasztó szerzők egyike.” – Observer"
Gyilkosság történik egy vidéki kúriában. Az áldozatot megfojtva találják a szobájában, az ajtót belülről elreteszelték, az ablak tárva-nyitva. Az asztalon egy csupor kakaó - benne altató. Vajon a gyilkos tette bele? Ha igen, aligha lehetett más, mint valaki a házban lakók közül. A Maxie család és két vendégük feszült, gyanakvó légkörben várják a nyomozás eredményét, és a legkevésbé sem könnyítik meg Dalgliesh főfelügyelő dolgát. A poéta-lelkű detektív azonban nem az a fajta, aki könnyen feladja... P. D. James, akit Agatha Christie mellett az angol krimi klasszikusának tartanak, gondosan ügyel arra, hogy az olvasó számára végig izgalmas maradjon a fejtörő irodalmi kirakójáték - majd minden szereplője gyanús, és egészen az utolsó oldalakig az is marad. A Takard el az arcát! az írónő korai és egyik legsikeresebb regénye, a műfaj tízmilliók által olvasott alapműve.
Miami egyik kórházában három év kóma után felébred egy beteg, akit összeverve, félholtan, nagyon súlyos fejsérüléssel, ruha és iratok nélkül találtak egy repülőtér melletti parkolóház WC-jében. Bár a férfi egyelőre amnéziás, de újra előveszik a három évvel azelőtti iratokat, nagy valószínűséggel megállapítják, hogy ennek a WC-ben való összeverésnek köszönhetően nem ült fel arra a Rómába tartó repülőgépre, amelyik a levegőben felrobbant, s valaki más, a tettes ülhetett a 26C ülésen az ő irataival. Mivel a nagyerejű robbanás következtében több utast nem tudtak azonosítani, az utaslista alapján őt is halottnak nyilvánították.
A könyv elmeséli, miként tért magához a beteg, hogyan derült ki róla, hogy kicsoda, hogyan küzdötte le a felébredése utáni amneziát, miként fogadja a hírt a feleség, aki az eltelt három év alatt újra férjhez ment. Sikerül-e szembeszállniuk ezzel a nehéz helyzettel, hiszen a halottnak hitt férj él, visszajön, és visszaveszi mindazt, ami az övé volt. De vajon a Sors milyen meglepetéssel szolgál ezúttal?
A tenger csókjából már megismert szereplők élete folytatódik, de a történet önállóan is olvasható.
A nagy kalandor
A gazdag amerikai rágógumigyáros lányával a nem túl felkapott isztriai üdülőhelyen, Piranóban tartózkodik. A hotelben egyszer csak egy előkelő fiatalember jelenik meg, aki álnéven jelentkezik be. A lány biztos benne, hogy egy Arsene Lupin-féle úri bűnöző rejtőzik az álnév mögött, és arra kéri a neki hevesen udvarló férfit, hogy utolsó bűntettéül a hotel egyik vendégének értékes gyöngysorát lopja le az ő számára. És a gyöngysor valóban eltűnik.
A kubai véreb
A di Huella és a Diaz család egymás melletti birtokon él, ősi ellenségeskedésben. A gyűlöletet azonban félreteszik, ha hazájukat az ide érkező idegentől – legyen az az őshazából érkező spanyol, vagy a szigetet leigázó amerikai – kell megvédeni. Az őslakos telepesek, a criollók titkos társaságokba gyűlnek, hogy együtt riasszák el a betolakodókat. Az egyik ilyen jelentős kubai társaság, a Soles de Bolívar, amelynek vezetői a babonás emberek számára a titokzatosság homályába burkolják a hegyekben elvonultan élő Hold Leányát, a kalóz Lopez és költő Jerez utódát, akikre a sziget népe úgy tekint, mint a criollók legendás hőseire. Az ő nevében készülnek egy végső leszámolásra a betolakodó új-spanyolok, amerikaiak és az ősi hagyományokat nem tisztelő criollók ellen.
© 2023 DiBookSale Zrt. Minden jog fenntartva.